Tébolyult

Tébolyult

Unsane

Egy fiatal lányt akarata ellenére elmegyógyintézetbe zárnak, ahol szembesül legnagyobb félelmével, ám nem tudja eldönteni, hogy ez a valóság, vagy csak a képzelete játéka.

(Varga_Júlia)

Premier: 2018.02.01.
Jay Pharoah
Joshua Leonard

2021.09.21 Gauss

A film maga egy egyszerű thriller nagyon jó szereplőkkel, a főhősnő szereplése tökéletes. Nem a legjobb film a kategóriájában, kár is hasonlítani komolyabb alkotásokhoz, hisz ezen látni, hogy alacsony költségvetésű film, és bár a története egyszerű, ... Több

Nem rossz film, és ha minden igaz, telefonnal rögzítették a nagy részét, ami még különlegesebbé teszi. Izgalmas, feszült, komor és drámai. Valahogy minden benne van, persze csiszolnivaló lenne rajta, de így is jó.

2019.01.10 Caravaggio1978

Szinte tanulságos sztori.....

A végére azon gondolkoztam hogy hány és hány emberrel csinálták már meg ezt a való életben....Nos pozitív csalódás volt a film,kifejezetten jó alakításokkat,és történettel!

2020.09.19 stevepisti

Nekem bejött az ötlet, hogy telefonnal rögzítették az egész filmet. Claire Foy szerintem jól játszotta a zaklatott nő karakterét. Főleg a vége felé tetszett igazán, amikor elkezdte befolyásolni Davidet, vagy megpróbálja kiábrándítani magából, vagy va... Több

2020.11.30 Di Canio

Elsőre kicsit furcsák voltak a képbeállítások, de hamar meg lehet szokni. Még a történet is simán hihető lehet, az elmegyógyintézetes filmek kedvelőinek ez biztos tetszeni fog. Nem vártam tőle túl sokat, de kellemes meglepetés volt a film, nem unalmas, fent tudja tartani a figyelmet.

Steven Soderbergh első horror/thrillerfilmje.Szerző: Queenakasha

A kórházi jeleneteket Pomonában, a Summit Park Kórházban forgatták.Szerző: Queenakasha

Mindössze tíz nap alatt készült el.Szerző: Queenakasha

A filmet teljes egészében egy Iphone kamerával forgatták.Szerző: Queenakasha

(2018. 07. 10.)
Az iPhone thriller
Az Unsane az év egyik legkellemesebb meglepetése volt az egyszerű, de kreatív, minimalista, low budget kivitelezésével. Egy jó tempóval megáldott thriller, ami elé érdemes leülni. Több

(2018. 11. 27.)
"Steven Soderbergh szeret kísérletezni, mind új, számára kevésbé ismert műfajokkal, mind a filmezéshez használt technikai eszközökkel, vagy magával a filmcselekmény mesélésének módjával. Éppen ezért általában figyelem övezi a filmjeit, ha elkészülnek, néha szinte egyenesen a semmiből." Több