Örökség

elekm90   2020. 05. 02.

Véleményem szerint elképesztően jó film, megértem, hogy miért osztja meg ennyire a nézőket, de szerintem egy roppant kreatív horror-dráma keverék. A jumpscare-ek helyett inkább nagyon jól megteremtett atmoszférával és teljesen váratlan jelenetekkel, ... több»

HercegPeter   2019. 01. 25.

Egyedi hangulat, újfajta filmélmény

Emlékszem, hogy pár hónapja, amikor kijött a film akkor az oldalon egy rövid ideig 100-as értékelésen állt. Sem előtte, sem azóta nem láttam ilyet. Akkor már tudtam, hogy ezt meg kell nézni. Most meg is tettem. Az elvárásaim nagyok voltak és ezeket s... teljes kritika»

Berto49   2018. 06. 07.

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Első próbálkozásra ilyen paráztató okkult horrort készíteni bravúros teljesítmény. A film két műfaj ötvözete, egyrészt családi dráma, másrészt egy számos részben új, modern horr... több»

indingo   2018. 06. 26.

Egy lapos miszikum

Nem egy szokványos történet az biztos, nekem a Jennifer Lawrences Anyám! című filmet juttatta az eszembe, talán a stílus miatt és hogy már a legelejétől kezdve nem lehetett tudni, hogy merre is tart a film. Sok minden nem körvonalazódik a film elején... teljes kritika»

alexxx   2018. 06. 03.

Szenzációs horror, ennél jobbat aligha fogunk látni idén ebben a műfajban. Hátborzongató, izgalmas, az alakítások igen erősek, a sztori rendesen beleszegez a székbe. Le a kalappal, ez a film egyszerűen hibátlan.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 16.

Jó volt, kellemesen meglepett, és ami fő lekötött. Nagyszerű alakítások, és igen jó rendezés, bár a végét alaposan meg kell még rágnom. Nem tucatfilm, újszerű, és jól összerakott, logikus gondolat menetű film. Ajánlott!

VvV   2018. 10. 28.

A történet előrehaladtával egyre jobban izgatja az ember fantáziáját, hogy mi is áll a háttérben. Ami utána történik az nekem nagyon nem jött be.

Toni Collette

A film összbevétele 79 275 328 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 27 324 815 forintot termelt. A hazai mozik összesen 30 986 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmbéli házat (de még a kerti faházat is) egy az egyben felépítették a Park Cityben található stúdióban, mert így olcsóbb és praktikusabb volt, mint találni egy olyan házat, ami megfelel az elvárásoknak.

már korábban is készített rövidfilmeket, amelyek a generációkon keresztül örökölt rituálékkal foglalkoztak. Első nagyjátékfilmjéhez minden karakternek külön élettörténetet írt, valamint rengeteg háttérinformációt, s már jóval azelőtt tárgyalni kezdett volna a készítőkkel, mielőtt zöld utat kapott volna a projekt.

Egy ausztráliai mozi véletlenül a Nyúl Péter című családi film vetítése előtt játszotta le a film előzetesét a gyermekek és a szülők legnagyobb megdöbbenésére.

író-rendező debütáló filmje.

Az Örökség világpremierje 2018. január 21-én volt a Sundance Filmfesztivál "Midnight" szekciójában.

A film forgatása egy hónapot vett igénybe. A munkálatok 2017. februárjában kezdődtek meg Utah államban.

Az Örökség első előzetesét 2018. január 30-án hozták nyilvánosságra.

A filmet kiválóan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portál jelenleg is 100 százalékon áll (2018. május).

Még a narratíva is meg tud lepni, bár a végén már annyira alárendelnek mindent a cselekmény zökkenőmentes előrehaladásának, hogy az már kifejezetten kínos, ám a filmvégi katarzis még így is összejön. több»

Nagyon ritkán fordul elő, hogy egy elsőfilmes rendező munkáját látva egyből zseninek nevezzünk valakit, és nem is mindig sül el jól (lásd szegény Richard Kelly esetét), de most megkockáztatom, hogy Ari Aster nemcsak egy hihetetlen nagy tehetség, hanem egy semmiből jött rendezőzseni. több»

Az Örökség a horror klisék helyett a család rémisztő aspektusaival borítja ki nézőit, amelyet a precíz kameramozgás, az alattomosan bekúszó zene és a szereplők fantasztikus alakítása tesz emlékezetessé. Egy nyers, fájdalmas történet a családok szellemi örökségéről, amely ütemezési hibái, valamint kissé túltolt fináléja ellenére is a diskurzus és elemzés termőtalaja. több»