Advertisement

Utolsó éjszaka a Sohóban (2021)

Last Night in Soho

Alex Winter
Beck
Diana Rigg
Anya Taylor-Joy

Török389133   2022. 01. 23.

Millió filmet láttam már, de ehhez hasonlóra nem emlékszem. Nagyon érdekes történet, zseniálisan tálalva.

Gábor390920   2021. 11. 07.

Halottakat látok

A film, amely elrepít minket a hatvanas évek Londonjába. Az ígéretes lány felvételt nyert a londoni divatiskolába, viszont nehezen illeszkedik be a menő csajok világába a koleszban. Úgy dönt, hogy kivesz egy kis garzont, ám azt ő sem sejti, hogy amit ott fog látni, az megváltoztat mindent... Azt viszont még érdemes megemlíteni, hogy főhősünk látja halott édesanyját is olykor-olykor. Mikor megérkezik az új lakásba, este egy látomása támad egy gyönyörű lányról, aki énekes szeretne lenni. Minden éjjel követni szeretné ezt a lányt, a megszállottja lesz, de a történet nem tartogat happy endet a lányok számára. A jelenben a főhős már-már az őrület határán mozog, a rendőrök nem hisznek neki, mikor egy gyilkosságról mesél nekik a múltból, és majdnem egy gyilkosságot is elkövet a szellemeinek köszönhetően. A film utolsó harmada tartogat meglepetéseket, de ha eléggé figyelünk és nem veszünk el a szellemek tengerében, akkor egy-egy csavarra mi is rájöhetünk. A film zenéje visszarepít a 60-as évekbe minket, a feszültséggel teli történet pedig végig a moziszékbe szegezi a nézőt a film végéig.

indingo   2022. 01. 07.

A múlt és a jelen eseményeit mesterien keverték. A történet mély és megmozgatja a nézőt. Folyamatosan járnak a fogaskerekek, hogy mi is történhetett a múltban.

elekm90   2021. 11. 19.

Edgar Wright a hangulatteremtés mestere, ezt ismét bizonyította számomra. Elképesztő képi világgal és csodálatos zenékkel elérte, hogy akárcsak Ellie, én magam is a 60-as évek Londonjába kerültem. A 2017-es Baby Driver után azt hiszem, hogy ismét egy... több»

Lóri Ádámcsik   2021. 11. 04.

Oscart neki!

Az év egyik legjobb filmje, ha nem a legjobb! :) Sokkal jobb, mint amit az előzetes sejtet. Annyira beszippant a hangulata, hogy valóban úgy érzed, mintha a 60-as évekbe repülnél vissza. Olyan jól tudja fokozni a feszültséget, hogy a székbe szegez a történet. A színészek és a karakterek 100%-ban a helyükön vannak és fantasztikusan játszanak. Thomasin McKenzie (Eloise) Oscar-gyanús a szerepben. Anya Taylor-Joy (Sandie) pedig ismét bizonyítja, hogy helye van a hollywoodi nagy sztárok között. Mindenkinek ajánlom, aki ki van éhezve egy mozira, ami tele van élettel, feszültséggel, izgalommal, érzelmekkel, álmokkal és egy kis horrorral. :)

Puncs   2021. 11. 14.

Aki egy jó kis horrora számít, az csalódni fog. Nincsenek igazán ijesztő jelenetek a filmben. Nekem a cselekmény is kiszámítható volt. Kb. a felénél már sejtettem, hogy ki az igazi gyilkos. Szerintem lényegesen többet ki lehetett volna hozni a filmbő... több»

HanGa   2022. 01. 23.

Gyönyörű látványvilágot tár a nézők elé a film, ahol az aláfestőzenéket is jól eltalálták. A színészi alakításokba sem lehet belekötni. A történet magával ragadott.

A film összbevétele 13 351 400 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 30 274 272 forintot termelt. A hazai mozik összesen 21 714 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Thomasin McKenzie a film kedvéért nem vállalta a Top Gun: Maverickben való szereplését.

(csd)

Edgar Wright rendezését a "Ne nézz vissza!" és az "Iszonyat" című filmek inspirálták.

(csd)

Matt Smith és Diana Rigg korábban a Ki vagy, doki című sorozatban szerepeltek együtt.

(csd)

Matt Smith két filmjét is elhalasztották a koronavírus-járvány miatt, az egyik a Utolsó éjszaka a Sohóban, a másik pedig a Morbius.

(csd)

Ez Edgar Wright első horrorja, mely nem tartalmaz vígjáték elemeket.

Félreértés ne essék, ez még így sem borzasztóan rossz film, hiszen Wright rendezéseit mindig öröm nézni, viszont csalódás, hogy mennyivel több lett volna ebben az alapötletben és ezekben a tehetséges színészekben. Ha most nem is jött össze, Wrightnak lesz még alkalma bizonyítani, hogy a stílusérzékén túl mondanivalója is van. több»

Edgar Wright rendező filmjeiben nem lehet csalódni, hisz bármilyen zsánerbe is nyúl - legyen az vígjáték (Cornetto-trilógia), akciófilm (Nyomd, bébi, nyomd) vagy képregényadaptáció (Scott Pilgrim a világ ellen) – a végeredmény biztosan egy jó film lesz. Nincs ez másként az Utolsó éjszaka a Sohóban esetében sem, csak azért csalódhatunk, hogy a film nem tudott több lenni a jónál. több»

Az Utolsó éjszaka a Sohóban nemcsak a tavaly elhunyt, fontos mellékszerepet alakító Diana Riggtől búcsúzik érzékenyen. Wright egy végig összetett, gondolatébresztő remekművet alkotott. több»