Cloverfield Lane 10. (2016)

10 Cloverfield Lane

Cloverfield Lane 10.

belavagyok   2020. 10. 04.

A Cloverfield nekem nem tetszett, ellenben ezzel a történettel. Végig fenn tudta tartani a néző figyelmét, emellett kattogtak is az agytekervények hogy vajon mi is állhat a háttérben.

Annuska   2018. 11. 10.

Hullámvölgy

A Cloverfield Lane 10 egy hangulatában elég erős thriller, bár a műfaji besorolása nem túl egyszerű. Nagyon érdekesen indul abból a szempontból, hogy az elején körülbelül 10 percig meg se szólal senki, csak a zene megy a háttérben. Hamar felgyorsulna... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 26.

Az én figyelmemet végig lekötötte a film, izgalmas volt. Nekem jobban tetszett, mint az első rész. A történet és a néző bizonytalanságban hagyása remek ötlet volt. A vége pedig pazar.

dulkap   2016. 04. 18.

Erős kettősség van a filmben, ami a színvonalat tekinti. A film bő 2/3-ban egy nagyon thrillert láthatunk, amiben az ember semmiben sem lehet biztos és csak megy a találgatás fejben. Mindezt kiváló színészi alakításokkal (főleg John Goodman zseni) és... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Az első perctől az utolsóig feszültséggel átitatott, fordulatokkal teli thriller. Zseniális alkotás!

Deku   2017. 07. 26.

Ez számomra elég beteg lett, elvont és bénaság. Nagyon nem tetszett. A történet itt elég durva módon lehúzza az egész filmet. Nekem úgy tűnt mintha össze vissza lenne minden.

HercegPeter   2017. 02. 01.

SPOILER! Ez olyan mintha két filmet gyúrtak volna egybe, egy thrillert meg sci-fit. A film javát az első része adja, ami után talán úgy is érezhetnénk, hogy felesleges az ufós folytatás. Persze ez teszi lehetővé, hogy folytatás készüljön. Az azonban ... több»

Ethan Coen
Amy Schumer

A film összbevétele 110 216 998 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 567 125 forintot termelt. A hazai mozik összesen 31 981 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A későbbiekben is lesz Cloverfield film J.J. szerint.

J.J Abrams világa fellelhető benne, például a Slusho jégkásáról, vagy a Super 8-ból ismert benzinkúthálózatról.

Hivatalosan nem a Cloverfield című film folytatása.

Damien Chazelle rendezte volna a filmet, de a Whiplash forgatása miatt át kellett adnia helyét.

Alacsony költségvetésű film, 15 millió dollár alatt van a forgatási költsége.

J.J Abrams már a Lost-eltűntek második évadába is beépített egy bunkeres szálat.

A film címe a forgatás ideje alatt Valencia is volt.

A film címe eredetileg A pince volt, csak később illesztették a Cloverfield franchise-ba.

Az első résszel ellentétben a folytatás nem found-footage formában készült.

rendezői bemutatkozása egész estét filmben.

Kamaradráma gyönyörű konfliktusokkal, érzékeny rezzenésekkel, és amellett tűzzel, fegyverrel, savval és késsel – mert a Cloverfield név kötelez. Spoiler-mentes kritika! 9/10 több»

Ilyet is tudnak a kortárs hollywoodiak: a Cloverfield Lane 10 briliáns hitchcocki pszichothriller és fenyegető inváziós sci-fi. De csak akkor árulja el, hogy igazából melyik, ha megnézzük. több»

Ha elvárások és prekoncepciók nélküli, izgulós kedvünkben ülünk be a moziba, biztosan jól szórakozunk, ám minden más esetben picit keserű szájízzel fogunk távozni. 71/100 több»