Utolsó éjszaka a Sohóban

Last Night in Soho

A film összbevétele 13 351 400 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 30 274 272 forintot termelt. A hazai mozik összesen 21 714 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Thomasin McKenzie a film kedvéért nem vállalta a Top Gun: Maverickben való szereplését.Szerző: csd

Edgar Wright rendezését a "Ne nézz vissza!" és az "Iszonyat" című filmek inspirálták.Szerző: csd

Matt Smith és Diana Rigg korábban a Ki vagy, doki című sorozatban szerepeltek együtt.Szerző: csd

Matt Smith két filmjét is elhalasztották a koronavírus-járvány miatt, az egyik a Utolsó éjszaka a Sohóban, a másik pedig a Morbius.Szerző: csd

Ez Edgar Wright első horrorja, mely nem tartalmaz vígjáték elemeket. Szerző: hp

Az Utolsó éjszaka a Sohóban Diana Rigg és Margaret Nolan utolsó filmje. Előbbi 2020 szeptemberében, utóbbi októberben hunyt el. Szerző: hp

Edgar Wright 2019. januárjában jelentette be hivatalosan a filmet. Ekkor derült ki, hogy az Utolsó éjszaka a Sohóban egy Londonban játszódó pszichohorror lesz, melynek Krysty Wilson-Cairns írja a forgatókönyvét. Szerző: hp

Az Utolsó éjszaka a Sohóban forgatása 2019. május 23-án kezdődött meg és augusztus 30-án ért véget. Szerző: hp

Edgar Wright elmondása szerint a filmet egyebek mellett Roman Polanski Iszonyat, vagy Nicolas Roeg Ne nézz vissza! című alkotásai inspirálták. Szerző: hp

A filmet eredetileg 2020. szeptember 25-én mutatták volna be, azonban a koronavírus-járvány miatt a premiert végül 2021. tavaszára halasztották. Szerző: hp