Relikvia (2020)

Relic

Robin Northover
Robyn Nevin

Zsolt Zsolt   2021. 10. 14.

Nagyon szépen kidolgozott film, az eseményeket lassan építik fel, és talán ez a jó benne. Nagyon szép tett, amit a lánya és az unokája tett, hogy az édesanyjukat nem hagyták magára az utolsó óráiban.

BoBamburg   2021. 01. 15.

Iszonyat hangulatos film, de vannak sajnos hiányosságai, ami miatt mégsem tökéletes. Viszont a mai hollywoodi tucat horrorok közül mérföldekkel kiemelkedik. Bár több hasonló alkotás készülne a közeljövőben!

Cs. Balázs   2020. 07. 18.

Nekem kifejezetten tetszett a film. Egy nagyon szép megfogalmazása az öregedésnek, illetve az elmúlásnak, a horror eszközeivel. Talán nem bomlik ki minden részlete olyan nagyon könnyen, talán nem egyértelmű minden szimbóluma és képe, de ettől még a mondanivalója, gondolata igenis értelmezhető.

Moze   2020. 07. 16.

Nagyon kevés ez így.

BÉLA Nézhetetlen  2021. 05. 22.

Ksz*r

Merő idő pocsékolás, nehogy megnézd! Mindenesetre én szóltam.

zoltanson   2021. 06. 19.

Nézd meg!

Ez egy jó film szerintem. A horrornak szánt részek jól épülnek fel, a mai sztenderdhez mérve is jól megteremti az atmoszférát, a hang és a kép is rendben van, bár néhol indokolatlanul túl sötét minden. A történet először kicsit kesze-kuszának tűnt, és néha volt egy "mi is itt a sztori?" feelingem, de a végén minden összeállt. Leesett, hogy miről is szólt a film igazából. Annyira szép, a legvége pedig feltette a pontot az i-re. Konkrétan a szemünk is bepárásodott, és valahol kicsit hülyének éreztem magam, hogy azt hittem, ez is csak egy újabb "rakosgassunk ijesztőnek szánt nagyis jeleneteket" típusú horror.

A Relic egy nagyon is jelentős és elgondolkodtató horrorfilm, ami, még ha nem is annyira erős, hogy a horror újhullám legjobbjai között tartsuk számon, még is helyet követel magának korunk figyelemre méltó darabjai között. több»

Az utóbbi évekből az Anyám! és az Örökség című filmekhez, illetve a The Babadookhoz tudnám leginkább hasonlítani a Relicet ami a művészi szándékot és a film atmoszféráját illeti. Akik azokat szerették, jó eséllyel ezt is fogják. több»