Kiéhezettek (2016)

The Girl with All the Gifts

Di Canio   2021. 03. 14.

Szerencsére nem az a sablon zombis film, várjuk a megfejtést a végéig, de nem világos teljesen, hogy mi miért történt, túl nyitott lett a vége. A szereplők meg a látvány is jó, de a vége annyira nem tetszett.

indingo   2017. 04. 10.

Nem volt rossz, bár úgy éreztem, hogy kicsit belecsöppentünk a történetbe. Az előzményekről, a miértekről én szerettem volna többet megtudni! A vége is olyan lett, hogy ha sikeres akkor még további részeket lehet belőle csinálni.

dailyfilmsan   2019. 02. 16.

A film sejtelmesen nyit. Kapunk pár információfoszlányt amiből kikövetkeztetjük hogy zombis film vár ránk. A stílustól eltérva nem 100% -ban a megszokott séma alapján működik a film ami felüdülés. A fertőződés oka is más mint általában. Sok ötletes... több»

Lamboh   2017. 10. 16.

Mást vártam. Még mindig nem igazán tudom ezt a filmet hová tenni, pedig most már jó ideje, hogy megnéztem. Érdekes volt, kíváncsivá tett, aztán meg hoppon maradtam.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 23.

Nem tetszett, mert a képi világ nem nyerte el a tetszésemet. Nem lett olyan, mint amire készültem. Nem jó színészeket választottak ki, legalábbis szerintem... A legvége pedig, hát, hogy is mondjam, több mint furcsa.

Szilonka   2020. 01. 27.

Az tetszett filmben, hogy ellentmond a korábbi zombis történeteknek. Volt benne érzelem is, amellett hogy végig izgalmas volt.

VvV   2018. 12. 27.

Érdekes a történet maga, de sok kérdésre nem kaptunk választ. Túl titokzatos a kór, de a hangulata rendben van.

Paddy Considine
Fisayo Akinade
Fisayo Akinade
Paddy Considine
Sennia Nanua

A film összbevétele 4 086 096 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 23 124 015 forintot termelt. A hazai mozik összesen 18 699 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

rendező elmondta, hogy a Gareth Edwards Monsters című filmje inspirálta. A rendező személyesen is találkozott Edwards-szal a forgatás megkezdése előtt.

Glenn Close sógornője nagy rajongója a zombifilmekben, és mindig is szeretett volna szerepelni egyben. Ebben a filmben végre lehetősége nyílt rá.

A Kiéhezettek rendező második nagyjátékfilmje.

A Kiéhezettek Sennia Nanua filmes debütálása.

A film M.R. Carey azonos című regénye alapján készült.

(ps)

Néhány jelenetet Shirleyben forgattak az elhagyatott elektromos erőmű területén.

(ps)

A legtöbb jelenetet Birminghamben és West Midland megyében forgatták.

(ps)

Egy szépen fényképezett, sajátos atmoszférával rendelkező horrorfilm, cuki gyermekfőszereplővel, meg egy csipet, tipikus angol humorral. A zsáner rajongóinak csak ajánlani tudom. több»

Azon túl, hogy kielégíti a tini célközönség eszképista vágyait, a Kiéhezettek egyben bizonyítja is saját mondanivalóját, mely szerint a „régen minden jobb volt” filozófia leginkább a világ természetes változásainak nem értéséből fakad. Ezúttal ugyanis sikerült frisset és ütőset mutatni a zombifilm rengeteg jó és rossz mozit számláló, fél évszázados műfajában. több»

Egy jól kimunkált, sokrétű darabbal állunk szemben, ami végre friss vért pumpál a műfaj szikkadt vénáiba. Ideje volt már. több»