A rítus

A rítus

The Rite
Anthony Hopkins

Az ifjú, de máris szinte hitehagyott pap, Michael Rómában megismerkedik az ördögűzés rémisztő misztériumával. Lucas atya a természetfölötti legsötétebb oldalával kell, hogy megküzdjön napról napra. Úgy dönt, tanítványává fogadja a fiatal papot, aki így betekintést nyer a soha nem látott,… Több

Forgatókönyvíró: Matt Baglio
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország, Magyarország
Premier (HU): 2011.03.10.

2024.02.10 Kinga Kecskeméti

Csalódás

Szeretem az ördögűzős filmeket, félek is tőlük, este egyedül biztosan nem nézném meg őket. De ezt simán megnézhettem volna, mert egyáltalán nem hatott rám, inkább unalmasnak tűnt. Csalódtam, mert Anthony Hopkins neve nekem garancia arra, hogy jó filmet fogok látni, de ezt a történetet még ő se tudta megmenteni, sajnos.

Ha meg nem sértem a Hopkins fanokat, ezt miért is vállalta el az idős legenda? Pénzért? Ugyan, szerintem már neki abból van elég... Jobbra számított? Szerintem igen... Nem lett egy nagy durranás, hitelesnek tűnik, de nem mozgat meg,nem érzem, hogy áramlik a feszültség bennem...sorry, de ez nem szólt nagyot!

2017.03.08 GedyPapa

A kedvenc ördögűzős filmem, mivel ez valóban hiteles és a beszámolók alapján valóban így zajlik egy ilyen szertartás. Anthony Hopkins nagyon jól hozza a szerepet és tényleg borzongató részeket is tartalmaz, főleg annak tükrében, hogyha tisztázzuk magunkban a tényt, hogy ilyen valóban létezik!

2017.09.14 Deku

Hát ez meg mégis mi a fészkes fekete fene? Ennyire alja történetet is be lehet dobálni mindenhova? Ez még próbának is kevés bizony. Hamar elfogott az álmosság alatta de legalább jót lehet aludni.

2019.02.14 dailyfilmsan

Kérdések rítusa.

Szóval kapunk egy "igaz történet alapján készült" feliratot az eljén. Sajnos ezzel szkeptikus vagyok mert legtöbbször csak a nevek vagy egy-egy mozzanat a filmből igaz csak. Ki tudja talán itt is. Amivel nincs semmi probléma csak sajnos zavaró tud le... Teljes kritika

Matt Baglio a film alapjául szolgáló regény írója. A szerző másik könyvét, Az Argo-akciót szintén feldolgozták filmen.Szerző: jakedave

Mikael Håfström valódi ördögűző ceremóniákon is részt vett, hogy felkészüljön a filmre.Szerző: kázsé

Lucas háza tele van macskákkal és varangyokkal, amik a hagyomány szerint a démon-bálok elmaradhatatlan kellékei.Szerző: kázsé

A filmben Rutger Hauer magyarul beszél.Szerző: kázsé

(2018. 03. 03.)
Összességében bárkinek jó szívvel ajánlanám a megtekintését, a közel kétórányi szórakozás garantált, akár többszöri újranézés esetén is. Több