A fantomlakó

A fantomlakó

El habitante incierto
Andoni Gracia

Felix sikeres építész, aki egy hatalmas, többszintes házban lakik egyedül amióta barátnõje otthagyta. A szakítást még nem dolgozta fel, magányosnak érzi magát, idegileg kimerült, és kezdõdõ paranoiában szenved. Egy napon beenged egy férfit telefonálni, udvariasan egy másik szobába húzódik vissza, amikor pedig újra kimegy, az idegent már nem találja ott. Attól a naptól kezdve furcsa hangokat hall, mintha valaki zuhanyozna, fõzne, beszélgetne vagy lépkedne, és rájön, hogy olyan hatalmas a ház, hogy akár ketten is lakhatnak bent úgy hogy soha ne találkozzanak. Az igazság azonban nem hagyja nyugodni, a pince pedig különös titkokat rejteget.

Rendező: Guillem Morales
Forgatókönyvíró: Guillem Morales
Ország: Spanyolország
Premier (HU): 2006.01.02.

2023.12.30 Ари Шандор

Elfogultan

Valamiért engem ez a film nagyon megfogott. Annyira átjött, hogy megnéztem háromszor is. Aki nem látta még, ajánlom megtekintésre. De ez nem egy amerikai „remek”, úgyhogy ne számíts megszokott hangulatra.

2018.12.26 indingo

Sokkal izgalmasabbra számítottam. Voltak benne jó ötletek, de összességében vontatott.

Nekem nagyon tetszett, ahogy főhősünk nagy magányában, kissé fura módon éli mindennapjait, lakótársat kap, akire nem számít. Andoni Gracia alakítása mindent vitt ebben az életerős thrillerben.

2019.01.05 Bazzzsi

Még egy hatalmas házban sem lehet úgy mászkálni, hogy az valakinek ne tűnjön fel. Nálam ezért nem hihető a story.

2018.12.27 VvV

Érdekes a története bár egy kicsit beteg, úgy mint a spanyol thrillerek legtöbbje.