84 nyara (2018)

Summer of 84

84 nyara

rainman   2019. 01. 20.
Azok a csodás 80-as évek!

Sokan hasonlítják a Summer of 84’-et Alfred Hitchcock Hátsó ablakához, illetve a 2007-es Disturbia c. filmhez. Szerintem hibásan. Mert bár körvonalaiban ugyan tényleg merít ezen filmekből, de jóval inkább hasonlítható a Stranger Things-hez, vagy valamelyik kora John Hughes filmhez. A 80-as évek amerikai külvárosi idilli életvitelnek ad egy fricskát. Mindezt tinédzserekkel a főszerepben. Közel sem tökéletes alkotás, sem dramaturgiailag, sem a szereplők által nem képes ugyan felnőni a klasszikusokhoz, de hangulatilag remekül sikerült darab. Szinte csöpög belőle a 80-as évek retrója. A soundtrack meg egy 100% neonfényes szintipop előadás a La Matos formáció előadásában. (Különleges, érdemes belehallgatni a műfaj/retro kedvelőinek). Engem végig lekötött, kis csalódást csak a suspense kibontásánál okozott (érezhetően a thriller és a horror műfajában nincsenek otthon a készítők), de azért a végén is meg tudott lepni a nem várt befejezésével. Aki horrort, illetve thrillert vár, az hatalmas fog csalódni, de aki helyén kezeli, az jól fog szórakozni rajta!

lucy07   2019. 02. 25.

Nekem nagyon tetszett, jó nem egy ijesztő horror volt az is biztos, de egy jó kis film volt és a végéig fenntartotta az érdeklődésem. A végén akkor lepődtem volna meg ha kiderül nem az volt a gyilkos aki, de nem baj így is alig vártam, hogy Davey bebizonyítsa neki van igaza.

Caravaggio1978   2019. 03. 03.
Mikróba a popcornt!!!

Nekem nagyon tetszett a történet,be-be villantak régi, és új, történetek amik meg is estek a valóságban hasonló történeteket alkotva.Például Gacy az egyik legrettegettebb sorozatgyilkos, az elmebeteg szabadidejében bohócként szórakoztatta a gyerekeket, zsúrokon. A Summer of 84 nem konkrétan róla szól, de igencsak érződik a hatása. Az addig szépen lassan folyó, hangulatos, thriller átcsap egy aljas macska-egér horrorba, hogy a kanapéhoz szegezze a nézőt és ne nyugtassa meg az idegeket, amik várják a feszültség feloldását. Éppen ezért válik említésre méltó darabbá, amit csak ajánlani tudok mindenkinek.

Maestro   2018. 12. 18.

A hangulat jó lenne viszont banális történet, gyengén felépített karakterek. Gagyi párbeszédek. A zene az oké . Ez nem a STRANGER THINGS az biztos. Mondjuk a vége bevállalós, de ez így is gyenge.

Scythe   2019. 04. 04.
Hátborzongató

Hátborzongatóan rossz. Gondoltam, keresek valami ócska horrort délutánra, ami részben sikerült is, ennél ócskább filmet rég nem láttam. A műfaj-meghatározással szemben nem horror és nem misztikus, hanem egy baromi unalmas, középszerű tini "nyomozós" maszlag. Annyit sem ér a film, mint amire felvették.

Tiera Skovbye
Graham Verchere
Caleb Emery
Graham Verchere
Tiera Skovbye
Rich Sommer

A 84 nyara valószínűleg sosem lesz akkora klasszikus, mint azok az alkotások, mint amik előtt tiszteleg, de a műfaj és a 80-as évek szerelmeseinek kifejezetten ajánlott, sőt kötelező nézni való. De a megtekintés után ne csodálkozzatok, ha mindenkiben egy lehetséges sorozatgyilkost fogtok látni. több»

A film rendezőinek ez eddig csupán a második nagyfilmjük (a 2015-ös Turbo Kid volt az első), de számos rövidfilmet rendeztek már együtt, és a legtöbbjüknél a forgatókönyvet is ők írták.

(Creeps13)