Örökség

Hereditary

A film összbevétele 79 275 328 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 27 324 815 forintot termelt. A hazai mozik összesen 30 986 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmbéli házat (de még a kerti faházat is) egy az egyben felépítették a Park Cityben található stúdióban, mert így olcsóbb és praktikusabb volt, mint találni egy olyan házat, ami megfelel az elvárásoknak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ari Aster már korábban is készített rövidfilmeket, amelyek a generációkon keresztül örökölt rituálékkal foglalkoztak. Első nagyjátékfilmjéhez minden karakternek külön élettörténetet írt, valamint rengeteg háttérinformációt, s már jóval azelőtt tárgyalni kezdett volna a készítőkkel, mielőtt zöld utat kapott volna a projekt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Egy ausztráliai mozi véletlenül a Nyúl Péter című családi film vetítése előtt játszotta le a film előzetesét a gyermekek és a szülők legnagyobb megdöbbenésére. Szerző: hp

Ari Aster író-rendező debütáló filmje.Szerző: hp

Az Örökség világpremierje 2018. január 21-én volt a Sundance Filmfesztivál "Midnight" szekciójában. Szerző: hp

A film forgatása egy hónapot vett igénybe. A munkálatok 2017 februárjában kezdődtek meg Utah államban. Szerző: hp

Az Örökség első előzetesét 2018. január 30-án hozták nyilvánosságra. Szerző: hp

A filmet kiválóan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portál jelenleg is 100 százalékon áll (2018. május).Szerző: hp