Advertisement

Amnézia (2014)

Before I Go To Sleep

Vélemények: Amnézia (2014)

Gauss   2022. 01. 04.

Izgalmas film, el kell ismerni. A kategóriájában jó film.

indingo   2017. 05. 02.

Nagyon egyszerű csavar van a filmben, ami kézenfekvő is mégis frappánsan lett a filmbe rejtve. Érdekes volt és izgalmas, bár elég rövidre sikeredett.

Sabnock Sanatory   2020. 08. 01.

Nicole Kidman tökéletes választás volt erre a kifejezetten izgalmas, fordulatos filmre. Vibráló, sokat sejtető képek, remek történet, és Colin Firth játéka is nagyszerű. Nagyon tetszik, ahogy felépítik a filmet, apró kis mozaikokból összeáll az egész. Nagyon jó mozi.

Berto49   2018. 02. 13.

Amilyen sokat vártam ettől a filmtől, annyira keveset kaptam! Vontatott, unalmas, rengeteg ponton homályos thrillerutánzat, a végén sűrű cukorsziruppal leöntve. Az biztos, hogy Kidman és Firth filmográfiájának a gyenge pontja, mert egyikük alakítása ... több»

hszpp   2017. 02. 02.

Nagyon a hatása alá kerültem a filmnek,amikor megnéztem. Ismerősök nagyon csúnyán lehúzták,de rendíthetetlenűl kiálltam mellette,s kiváncsian vártam mit hoz. A könyvet még nem olvastam,de a film igazán jól sikerült. Erős csavarral megbolondítva. Abszolút ++++!

MP170506   2016. 10. 25.

Olvastam a könyvet, ami nagyon izgalmas és feszültséggel teli, de sajnos a filmnek nem sikerült ezt visszaadnia. Nem rossz, de szerintem néha kissé unalomba fullad, én sokkal többet vártam tőle.

babsy88   2016. 08. 06.

Parádés szereposztás, pattanásig feszülő izgalom, közepes végkifejlet. Érdekes film, a maga nemében szórakoztató.

harnas1207   2021. 07. 06.

Lightos thriller, inkább azoknak, akik szombat délután a nagy melegben egy könnyed filmet szeretnének megnézni. Számomra inkább olyan Robin Cook stílust teremtett. A színészek játéka teljesen rendben van, csak a sztori nem tud érdekfeszítő lenni.

Ildikó Bacskai   2021. 08. 20.

Nagyon szeretem Nicole Kidmant, azokban a filmekben is, amiben nem a szépsége kerül előtérbe, hanem a törékeny drámai oldala. Colin Firth ezzel szemben nem a kedvencem, de ehhez a történethez nagyszerű választás. Összességében hangulatos, rideg film izgalmas fordulatokkal és végig fenntartott feszültséggel.

kevelin   2019. 06. 02.

nem értem miért kapott ilyen alacsony besorolást a film pedig szerintem iszonyatosan jó. az elején az ember elhiszi h a férjet sajnálni kell s hogy szegény nő milyen véletlen és értelmetlen balesetet szenvedett aztán persze a végére kiderül hogy az e... több»

Zsceeeka   2015. 09. 24.

Nem vártam túl sokat a thrillertől, annyit adott is, és még kicsit többet. A sztori kiszámítható ugyan, de lekötött és érdekes volt. Nicole Kidman neve nélkül azért nehezebb lett volna eladni.

Di Canio   2020. 11. 30.

Az ötlet jó lenne, a rengeteg hibától eltekintve még szórakoztató is, de nekem a vége alaposan lehúzta az egészet, annyira egyszerű sablon volt, jobbra számítottam, de egyszer mindenképpen nézhető. A horrorhoz viszont a világon semmi köze nincsen, ez egy elég egyszerű thriller.

Borga   2016. 11. 10.

Az Amnézia egy kihagyhatalan thriller, amely véleményem szerint a 2014-es év egyik legizgalmasabb, legmeghökkentőbb filmje volt. Lenyűgöző bravúrral teszi egyre feszültebbé a nézőt, a végén meg hatalmas csavarral veri fejbe. Zseniális.

Curacao86   2015. 02. 01.

Érdekes volt, de többet vártam tőle. Szinte biztos vagyok benne, hogy a könyv "jobb", de a filmre max. 6/10 pontot adok.

moov18   2017. 01. 07.

A thriller műfajban számomra az egyik örök kedvenc az Amnézia marad. Megteremti a feszültséget a maga módján és ezt sikeresen szinten is tartja. A színészi játékokra sem lehet kifogás, a cselekményvezetésre sem. Minden a megfelelő ütemben, a megfelel... több»

Loborg   2015. 09. 29.

