Cloverfield Lane 10. (2016)

10 Cloverfield Lane

Cloverfield Lane 10.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 11.

Nagyon jó,és izgalmas,feszültséggel teli film,erős képsorokkal.Végig tartja a szintet,ami igen magas.A vége pedig egyszerűen hátborzongató,bár már a film közben is voltak rá utalások,hogy ez fog történni.John Goodman ellenálhatatlanul hozza a gonosz karaktert.Ajánlott a posztapokaliptikus filmek kedvelői számára.

Annuska   2018. 11. 10.

Hullámvölgy

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT:::A Cloverfield Lane 10 egy hangulatában elég erős thriller, bár a műfaji besorolása nem túl egyszerű. Nagyon érdekesen indul abból a szempontból, hogy az elején körülbelül 10 percig meg se szólal senki... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 26.

Az én figyelmemet végig lekötötte a film, izgalmas volt. Nekem jobban tetszett, mint az első rész. A történet és a néző bizonytalanságban hagyása remek ötlet volt. A vége pedig pazar.

dulkap   2016. 04. 18.

Erős kettősség van a filmben, ami a színvonalat tekinti. A film bő 2/3-ban egy nagyon thrillert láthatunk, amiben az ember semmiben sem lehet biztos és csak megy a találgatás fejben. Mindezt kiváló színészi alakításokkal (főleg John Goodman zseni) és... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Az első perctől az utolsóig feszültséggel átitatott, fordulatokkal teli thriller. Zseniális alkotás!

Deku   2017. 07. 26.

Ez számomra elég beteg lett, elvont és bénaság. Nagyon nem tetszett. A történet itt elég durva módon lehúzza az egész filmet. Nekem úgy tűnt mintha össze vissza lenne minden.

HercegPeter   2017. 02. 01.

SPOILER! Ez olyan mintha két filmet gyúrtak volna egybe, egy thrillert meg sci-fit. A film javát az első része adja, ami után talán úgy is érezhetnénk, hogy felesleges az ufós folytatás. Persze ez teszi lehetővé, hogy folytatás készüljön. Az azonban ... több»

Ethan Coen
Amy Schumer

A film összbevétele 110 216 998 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 567 125 forintot termelt. A hazai mozik összesen 31 981 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A későbbiekben is lesz Cloverfield film J.J. szerint.

J.J Abrams világa fellelhető benne, például a Slusho jégkásáról, vagy a Super 8-ból ismert benzinkúthálózatról.

Hivatalosan nem a Cloverfield című film folytatása.

Damien Chazelle rendezte volna a filmet, de a Whiplash forgatása miatt át kellett adnia helyét.

Alacsony költségvetésű film, 15 millió dollár alatt van a forgatási költsége.

J.J Abrams már a Lost-eltűntek második évadába is beépített egy bunkeres szálat.

A film címe a forgatás ideje alatt Valencia is volt.

A film címe eredetileg A pince volt, csak később illesztették a Cloverfield franchise-ba.

Az első résszel ellentétben a folytatás nem found-footage formában készült.

rendezői bemutatkozása egész estét filmben.

J.J. Abrams produceri tevékenysége legalább annyira izgalmas, mint a rendezői. Szinte példa nélküli, hogy pár hónapja még a Cloverfield Lane 10 létezéséről sem tudtunk, most pedig már itt van a tavasz talán legvagányabb eseményfilmje, ami új utat mutathat a franchise-rendszerben gondolkodó Hollywoodnak. 90/100 több»

Mi ez? Folytatás? Nem. Előzményfilm? Semmiképp. Spin-off? Majdnem, de mégsem. Minden bizonnyal új franchise variáns született. 8/10 több»

Egynek tökéletes, de meglátásom szerint elődjéhez hasonlóan ez sem lesz maradandó darab. Goodmant azért díjazhatnák valamivel, mert megérdemelné. 6,5/10 több»