Egyenesen át

Flatliners
Kiefer Sutherland
Julia Roberts
Kiefer Sutherland

Egy csoport orvostanhallgató halálközeli állapotról szeretne tapasztalatokat szerezni. Ennek érdekében egymás szívét állítják meg, majd újraélesztik. Múltjukból felvillanó képek jelennek meg, gyermekkori rémálmok, bûnök, amelyeket õk vagy ellenük követtek el.… Több

Premier (HU): 1991.02.07.

Egyenesen át  (2017)

2022.10.10 JRD

Egy film az akkor még szinte gyerekcipőben járó színészekkel, akikben már ott csillogott a tehetség. Érdekes, kevésbé ijesztő de elgondolkodtató történet. Nézd meg, érdemes! Szóval filmre fel és jó szórakozást!

Véleményes, és megosztó egy film, zseniális szereposztással, akkor még fiatal tehetségekkel, akik mind-mind elértek valamit filmes karrierjük során.... Julia Roberts, Kevin Bacon, Kiefer Sutherland, William Baldvin és Oliver Platt azért még ma is ela... Több

2017.11.07 ArpiHajdu és Réci

Mi történik a halál után?

Annak idején kimaradt ez a film, ám mire nem jó egy remake, ha nem arra, hogy egy elfeledett filmet elővegyen az ember. Az Egyenesen át pont ennek az esete. A film alapötlete még mai szemmel is érdekesnek mondható: megtapasztalni a halált, járni a tú... Teljes kritika

2018.07.13 dailyfilmsan

Érdekes volt meg jó volt de sajnos hiányzott belőle a lendület. Láttam hogy próbálkozik a film de nem érte el a várt hatást, de lehet csak nálam nem sikerült. Ami még nem tetszett az a végső bűnbocsánatosdi megoldás. Ennek se eleje nem volt,se vége jobban is kidolgozhatták volna. Amúgy nézhető volt.

2019.10.01 ZeroHero

90es evek elejenek tipikus megoszto filmje, az akkoriban a szarnyaikat bontogato nagyagyuk egy elismert rendezo alatt mutathattak meg, h mit tudnak. A halalrol, halalkozeli elmenyekrol szolo film, ami sajnos aldozatul esett Schumacher tulzott alapossaganak, igy tul lassu es vontatott lett, mindenfele porges es lendulet nelkul.

Peter Filardi akkor határozta el, hogy megírja a film forgatókönyvét, amikor az egyik barátja átélt egy halálközeli élményt. Ezt követően komoly kutatómunkába kezdett és több olyan ember beszámolóját is meghallgatta, akik hasonló "élményeket" éltek át.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Nicole Kidman felmerült lehetőségként Rachel Mannus szerepére, amit végül Julia Roberts kapott. Szerző: rbernadett

Annak ellenére, hogy a szereplők mind orvostanhallgatók, akik tanulmányaik ugyanazon szakaszán járnak, valójában Kevin Bacon sokkal idősebb, mint a szereplőgárda többi tagja. Szerző: rbernadett

Julia Roberts és Kiefer Sutherland randizni kezdtek a film forgatásán, amiből később eljegyzés lett. Az eljegyzést végül Julia bontotta fel, aki később Lyle Lovetthez ment hozzá. Szerző: rbernadett

Értékelés: 4.5/10
(2017. 10. 02.)
A Flatliners olyan film, amibe még csak ennyire sem szabad belegondolni, hanem átadni magunkat az izgalmasabb szakaszoknak - és akkor talán komolyabb károsodás nélkül térhetünk vissza két órányi agyhalál után az életbe.

4,5/10 Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 10. 16.)
Az Egyenesen át a 80-as évek végi, 90-es évek eleji atmoszférát tökéletesen hozta, ami az évtized(ek) rajongóinak külön fűszer a szórakozáshoz. Mindenképpen ajánlott alkotás a misztikus thriller kedvelőinek. 7,5/10 Több