Egy fiatal, szenvedélyes divattervezőnő titokzatos módon a hatvanas években találja magát, ahol találkozik a példaképével, egy káprázatos wannabe énekesnővel. Csakhogy a hatvanas évekbeli London nem olyan, amilyennek a lány gondolta.
A BAFTA-díjra jelölt Edgar Wright (Nyomd, Bébi, nyomd!,… több»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A végzetükbe futó, feltörekvő, fiatal és naiv fiúkról és lányokról már láttunk és hallottunk elrettentő történetet, eleget. Illés - Szőke Anni balladája, Fonográf - Dal az ártatlanságról, Tankcsapda - Johnny a mocsokban, Ossian - Végállomás Motel vag... teljes kritika»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Edgar Wright a pályája eleje óta élvezi a kultfilmeseknek kijáró megbecsülést, annál váratlanabb volt hát, hogy legutóbb rendezése milyen észrevétlen maradt. Magyarázatot így utóbb persze könnyebb találni. Az Utolsó éjszaka a Sohóban váltás volt szám... teljes kritika»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Nagyon vártam ezt a filmet, mert kíváncsivá tett az előzetese... kár, hogy csalódnom kellett benne. Az első 20 perc vagy talán fél óra olyan volt, mint valami családi tinifilm, a lány gyerekes hangja még dobott is ezen a hangulaton, talán csak a szel... teljes kritika»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A film, amely elrepít minket a hatvanas évek Londonjába. Az ígéretes lány felvételt nyert a londoni divatiskolába, viszont nehezen illeszkedik be a menő csajok világába a koleszban. Úgy dönt, hogy kivesz egy kis garzont, ám azt ő sem sejti, hogy amit ott fog látni, az megváltoztat mindent... Azt viszont még érdemes megemlíteni, hogy főhősünk látja halott édesanyját is olykor-olykor. Mikor megérkezik az új lakásba, este egy látomása támad egy gyönyörű lányról, aki énekes szeretne lenni. Minden éjjel követni szeretné ezt a lányt, a megszállottja lesz, de a történet nem tartogat happy endet a lányok számára. A jelenben a főhős már-már az őrület határán mozog, a rendőrök nem hisznek neki, mikor egy gyilkosságról mesél nekik a múltból, és majdnem egy gyilkosságot is elkövet a szellemeinek köszönhetően. A film utolsó harmada tartogat meglepetéseket, de ha eléggé figyelünk és nem veszünk el a szellemek tengerében, akkor egy-egy csavarra mi is rájöhetünk. A film zenéje visszarepít a 60-as évekbe minket, a feszültséggel teli történet pedig végig a moziszékbe szegezi a nézőt a film végéig.
Edgar Wright a hangulatteremtés mestere, ezt ismét bizonyította számomra. Elképesztő képi világgal és csodálatos zenékkel elérte, hogy akárcsak Ellie, én magam is a 60-as évek Londonjába kerültem. A 2017-es Baby Driver után azt hiszem, hogy ismét egy... több»
A film összbevétele 13 351 400 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 30 274 272 forintot termelt. A hazai mozik összesen 21 714 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
Matt Smith két filmjét is elhalasztották a koronavírus-járvány miatt, az egyik a Utolsó éjszaka a Sohóban, a másik pedig a Morbius.
(csd)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »