A gazdatest

A gazdatest

Gwoemul

Hee-bong büfét vezet a Han folyó partján családi vállalkozásként. Idősebbik fia, Gang-Du soha fel nem növő, kissé lassú észjárású, negyvenes férfi. Lánya íjászbajnok, a nemzeti csapat tagja, kisebbik fia pedig munkanélküli naplopó. Mindnyájuk szeme fénye Hyun-Seo,… Több

Rendező: Bong Joon-ho
Forgatókönyvíró: Bong Joon-ho, Won-jun Ha, Chul-hyun Baek
Ország: Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2007.04.20.

2019.08.17 szucszoli

Kicsit meglepödtem ezen a sok alacsony értékelésen, de az a helyzet, hogy ez a film messze sokkal inkább szórakoztató, minthogy komolyan számon tudnék rajta kérni bármiféle elvárást, amit sokmás esetben nem tudnék csak úgy elnézni. Érezni a színészek... Több

2015.05.04 rbernadett

Én ezzel a filmmel igazán nem tudok mit kezdeni. Nem tudom, hogy ez most vígjáték lett volna vagy dráma vagy valami társadalomkritika. Egy szóval tudnám illetni: fura.

2015.11.01 Ragemarci

Helyenként totál abszurd összességében meg fury anti-zsáner film.

2015.06.20 Akodako

Egyaltalan nem kötött le a film . igaziból nehéz is megmondani hogy miről szól mi a mondanivalója . A színészek alakítása is meglehetősen amatőrnek tűnt.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A filmre hazájában több mint 13 millió jegyet váltottak, ez körülbelül az ország teljes lakosságának 20%-át jelenti.Szerző: Archívum

A film nagyon jó kritikát kapott, és 18 különféle díjat zsebelt be.Szerző: Archívum

A film 11 millió dollárnak megfelelő vonból készült és 87 millió dollárt hozott vissza, így a mai napig ez a legnagyobb sikerű dél-koreai mozi.Szerző: Archívum