10 Cloverfield Lane
Master

Ethan Coen
Amy Schumer

A 10 Cloverfield Lane című sci-fiben egy fiatal lány egy nap egy idegen férfi lakásában tér magához, egy autóbalesetet követően. A férfi azt állítja, hogy megmentette az életét, miközben egy vegyi támadás következtében odakint minden lakhatatlanná vált... (forgalmazza:… Több

Premier (HU): 2016.04.14. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.02.07 Master

Hihető, izgalmas, különleges

Dan Trachtenberg filmje egy kiválóan megrendezett sztori, mely több realitást hordoz, mint elsőre tűnik. Adott egy jól kialakított bunkerszerű lakás, ahol egy fura fazon húzza meg magát, elzárkózva a külvilágtól, ahol úgy sejti, idegenek támadása zajlik éppen az emberiség ellen. Befogad egy másik pasast és egy fiatal nőt is, akiket egy idő után fogolyként kezel. A befogadottak kezdik őrültként kezelni, és egy nap szembefordulnak vele. Nagyon jó alakításokat láthatunk, és kapunk fordulatokat plusz csattanót is. Értékelésem erős 4 csillag, mert bár kamaradarabról van szó – azaz egyetlen helyszínen játszódik kevés szereplővel – mégis látványos, izgalmas, hiteles és különleges. Legfőképp a thrillerek rajongóinak ajánlanám, illetve az elgondolkodtató filmek kedvelőinek és azoknak, akik szeretik a pszichológiai jellegű történeteket. Nálam az alapsztori 85%, rendezés 90%, színészek 80%, látvány: 75%, így összesítve 80-85 százalék jön ki. Erős alkotás, Trachtenberg legjobb rendezése. Eddig háromszor láttam.

2018.11.10 Annuska

a nap véleménye

Hullámvölgy

A Cloverfield Lane 10 egy hangulatában elég erős thriller, bár a műfaji besorolása nem túl egyszerű. Nagyon érdekesen indul abból a szempontból, hogy az elején körülbelül 10 percig meg se szólal senki, csak a zene megy a háttérben. Hamar felgyorsulna... Teljes kritika

2022.06.09 Laca//Ho/rr/oR//

A találgatások tárhelye

Egyértelműen teljesen más megközelítésből tálalták elénk, mint az elődjét. Nekem ez a verzió jobban is tetszett, mint az első rész. Kíváncsian vártam mit hoznak ki három karakterből és lényegében pár négyzetméterből bő másfél órán keresztül. Egyáltal... Teljes kritika

2016.04.18 dulkap

Erős kettősség van a filmben, ami a színvonalat tekinti. A film bő 2/3-ban egy nagyon thrillert láthatunk, amiben az ember semmiben sem lehet biztos és csak megy a találgatás fejben. Mindezt kiváló színészi alakításokkal (főleg John Goodman zseni) és... Több

2017.04.26 indingo

Az én figyelmemet végig lekötötte a film, izgalmas volt. Nekem jobban tetszett, mint az első rész. A történet és a néző bizonytalanságban hagyása remek ötlet volt. A vége pedig pazar.

A film összbevétele 110 216 998 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 567 125 forintot termelt. A hazai mozik összesen 31 981 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A későbbiekben is lesz Cloverfield film J.J. szerint.Szerző: mamiéstöti2

J.J Abrams világa fellelhető benne, például a Slusho jégkásáról, vagy a Super 8-ból ismert benzinkúthálózatról.Szerző: mamiéstöti2

Hivatalosan nem a Cloverfield című film folytatása.Szerző: mamiéstöti2

Damien Chazelle rendezte volna a filmet, de a Whiplash forgatása miatt át kellett adnia helyét.Szerző: mamiéstöti2

(2016. 04. 16.)
Horror a szemében
Kamaradráma gyönyörű konfliktusokkal, érzékeny rezzenésekkel, és amellett tűzzel, fegyverrel, savval és késsel – mert a Cloverfield név kötelez. Spoiler-mentes kritika! 9/10 Több

(2016. 04. 16.)
Ellenség a bajban?
Ilyet is tudnak a kortárs hollywoodiak: a Cloverfield Lane 10 briliáns hitchcocki pszichothriller és fenyegető inváziós sci-fi. De csak akkor árulja el, hogy igazából melyik, ha megnézzük. Több

Értékelés: 7.1/10
(2016. 04. 27.)
Cloverfield Lane 10
Ha elvárások és prekoncepciók nélküli, izgulós kedvünkben ülünk be a moziba, biztosan jól szórakozunk, ám minden más esetben picit keserű szájízzel fogunk távozni. 71/100 Több

(2016. 04. 14.)
Édeshármas
Mi ez? Folytatás? Nem. Előzményfilm? Semmiképp. Spin-off? Majdnem, de mégsem. Minden bizonnyal új franchise variáns született. 8/10 Több

(2016. 04. 14.)
Cloverfield Lane 10
J.J. Abrams produceri tevékenysége legalább annyira izgalmas, mint a rendezői. Szinte példa nélküli, hogy pár hónapja még a Cloverfield Lane 10 létezéséről sem tudtunk, most pedig már itt van a tavasz talán legvagányabb eseményfilmje, ami új utat mutathat a franchise-rendszerben gondolkodó Hollywoodnak. 90/100 Több