Relikvia

Relikvia

Relic

Robin Northover
Robyn Nevin

Edna, akin kezdenek elhatalmasodni a demencia jelei, hirtelen eltűnik. Kay, a lánya és Sam, az unokája meglátogatják a család régi otthonát, ahol aggasztó bizonyítékokat találnak, majd amikor a nagymama megmagyarázhatatlanul visszatér, lánya megbizonyosodik róla, hogy valami nem természetes kezdi… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier: 2020.01.25. | HBO Max (2021.05.16.)

2023.04.12 Török389133

Nagyon hangulatos film, de szinte semmi nem történik benne. Nagy kár érte, mert akár nagyon jó is lehetett volna, ha egy normális történetet is írtak volna hozzá.

2021.01.15 BoBamburg

Iszonyat hangulatos film, de vannak sajnos hiányosságai, ami miatt mégsem tökéletes. Viszont a mai hollywoodi tucat horrorok közül mérföldekkel kiemelkedik. Bár több hasonló alkotás készülne a közeljövőben!

Nincs már messze Ausztrália

Jó húsz, huszonöt évvel ezelőtt még nem (kifejezetten) néztünk ausztrál, japán, koreai filmeket. Vagy csak ritkán, és akkor sem értékeltük kifejezetten annyira, mint manapság. Most egy ausszi filmet találtam, amit kb. 3 napja volt szerencsém látni eg... Teljes kritika

2022.06.23 Caravaggio1978

Filmnézés előtt ajánlott valami tudatmódosítót inni

Aki szörnyes, kísértetes rémisztgetésre számít, az nagyot fog csalódni. A rendező munkája Az örökség szellemiségét viszi tovább, azaz elsősorban a hangulatra épít, és borzalmasan rossz végeredményt produkál. Egy háromszereplős kamera-horror az egész, lehet, velem van a baj, de nagyon-nagyon untatott. Jó, persze az művészet és a fekete foltok a bőrön, meg az öröklődő demencia, ha erről akarnék filozofálni beülök egy egyetemi előadásra, és nem moziba.

2021.05.22 BÉLA Nézhetetlen

Ksz*r

Merő idő pocsékolás, nehogy megnézd! Mindenesetre én szóltam.

A film forgalmazói az amerikai IFC Midnight és az ausztrál Stan produkciós irodák.Szerző: Archívum

Kb. 10-12 nap alatt a mozis bevételek majd 400 000 dollár nyereséget, bevételt hoztak.Szerző: Archívum

A film producerei Jake Gyllenhaal és Riva Marker voltak.Szerző: Archívum

A film világpremierje 2020. január 5-én volt a Sundance Fesztiválon. Az USA-ban 2020. július 3-án mutatták be, az ausztrálok pedig ugyanebben az évben július 10-én.Szerző: Archívum

(2020. 09. 30.)
A Relic egy nagyon is jelentős és elgondolkodtató horrorfilm, ami, még ha nem is annyira erős, hogy a horror újhullám legjobbjai között tartsuk számon, még is helyet követel magának korunk figyelemre méltó darabjai között. Több

(2020. 09. 07.)
Az utóbbi évekből az Anyám! és az Örökség című filmekhez, illetve a The Babadookhoz tudnám leginkább hasonlítani a Relicet ami a művészi szándékot és a film atmoszféráját illeti. Akik azokat szerették, jó eséllyel ezt is fogják. Több