Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Amnézia (2014)

Before I Go To Sleep

Di Canio   2020. 11. 30.

Az ötlet jó lenne, a rengeteg hibától eltekintve még szórakoztató is, de nekem a vége alaposan lehúzta az egészet, annyira egyszerű sablon volt, jobbra számítottam, de egyszer mindenképpen nézhető. A horrorhoz viszont a világon semmi köze nincsen, ez egy elég egyszerű thriller.

indingo   2017. 05. 02.

Nagyon egyszerű csavar van a filmben, ami kézenfekvő is mégis frappánsan lett a filmbe rejtve. Érdekes volt és izgalmas, bár elég rövidre sikeredett.

Berto49   2018. 02. 13.

Amilyen sokat vártam ettől a filmtől, annyira keveset kaptam! Vontatott, unalmas, rengeteg ponton homályos thrillerutánzat, a végén sűrű cukorsziruppal leöntve. Az biztos, hogy Kidman és Firth filmográfiájának a gyenge pontja, mert egyikük alakítása ... több»

hszpp   2017. 02. 02.

Nagyon a hatása alá kerültem a filmnek,amikor megnéztem. Ismerősök nagyon csúnyán lehúzták,de rendíthetetlenűl kiálltam mellette,s kiváncsian vártam mit hoz. A könyvet még nem olvastam,de a film igazán jól sikerült. Erős csavarral megbolondítva. Abszolút ++++!

Sabnock Sanatory   2020. 08. 01.

Nicole Kidman tökéletes választás volt erre a kifejezetten izgalmas, fordulatos filmre. Vibráló, sokat sejtető képek, remek történet, és Colin Firth játéka is nagyszerű. Nagyon tetszik, ahogy felépítik a filmet, apró kis mozaikokból összeáll az egész. Nagyon jó mozi.

babsy88   2016. 08. 06.

Parádés szereposztás, pattanásig feszülő izgalom, közepes végkifejlet. Érdekes film, a maga nemében szórakoztató.

MP170506   2016. 10. 25.

Olvastam a könyvet, ami nagyon izgalmas és feszültséggel teli, de sajnos a filmnek nem sikerült ezt visszaadnia. Nem rossz, de szerintem néha kissé unalomba fullad, én sokkal többet vártam tőle.

Mark Strong

A rendező, Rowan Joffe édesanyja amnéziaban szenved.

(Nk)

A regényben Christine egy naplóba írja le napi tevékenységeit, míg a filmben videokamerával rögzíti gondolatait.

(Nk)

Az Amnézia október 31-én került bemutatásra az Egyesült Államok mozijaiban, de ettől a naptól Netflix VOD-szolgáltatásán keresztül is megtekinthető volt.

A filmet a londoni Twickenham stúdióban forgatták.

Az eredeti könyv megfilmesítési jogai Ridley Scott még 2011. május 1-én vásárolta meg.

Ben Lucas szerepére maga Nicole Kidman javasolta Colin Firth-öt.

A film S. J. Watson azonos című, 2011-es regényén alapszik.

Az Amnézia az utolsó olyan produkció, amit a Fuji 35mm-es filmjére forgattak.