Utolsó éjszaka a Sohóban (2021)

Last Night in Soho

Alex Winter
Beck
Diana Rigg

Di Canio   2022. 11. 22.

Igazi borzalom, képzelgés a végtelenségig, régen unatkoztam már ennyire filmen, mint ezen.

Artemisia   2022. 07. 28.

Londoni rémálom

Az Utolsó éjszaka a Sohóban az a fajta film lehetett Edgar Wrightnak, mint a Volt egyszer egy... Hollywood Tarantinónak. Mindent bele akart tenni, ami pályája során hatással volt rá. Van itt giallo, neonoir, pszicho-thriller, horror, dráma, London, 6... teljes kritika»

Lazók György   2022. 03. 04.

Előre a múltba, vagy inkább mégse

Edgar Wright a pályája eleje óta élvezi a kultfilmeseknek kijáró megbecsülést, annál váratlanabb volt hát, hogy legutóbb rendezése milyen észrevétlen maradt. Magyarázatot így utóbb persze könnyebb találni. Az Utolsó éjszaka a Sohóban váltás volt szám... teljes kritika»

indingo   2022. 01. 07.

A múlt és a jelen eseményeit mesterien keverték. A történet mély és megmozgatja a nézőt. Folyamatosan járnak a fogaskerekek, hogy mi is történhetett a múltban.

Crystaldeer   2022. 03. 12.

Váltakozó filmstílusok, összezavarodott jelenetrendező, középszerű alkotás

Nagyon vártam ezt a filmet, mert kíváncsivá tett az előzetese... kár, hogy csalódnom kellett benne. Az első 20 perc vagy talán fél óra olyan volt, mint valami családi tinifilm, a lány gyerekes hangja még dobott is ezen a hangulaton, talán csak a szel... teljes kritika»

F79   2022. 06. 19.

A végzet kapujában

A végzetükbe futó, feltörekvő, fiatal és naiv fiúkról és lányokról már láttunk és hallottunk elrettentő történetet, eleget. Illés - Szőke Anni balladája, Fonográf - Dal az ártatlanságról, Tankcsapda - Johnny a mocsokban, Ossian - Végállomás Motel vag... teljes kritika»

Gábor390920   2021. 11. 07.

Halottakat látok

A film, amely elrepít minket a hatvanas évek Londonjába. Az ígéretes lány felvételt nyert a londoni divatiskolába, viszont nehezen illeszkedik be a menő csajok világába a koleszban. Úgy dönt, hogy kivesz egy kis garzont, ám azt ő sem sejti, hogy amit ott fog látni, az megváltoztat mindent... Azt viszont még érdemes megemlíteni, hogy főhősünk látja halott édesanyját is olykor-olykor. Mikor megérkezik az új lakásba, este egy látomása támad egy gyönyörű lányról, aki énekes szeretne lenni. Minden éjjel követni szeretné ezt a lányt, a megszállottja lesz, de a történet nem tartogat happy endet a lányok számára. A jelenben a főhős már-már az őrület határán mozog, a rendőrök nem hisznek neki, mikor egy gyilkosságról mesél nekik a múltból, és majdnem egy gyilkosságot is elkövet a szellemeinek köszönhetően. A film utolsó harmada tartogat meglepetéseket, de ha eléggé figyelünk és nem veszünk el a szellemek tengerében, akkor egy-egy csavarra mi is rájöhetünk. A film zenéje visszarepít a 60-as évekbe minket, a feszültséggel teli történet pedig végig a moziszékbe szegezi a nézőt a film végéig.

A film összbevétele 13 351 400 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 30 274 272 forintot termelt. A hazai mozik összesen 21 714 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Thomasin McKenzie a film kedvéért nem vállalta a Top Gun: Maverickben való szereplését.

(csd)

Edgar Wright rendezését a "Ne nézz vissza!" és az "Iszonyat" című filmek inspirálták.

(csd)

Matt Smith és Diana Rigg korábban a Ki vagy, doki című sorozatban szerepeltek együtt.

(csd)

Matt Smith két filmjét is elhalasztották a koronavírus-járvány miatt, az egyik a Utolsó éjszaka a Sohóban, a másik pedig a Morbius.

(csd)

Ez Edgar Wright első horrorja, mely nem tartalmaz vígjáték elemeket.

Félreértés ne essék, ez még így sem borzasztóan rossz film, hiszen Wright rendezéseit mindig öröm nézni, viszont csalódás, hogy mennyivel több lett volna ebben az alapötletben és ezekben a tehetséges színészekben. Ha most nem is jött össze, Wrightnak lesz még alkalma bizonyítani, hogy a stílusérzékén túl mondanivalója is van. több»

Edgar Wright rendező filmjeiben nem lehet csalódni, hisz bármilyen zsánerbe is nyúl - legyen az vígjáték (Cornetto-trilógia), akciófilm (Nyomd, bébi, nyomd) vagy képregényadaptáció (Scott Pilgrim a világ ellen) – a végeredmény biztosan egy jó film lesz. Nincs ez másként az Utolsó éjszaka a Sohóban esetében sem, csak azért csalódhatunk, hogy a film nem tudott több lenni a jónál. több»

Az Utolsó éjszaka a Sohóban nemcsak a tavaly elhunyt, fontos mellékszerepet alakító Diana Riggtől búcsúzik érzékenyen. Wright egy végig összetett, gondolatébresztő remekművet alkotott. több»