Árok

Árok

Underwater
drg0602

Kristen Stewart

A filmben nyomon követhetjük egy kutatócsapat küzdelmét, akik a tenger mélyén különös lényekkel találkoznak, miután egy földrengés megsemmisíti a tengerfenéken lévő kutatóállomásukat.
Az akció-horror William Eubank rendezésében, Brian Duffield és Adam Cozad forgatókönyve alapján… Több

Rendező: William Eubank
Forgatókönyvíró: Brian Duffield, Adam Cozad
Premier (HU): 2020.01.09. | Telekom TVGO (2020.05.13.) | HBO Max (2021.10.13.) | Disney+ (2022.06.14.) | Netflix (2023.12.07.)

2023.12.12 Janitsek Klaudia

Sehogy sem jó

A nyitójelenet megtévesztően ígéretes, majd a film teljes érdektelenségbe fulladt. Karakterek nincsenek, a fordulatok kiszámíthatóak, tömény pörgés némi sablon drámával – „engedd el a kezem!”. Csalódás – pedig valószínűleg rengeteget dolgoztak rajta.

2023.05.03 Kóborló

a nap véleménye

A mélység árnyai

Árok. Mielőtt még a mozikba került volna eme alkotás, volt szerencsém egyszer-kétszer belefutni az előzetesébe, ami finoman szólva, nem is kicsit keltette fel az érdeklődésemet. Jelen produkcióval szemben, ugyanis kimondottan közel áll a szívemhez, a... Teljes kritika

2022.03.15 JRD

Átadom az Arany Málna-díjat...

Számomra ez volt az elmúlt évek egyik legrosszabb filmje. Egy sötétben játszódó film (ahol gyakorta a néző maga találja ki, hogy mi is történhet a filmvásznon, mert annyira semmit sem lehet látni). Egy rohadtul rossz színésznővel a főszerepben. (K. Stewart már nem először bizonyította be, hogy teljesen alkalmatlan a színészi pályára. Elég csak megnéznünk a Zaturában, az Alkonyatban, a Charlie angyalaiban nyújtott alakításait. ) (Gondolatban minden alkalommal átadtam neki az Arany Málna-díjat.) Egy gyenge történettel, ami csak az első néhány percben érdekes, aztán sablonossá válik. A film akcióhorrornak van aposztrofálva, de igazából nem horror és nem akciófilm. Csak egy 80 millió dolláros ámokfutás az óceán mélyén. De ne hallgass rám, dönts magad! Nézd meg! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2022.04.03 kabel

Se nem izgalmas kalandfilm, se nem ijesztő horror

A film kb. semmilyen, a nyitójelenet egész erős, de aztán sok ideig alig történik bármi.

2020.01.09 HE7EDIK

Rég láttam ennyire sz@r filmet moziban utoljára. Már megint rászedik az embert az előzetessel, amit meg kapunk, majdnem egyenlő a nullával. Bár nem volt jó előjel Eubank neve, meg, hogy már 3 éve dobozban volt a film, de tettem vele egy próbát. Krist... Több

A film összbevétele 40 866 619 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 78 914 565 forintot termelt. A hazai mozik összesen 50 666 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben van egy érdekes utalás, a 2012-es Prometheus című filmre. Méghozzá akkor, amikor Lucien kapitány (Vincent Cassel) sérült karját tartó pánto a Weyland Corp cég logóját láthatjuk.Szerző: Kóborló

A rendező William Eubank egy interjú során megerősítette azt a feltevést, hogy a filmjében látható lények kinézetét H.P. Lovecraft Cthulhu mítoszából merítette.Szerző: Kóborló

A filmben látható egyik újságcikkből kiderül, hogy a történet 2050-ben játszódik.Szerző: Kóborló

A rendező William Eubank, az 1979-es A nyolcadik utas: a Halál című filmből merített inspirációt a filmje elkészítéséhez.Szerző: Kóborló

(2020. 01. 21.)
Rettegés és séta az óceán legalján
Az Árok garantálja azt, hogy az akció-thiller-horror-sci-fi filmes műfajok keverékét szerető nézőt kikapcsolja. Több

(2020. 01. 13.)
Ha legalább nem ráznák a kamerát annyira az óceánfenéken, hogy ne lehessen semmit látni, plusz nem felejtenek el átélhető drámát fecskendezni bele, egy rossz szavunk sem lenne az Árokra. Így viszont értjük, miért tologatták három évig a premierjét. Több

Értékelés: 5.5/10
(2020. 01. 14.)
Eltűnni a süllyesztőben
Meggyőződésem, hogy az ördög a részletekben rejlik, de aki csak egy újabb agykikapcsolós, látványos kaiju eiga filmre vágyik, és nem zavarja a felszínesség, annak jó szórakozást hozzá! Több

(2020. 01. 20.)
Az Árok nem váltja meg a világot, de nem is ez volt a célja. Ami a célja volt, azt viszont tisztességesen hozza a végéig. Több