Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Berto49   2018. 06. 07.

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Első próbálkozásra ilyen paráztató okkult horrort készíteni bravúros teljesítmény. A film két műfaj ötvözete, egyrészt családi dráma, másrészt egy számos részben új, modern horror, amelyik rengeteg helyen szakít a sablonos ijesztgetős eszközökkel. Minden összetevő a helyén van; történet, színészek, látványos fényképezés, zene és hanghatások. A szereplők közül ugyan igazságtalan kiemelni egyet is, mert a kevés szereplő mindegyike szerepében a maximumot nyújtotta, de az ausztrál születésű Toni Collette nevét mégis meg kell említeni. Már az 1994-ben készült „Muriel esküvője” óta tudtam, hogy nagy színésznő, de ez az alakítás minden várakozásomat felülmúlta. Annie Graham szerepében az összes színészi díjra jogos esélye van (bár a műfaj nem kimondottan kedvelt a díjosztók között.) További igazságtalan kiemelés: olyan elvarázsolt külsejű kislányt, mint Milly Shapiro (ő volt a szerencsétlen első áldozat, Charlie Graham, és ő látható az adatlaphoz tartozó fényképen) egyszerűen felülmúlhatatlanul bravúros casting eredmény. A film végén a kisszámú közönség (ezen a csütörtöki napon vetitették először Zalaegerszegen, így nem terjedhetett még el a híre) hosszú ideig csak letaglózva ült, annyira a látvány hatása alá kerültek/kerültem.

ionlywearblack   2018. 06. 15.

A film egy gyászjelentéssel indít, a különös elszigeteltségben élő nagymama temetésével folytatódik a jelenet. A család kisebb nagyobb megpróbáltatások árán az örökölt otthonba költözik és próbálja helyes mederbe terelni az életüket. A nagymama gyermeke, Annie (Toni Collette) vegyes érzelmekkel gyászol. A karakterek iszonyatosan kidolgozottak, minden szereplőnek van tartalma, van mélysége. Toni Collette élete alakítását nyújtja, Charlie (Milly Shapiro) szintén kiváló a szerepre. Annak ellenére, hogy egy átlagos történetnek tűnik, nem zsánerkategória, sőt! Amint, beültünk a moziba és elindult a film egy mélységesen erős, lehangoló atmoszféra kerített hatalmába. Konkrétan én még életemben nem láttam, ilyen filmet aminek ennyire a hatása alá kerültem volna. A háttérzajok, neszek maga a zene is ráerősít a hangulatra. Vizuálisan jól kidolgozott jelenetek peregnek szemeink előtt, elsőfilmes rendezőtől egyszerűen hihetetlen egy ilyen film elkészítése. Peter (Alex Wolff) karakterével is megismerkedhetünk, szinte minden szereplőre marad elég idő. Lassan, de biztosan építgeti az őrület kockáit a film. Nehéz spoiler mentesen beszélni az egészről. Egyszerűen be kell rá ülni, látni kell. A moziban folyton arra gondoltam mi van még hátra, hogy lehet két órába ennyi mindent, ennyi fordulatot, ennyi rettenetet beletenni. Elöljáróban leszögezném, hogy nincsen benne jump scare jelenet, mégis vannak olyan jelenetek, amikor már menni szeretnénk. Ki a moziból, ki a világból, hogy leülepedjenek a dolgok. Biztosan kísérteni fog a film, de annyi mondanivalója van minden egyes perce megéri!

indingo   2018. 06. 26.

