Amikor kialszik a fény

Lights Out

2024.01.04 Lone Wolf

Mindig beüt nálam ez a sztori

Nálam ez az a horrorfilm, ami mindig beüt valamiért. Nem tudom megmagyarázni az okát, de számomra ijesztőbb a félhomályban felbukkanó nőalak, mint bármelyik trancsírozós rém, akitől a többségnek tele a gatyája. Az egésznek jó a rendezése: David F. Sandberg, aki amúgy azóta is csak gagyikat csinál, ezt az egy filmjét nagyon odatette. Mondjuk van ilyesmire példa a könyv- és filmpiacon is bőven: ők az egyprodukciós alkotók, akik egész életükben egyetlen színvonalas dolgot hoznak csak össze mindössze. Na ez a film is ilyen: lepipálta a klasszikus horrorrendezőket, szerintem ő maga sem tudja, hogyan. Pedig amúgy az alapsztori nem akkora truváj: adott egy entitás, mely időnként felbukkan egy adott családnál, és csak a főhősnő (Teresa Palmer) édesanyja (Maria Bello) tudja, ki ő valójában. Nem egy nagyon összetett történet, mégis a tálalás és a jelenetek összefűzése, a feszültség fokozása nagyon ijesztővé teszi a végeredményt. Nálam ez a legjobb horrorok egyike, egyértelműen 4 csillagos produkció.

2017.11.13 Laca//Ho/rr/oR//

Kétes érzések voltak bennem a film után. Láttam már erősebb horrort természetesen, de sokkal rosszabbat is. Voltak benne jó ötletek amit a rendező jól megvalósított, valamint olyan jelenetek amit teljes mértékben átéltem és egy kisebb szintű félelmet váltott ki. Összességében egy elég jó filmet raktak össze.

2022.03.04 JRD

Az ne nézze, aki parázik a sötétben...

Egy viszonylag jó horror. De tényleg. Tetszett az benne, hogy nem a "vér mindenütt" vonalát követte. Sokkal jobban ráfeküdt a lelki paráztatásra, és így azért egyszer-egyszer megugrottam a fotelben. (Főleg, amikor a párom a vállamra tette a kezét, és úgy megijedtem, hogy repült a popcorn jó messzire. Bevallom, parás vagyok. Mindig állatra nagy a szám, ha horrort nézek, de sok esetben csak pofázok, és a tenyerem mögül kacsintgatok a filmre.) Persze másodszori nézésnél (mert ugye hülye is vagyok, nem csak parás) már nyugodtabban tudom végignézni, és végre láthatom is a kimaradt részeket is. Igazi halloweeni riogatónak egy buliba nagyon jó. Szórakoztató, pörgős sztorival. Szóval kalandorok! Filmre fel, és jó szórakozást!

Féljünk?Ne féljünk? Ez itt a kérdés...jól indul a mozi, és kezdünk félni és borzongani...persze emberek vagyunk, és ezt a filmet is emberek csinálták, és hibáztak is...a vége elnagyolt, kissé gyengére sikerült, de azért nem rossz mozi ez, üljünk le, és nézzük, csak hagyjuk égve a villanyt...

2017.06.28 indingo

Számomra unalmas volt a film. Tök jellegtelen történettel, semmi izgalom, érdekesség csavar nem volt a filmben, pedig ez elengedhetelen ebben a témában.

2023.12.22 Jerico

Ez az a horror, amitől mindig kivagyok

Nem tudom az okát, de az Amikor kialszik a fény mindig kicsinál. Pedig nem vagyok ijedős fajta, és a horrorokat is szeretem, illetve jól bírom. A Péntek 13., Halloween-filmek vagy a Démonok között se ijesztett mag annyira, mint ez a sztori a maga sajátos látványvilágával. Rám erősen hatni tud a nőalak, mely csak félhomályban látható. Még a Sinister akadt be nálam valamiért, illetve egy csernobili horrorsztori, az Ideglelés Csernobilban (2012). Az Amikor kialszik a fényben Teresa Palmer óriási. Csinos, és jól is játszik. Értékelésem: 80-85%.

2017.11.20 Deku

Végre egy olyan film amiben a főbb szempontokat figyelembe véve készítették a filmet. Na ez már igazán használható darab lett. Mondhatni a ráfordított idő megtérült mert elszórakoztatott, láttam, hogy dolgoztak vele és ez nagyon jó.

2016.11.29 HercegPeter

Egyszer megnézhető, de nem egy maradandó élmény. Kicsit sajnálom, mert az alapötlet egyébként nagyon jó, hiszen az emberek egyik legalapvetőbb félelmére épít. Viszont a megvalósítás már nem sikerült igazán, a vége pedig túl összecsapott. A filmet ihl... Több

2018.03.29 Filmelemző

Nagyon pörgős és hátborzongató az egész. Bőven kapunk izgalomból, rettegésből és horrorból is. Az a rész pedig, amikor felkapcsolt lámpánál nem látszódik az a valami (ami a frászt hozza ránk), leoltva pedig megjelenik előttünk, ... kicsinálja idegein... Több

2023.10.13 Erik Csok

Egy rövid, de annál pörgősebb félelmetes horrorfilm!

Most néztem meg a filmet, érdekelt, és már jó ideje halogattam. De azt kell mondjam, ez egy nagyon jó film! Pörgős, és végre egy horrorfilm, amin kétszer is sikerült megijednem rendesen. Utoljára ez a „Démonok között 2”-nél volt. A történet szerintem jól ki van dolgozva, könnyen követhető a cselekmény, és tényleg lehet rajta félni, valamint van egy sajátos és különleges hangulata is! A színészek is jól játszanak, tényleg mindenki, bár a kis srác a film vége felé kezdett már kicsit idegesíteni. Úgyhogy én nekem nagyon tetszett ez a film, minőségi és jobb fajta horror, ráadásul nincs másfél óra sem, szóval még akinek nincs is sok ideje, még az is ellehet vele, én ajánlom!

2018.09.09 Norbert93

Szokásos hirtelen hang és fényhatásokra , nulla sablonos karakterekre és jellemtelen sztorira épülő gagyi tucathorror.

2016.09.10 puffancshercegnő

Nagyon ijesztő volt úgy kb a film 3/4-éig. Sok volt benne a jumpscare, aminek mindig be is dőltem. Spoiler kezdete Szerintem jobb lett volna, ha mondjuk a végén az derül ki, hogy a fényérzékeny lány akit kezeltek és az egyik kezelésnél egyszercsak e... Több

2017.10.21 Bazzzsi

Elég semmilyen volt a története, már ezer hasonló készült. Mozifilmnek végtelenül gyenge. A története túl egyszerű és kiszámítható, még vártam valami csavart.

2020.11.06 jfruzsi97

Tetszett, volt benne borzongás, olyan jelenet, amire a mai napig emlékszem. Voltak benne érdekes részek, az alapsztorival se volt nagy gond. Lehet, újranézem.