A sztori eléggé sablonos és a történések is kiszámíthatóak benne , ennek ellenére nem mondanám , hogy rossz film. Nem a legjobb, de megnézhető egyszer és élvezhető.

Ragemarci   2016. 01. 28.

Tök átlagos thriller, de Kidman és Firth párosa jól működik és én nem találtam bakit a történetben, nem bonyolult, de legalább mentes a logikátlanságoktól.

Evcsi95   2015. 05. 29.

Szeretem az ilyen típusú filmeket. Egész idő alatt logikázni és gondolkozni kell. Kiben bízhatunk, kinek hihetünk. Nicole Kidman ugyan nem hasonlít önmagára, de nagyon jól adta az amnéziás beteget.

sammy88   2020. 08. 12.

Imádtam a filmet, és talán eddig ez az egyetlen megfilmesítés, hogy ötletesebb, mint a könyv. Nekem az, hogy kamerát használ Christine az erősebb, mintha naplót írna.

schvarz   2018. 04. 23.

A napokban láttam a filmet és nekem nem okozott csalódást. Van benne fordulat. Magával ragadó és izgalmas, a színészek alakítása meggyőző, jól alakítják a karaktert!

kovi23   2015. 06. 22.

Összességében nézhető kis film lett ez, maga az alapkoncepció nem rossz, de negatívumként megemlítenék egy pár dolgot, pl. nekem kicsit tv-s jellegű volt, a vége igen csak össze lett csapva, ami nagyon nevetséges, és az aggódó-hirtelen megjelenő férj sem túl reális.

smith   2015. 05. 17.

Sok itt a negatív kritika, és sejtem is hogy miért. Én viszont örülök, hogy ez nem egy tipikus amerikai film, én már azokat unom nagyon, ahol csak a látványra mennek és semmi mögöttes tartalom. Itt többféle szempontból láthatunk érzelmeket, amit jól ... több»

FarZoo   2015. 03. 29.

Jó pár ilyen jellegű thriller választotta ezt a sztorit alapul, de ennek ellenére nekem bejött a film. Érdekes, izgalmas, rejtélyes. Nicole Kidman sok filmben nem tetszik, de ebben jól alakít.

mimi   2015. 04. 22.

Ez a film nem ígér nagy, magasztos gondolatokat és nem is dolgoztatja meg túlságosan az agyunkat. Viszont arra tökéletesen jó, hogy kikapcsolódjunk előtte az egyik este. Izgalmas, csavaros és meglepő, ami valljuk be, elég egy jó thrillerhez.

Henczi   2015. 05. 22.

Nekem nagyon tetszett a film, mert rendkívül ötletes és érdekes a történet. Misztikus kategóriában vezető. N. Kidman annak ellenére hogy annyira nem kedvelt színészem, nagyon jól alakít benne.

nikiszalanics   2015. 06. 18.

Tetszett, bár nem értem, miért kellett ilyen kurtán-furcsán befejezni, miután kibontakozott a konfliktus. Így ez valójában csak egy filmtöredék, amiből sokkal többet ki lehetett volna hozni. Mindenképp nézhető kategória, mert nem volt unalmas, végig ... több»

macikutya   2015. 06. 29.

Olvastam a könyvet, ami nagyon jól kidolgozott, csavaros, izgalmas. Szerintem a film is jó, DE teljesen eltér a könyvtől, néha úgy éreztem, hogy köze sincs hozzá. Általában mindig így járok, ha a könyvet olvastam először. De mindenképpen ajánlom mind... több»

miska1967   2015. 06. 03.

Nekem tetszett. Jó kis mozifilm, végig fenntartja a figyelmedet. Végig gondolkoztam, hogy ki kavarhatja a szálakat benne, bár kicsit várható volt, hogy a férj lesz a hunyó. Tervezem a könyv elolvasását is.

dóri   2015. 04. 18.

Nagyon tetszik az alap szituáció. Szerintem nagyon jól játszik az érzelmekkel a film. Például az elején nem bízunk Benben, majd igen..... Jól felépített film, ami képes meglepetést okozni.

AESB   2015. 06. 15.

Olvastam a könyvet, ami fantasztikus, nagyon jól kidolgozott, csavaros, izgalmas. Szerintem a film is jó, DE teljesen eltér a könyvtől, néha úgy éreztem, hogy köze sincs hozzá. De végül is jó film, ha a filmet látom először, akkor sokkal jobban magával ragadott volna. A színészek tetszettek, Nicole Kidman nagyon jó volt!