Nem egy szokványos történet az biztos, nekem a Jennifer Lawrences Anyám! című filmet juttatta az eszembe, talán a stílus miatt és hogy már a legelejétől kezdve nem lehetett tudni, hogy merre is tart a film. Sok minden nem körvonalazódik a film elején. És merre is haladtunk? Az első fél óra jól építkezett, sok kérdést felvetett az emberben, beindul a fantázia. Egymást követték az érdekes jelenetek, amelyekben (még) volt feszültség. Az atmoszférája is hatásos volt és már a kislány személyétől is felállt a hátamon a szőr. Próbáltam utánanézi, hogy valami rendellenesség vagy gyerekkori baleset miatt olyan az arca amilyen, de nem találtam információkat róla. A második haláleset után viszont lelassult az egész. Mintha egy másik film kezdődött volna. Utána jött egy óra semmittevés. A történet állt egy helyben és az üvöltözéseken kívül sok minden nem történt benne. Azt értékelem, hogy nem a hanghatásokkal apelláltak a készítők, mint azt már oly sok horrorban megszokhattuk. Helyenként átestünk a nevetséges kategóriába, amit én csak felhúzott szemöldökkel nyugtáztam, de körülöttem több néző is hangos nevetésben tört ki. Az utolsó fél órában részben választ kaptunk a kérdéseinkre, de nem volt kielégítő. Felületesnek érzetem a magyarázatot és olyan „mindenki gondoljon amit akar” típus lett belőle. A vége felkavaró, de hatásvadász. Az egész film alatt nem éreztem, hogy félelmetes lenne. A természetfeletti megoldások eléggé hétköznapiak voltak. Kedvelem a misztikus filmeket, amely mögött van tartalom és értelem. Itt ezt hiányoltam. Lapos volt az egész. A véleményeket olvasva eléggé megosztó film. Sokaknál betalált, másoknál a címre utalva inkább ökörség. Én sok és sokféle filmet nézek és szeretek, de ezt nem tudtam hova tenni. Egyszer meg tudtam nézni, de nem érintett meg. Sokkal többet vártam tőle, pedig nagyon reménykedtem és akartam, hogy jó legyen, mert manapság nem sok jó film éri el a széles vásznat.

alexxx   2018. 06. 03.

Szenzációs horror, ennél jobbat aligha fogunk látni idén ebben a műfajban. Hátborzongató, izgalmas, az alakítások igen erősek, a sztori rendesen beleszegez a székbe. Le a kalappal, ez a film egyszerűen hibátlan.

Miska bácsi   2018. 06. 14.

Feljavítottam négyesre, de éppen csak megérdemli. Az is rontott az élményen, hogy fáradtan értem a moziba, valamint az egész teremben egy pár volt rajtam kívül, akik a film harmadán végig hangoskodtak (az ilyen minek megy horrort nézni?!). Az első felét meglepően uralta a dráma, a család története rendben is volt, de kevésbé volt érezhető a szorongató hangulat, amit a trailer is ígért. Aztán elkezdtek érkezni a képek,

Toni Collette

Még a narratíva is meg tud lepni, bár a végén már annyira alárendelnek mindent a cselekmény zökkenőmentes előrehaladásának, hogy az már kifejezetten kínos, ám a filmvégi katarzis még így is összejön. több»

Nagyon ritkán fordul elő, hogy egy elsőfilmes rendező munkáját látva egyből zseninek nevezzünk valakit, és nem is mindig sül el jól (lásd szegény Richard Kelly esetét), de most megkockáztatom, hogy Ari Aster nemcsak egy hihetetlen nagy tehetség, hanem egy semmiből jött rendezőzseni. több»

Az Örökség a horror klisék helyett a család rémisztő aspektusaival borítja ki nézőit, amelyet a precíz kameramozgás, az alattomosan bekúszó zene és a szereplők fantasztikus alakítása tesz emlékezetessé. Egy nyers, fájdalmas történet a családok szellemi örökségéről, amely ütemezési hibái, valamint kissé túltolt fináléja ellenére is a diskurzus és elemzés termőtalaja. több»

Egy ausztráliai mozi véletlenül a Nyúl Péter című családi film vetítése előtt játszotta le a film előzetesét a gyermekek és a szülők legnagyobb megdöbbenésére.

Ari Aster író-rendező debütáló filmje.

Az Örökség világpremierje 2018. január 21-én volt a Sundance Filmfesztivál "Midnight" szekciójában.