Lights Out
Billy Burke
Alexander DiPersia
Alexander DiPersia
Teresa Palmer

Egy nőt egy olyan rémálomba illő lény kísért, aki csak akkor jelenik meg, ha a lámpák már kialudtak. David Sandberg nagysikerű 2013-as rövidfilmjének egész estés változata.

(hp)

Forgatókönyvíró: Eric Heisserer, David F. Sandberg
Premier (HU): 2016.07.21.

2024.01.04 Lone Wolf

Mindig beüt nálam ez a sztori

Nálam ez az a horrorfilm, ami mindig beüt valamiért. Nem tudom megmagyarázni az okát, de számomra ijesztőbb a félhomályban felbukkanó nőalak, mint bármelyik trancsírozós rém, akitől a többségnek tele a gatyája. Az egésznek jó a rendezése: David F. Sandberg, aki amúgy azóta is csak gagyikat csinál, ezt az egy filmjét nagyon odatette. Mondjuk van ilyesmire példa a könyv- és filmpiacon is bőven: ők az egyprodukciós alkotók, akik egész életükben egyetlen színvonalas dolgot hoznak csak össze mindössze. Na ez a film is ilyen: lepipálta a klasszikus horrorrendezőket, szerintem ő maga sem tudja, hogyan. Pedig amúgy az alapsztori nem akkora truváj: adott egy entitás, mely időnként felbukkan egy adott családnál, és csak a főhősnő (Teresa Palmer) édesanyja (Maria Bello) tudja, ki ő valójában. Nem egy nagyon összetett történet, mégis a tálalás és a jelenetek összefűzése, a feszültség fokozása nagyon ijesztővé teszi a végeredményt. Nálam ez a legjobb horrorok egyike, egyértelműen 4 csillagos produkció.

2017.11.13 Laca//Ho/rr/oR//

Kétes érzések voltak bennem a film után. Láttam már erősebb horrort természetesen, de sokkal rosszabbat is. Voltak benne jó ötletek amit a rendező jól megvalósított, valamint olyan jelenetek amit teljes mértékben átéltem és egy kisebb szintű félelmet váltott ki. Összességében egy elég jó filmet raktak össze.

2022.03.04 JRD

Az ne nézze, aki parázik a sötétben...

Egy viszonylag jó horror. De tényleg. Tetszett az benne, hogy nem a "vér mindenütt" vonalát követte. Sokkal jobban ráfeküdt a lelki paráztatásra, és így azért egyszer-egyszer megugrottam a fotelben. (Főleg, amikor a párom a vállamra tette a kezét, és úgy megijedtem, hogy repült a popcorn jó messzire. Bevallom, parás vagyok. Mindig állatra nagy a szám, ha horrort nézek, de sok esetben csak pofázok, és a tenyerem mögül kacsintgatok a filmre.) Persze másodszori nézésnél (mert ugye hülye is vagyok, nem csak parás) már nyugodtabban tudom végignézni, és végre láthatom is a kimaradt részeket is. Igazi halloweeni riogatónak egy buliba nagyon jó. Szórakoztató, pörgős sztorival. Szóval kalandorok! Filmre fel, és jó szórakozást!

2017.06.28 indingo

Számomra unalmas volt a film. Tök jellegtelen történettel, semmi izgalom, érdekesség csavar nem volt a filmben, pedig ez elengedhetelen ebben a témában.

Féljünk?Ne féljünk? Ez itt a kérdés...jól indul a mozi, és kezdünk félni és borzongani...persze emberek vagyunk, és ezt a filmet is emberek csinálták, és hibáztak is...a vége elnagyolt, kissé gyengére sikerült, de azért nem rossz mozi ez, üljünk le, és nézzük, csak hagyjuk égve a villanyt...

A film összbevétele 148 868 835 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 121 038 037 forintot termelt. A hazai mozik összesen 91 820 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Amikor Becca a kórházi hangfelvételt hallgatja a diktafonon, a jackdugó be van dugva, mégis a hangszórón hallgatja. Szerző: mamiéstöti2

Becca barátjának Volvoja van. Szerző: mamiéstöti2

A gyerekek anyja a jegygyűrűjét a nyakláncára fűzte az apa halála után.Szerző: mamiéstöti2

Martin szobája falán van egy Igazság ligája poszter is. Szerző: mamiéstöti2

(2016. 07. 26.)
Túlzottan világos
David F. Sandberg lehetőséget kapott, hogy elkészítse nagy sikerű rövidfilmje, az Amikor kialszik a fény egészestés változatát. Megrendezte, de elpuskázta. Több

(2016. 07. 22.)
Egy szimpla ijesztgetős horrorfilm, ami megpróbál ennél többnek látszani. Több

(2016. 07. 21.)
A rémisztgetés nagyban alapoz jump scare-ekre, de még azt is kissé bénán, mivel mindegyikre fel lehet előre készülni lelkiekben. A többi pedig jól ismert klisé, a kaparászással az élen. Nem igazán tudom ajánlani, mert hiába a jó alapötlet, ha a készítők nem tudtak vele mit kezdeni. Gyors, sablonos és felejthető. Kár érte. Több

(2016. 09. 11.)
A Lights Out összességében véve elképesztően gyenge horror. Nagyon ritkán akad néhány kreatívabbnak mondható megoldás a fényekkel, de egyébként abszolút felejthető kategória. Az égvilágon semmi újat nem mutat, és még a sablonokat teljesen izgalommentesen zongorázza végig. Több

(2016. 12. 04.)
Összességében csak ajánlani tudjuk a műfaj rajongóinak, mert le fogja őket kötni (ezt garantáljuk) és kellő mennyiségű rettegést is átérezhetnek majd. Ez is egészen biztos. A Filmtress (vagyis mindhárman) erős 8 pontra értékeljük, saját szempontrendszerünk alapján. (Alaptörténet: 2/1, színészi játék: 2/1,5, rendezés: 2/2, látványelemek: 2/2, hitele... Több