A gömb (1998)

Sphere

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

Crichton zseniálisan megírta a regényt,amit volt szerencsém(többször is) elolvasni.A film nagyon jól sikerült,és végre eltalálták a szereposztást is,itt kiemelném Dustin Hoffmannt.A vége valahogy kurta-furcsa lett,de azért egy igen kiváló sci-fi misztikus dráma,ha van egyáltalán ilyen műfaj. :)

Márton   2019. 01. 31.

A néző kíváncsiságára épít a Gömb

Az 1998-ban készített A gömb című sci-fi kalandfilm régen nagy kedvencem volt, bár már jó pár év eltelt azóta hogy nem láttam, ezért jelenlegi véleményem leírása előtt, úgy gondoltam felelevenítem emlékeimben hogy milyen is volt jelen filmünk! Gondol... teljes kritika»

7ETEDIK   2019. 06. 03.

Mai napig hátborzongató scifi remek szereposztással, Dustin Hoffman pedig itt is zseniálisat alakít. Barry Levinson nyomasztó légkört teremt, az óriás tintahalas rész a kedvencem. Mint oly sok film, ennek is a vége lett elszúrva, pedig ha az nincs, s... több»

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Nagyon régóta szeretem ezt a filmet és nem kopik a varázsa a sokadik megtekintés után sem. A legendás színészek nagyon jól azonosulnak a szerepükkel és ez egy igazán izgalmas sci-fi.

kernernoemi   2016. 10. 22.

A szereplőválogatás magáért beszél, nagyszerű dramaturgiával és kiváló jelenetekkel teli, igazi jó kikapcsolódást nyújt és tanulságos is egyben. Érdekes film, látványos jelenetekkel.

tilino   2017. 02. 18.

Számomra a Gömb még misztikus sci-fi kategóriában is átlép egy határt, ami miatt mát túllő a célon, és túlzottá válik a nem valós történet. Elmegy egy olyan irányba ahol teljesen elveszti a hitelességét, ezáltal a figyelmünket sem köti le.

Panda   2016. 04. 11.

Annak ellenére hogy nem egy mai film nagyon is szórakoztató volt megnézni. Csupa jó és profi színésszel teli Izgalomban gazdag film. Igényes szereplő válogatás. Érdemes megnézni.

Peter Coyote
Dustin Hoffman

A film befejezése sok kritikát kapott.

(7ETEDIK )

A filmet tesztközönségnek is levetítették.

(7ETEDIK )

Az első olyan film, ahol lemodellezték, hogy mi történne, ha beszippantana egy fekete lyuk.

(7ETEDIK )

A gömböt számítógéppel alkották meg.

(7ETEDIK )

A filmben szereplő szörny egy óriás tintahal.

(7ETEDIK )

A medúzás részben számítógéppel alkották meg az állatokat.

(7ETEDIK )

A rendező a filmet fejezetekre osztotta.

(7ETEDIK )

A film Michael Crichton azonos című regénye alapján készült.

Samuel L. Jackson hét közben ezt a filmet forgatta, hétvégén pedig Quentin Tarantino Jackie Brown c. filmjét.

(kázsé)

Sok jelenetet teljes mértékben improvizálták.

(kázsé)

Nagyon izgalmas a történet, látványosak a jelenetek és habár lehetett volna sokkal feszesebb a tempó és erősebb a végkifejlet, én mind a mai napig élvezettel ülök le megnézni A gömböt. több»