Játssz egy 32" LG LED televízióért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login
NA

Ghostland – A rettegés háza

(Incident in a Ghost Land)

acey   2018. 04. 18.

Valahogy korántsem volt annyira spooky ez a film, mint amire számítottam, annál brutálisabb viszont. Én egy kicsit nehezen bírom az ilyet, de ez már ízlés kérdése. Az viszont vitathatatlan, hogy a film piszok jól néz ki. Szerintem remek az atmoszférája és a képi világa. Így habár ha nem is lesz egy emlékezetes élmény, egyszer talán érdemes megnézni.

adam   2018. 04. 17.

Nekem bejött ez az alapkoncepció, végig lúdbőrös voltam a hangulatától, és egész biztos vagyok benne, hogy aki szereti azt az tipikus ideglelős, kiszámíthatatlan horrort, annak be fog jönni ez a film is!

lollipopp   2018. 04. 16.

Rég került már a mozikba ilyen slashereket idéző horror, ezért is vártam kimondottan A rettegés házát. Végülis nem kellett csalódnom, ez a film rendesen odaaprít, bár értéket nem szabad benne keresni. Biztos nem ez lesz az év horrorja, de a műfaj kedvelőinek simán érdemes egy próbát tenni vele.

sadis   2018. 04. 13.

Nem tudom, lesz-e még ennél durvább és erőszakosabb film idén a mozikba, de számomra már egy kicsit túl sok volt ez. Mert ha levesszük ezeket a jeleneteket, akkor egy felejthető, közepes B-horrort kapunk. Fene tudja, akinek van hozzá gyomra, ugorjon neki, de szerintem ha kimarad az életedből túl sokat nem veszítesz.

Rob Archer
Anastasia Phillips
Rob Archer
Adam Hurtig
Anastasia Phillips
Emilia Jones

Műfajváltós, meglepetéseket tartogató, kegyetlenségekben gazdag horrormozi. Olyan kis franciás, amitől az ájulás környékezi az embert.

A Mártírok többek között azért is lett zseniális, mert abban a horror három szubzsánere követi egymást gyönyörűen összefűzve, igazi műfaji bravúr. A rendező megpróbálta ismételni önmagát, csak éppen a kívánt slasher-pszichothriller-rape/revenge trió helyett valami félig átsütött katyvasz lett a végeredmény. Se íze, se bűze, pedig próbálkozik szegény, csak éppen a dialógok ostobák, a fordulatok kiszámíthatóak, a kivitelezés pedig harmatos. Könyörgöm még a jump scare-ek is bénák!

Tíz évvel az okkal-joggal műfaji klasszikussá vált Mártírok (és a hervasztóan semmilyen, 2012-es A magas ember) után a francia extrémhorror-vonulat nagyágyúja, Pascal Laugier ismét előállt egy intelligens, igencsak megterhelő horrorfilmmel. Természetesen most is nőkkel a főszerepben. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA.

2016. decemberében Taylor Hickson súlyosan megsérült a forgatás során. Miután kórházba szállították, 70 öltéssel kellett összevarrni az arcát. A színésznő beperelte a produkciós céget, az Incident Productions, mivel maradandó sérülései miatt elvesztette a szerepet. Hickson állítása szerint Pascal Laugier rendező folyamatosan azt mondogatta neki, hogy üsse erősebben az üveget. Ez vezetett végül a balszerencsés sérüléshez.

A filmet a Festival international du film fantastique de Gérardmer versenyszekciójában is bemutatták. A Ghostland 3 díjjal távozott a fesztiválról, melyek: Fődíj, Közönségdíj, SyFy Award.