Cloverfield Lane 10. (2016)

10 Cloverfield Lane

Cloverfield Lane 10.

indingo   2017. 04. 26.

Az én figyelmemet végig lekötötte a film, izgalmas volt. Nekem jobban tetszett, mint az első rész. A történet és a néző bizonytalanságban hagyása remek ötlet volt. A vége pedig pazar.

dulkap   2016. 04. 18.

Erős kettősség van a filmben, ami a színvonalat tekinti. A film bő 2/3-ban egy nagyon thrillert láthatunk, amiben az ember semmiben sem lehet biztos és csak megy a találgatás fejben. Mindezt kiváló színészi alakításokkal (főleg John Goodman zseni) és remek rendezéssel. Aztán a vége számomra nagyon mesterkélt és erőltetett, ami lehúzza a filmet. Szóval olyan négy csillagot simán adnék a film nagy részére, viszont a vége csak kettőt ér nálam, így átlagban megérdemel egy erősebb hármast. Én nem érzem mitől emlegetik az év meglepetésfilmjének. Erős közepes, de nem több.

Bogi87   2016. 05. 27.

Az első perctől az utolsóig feszültséggel átitatott, fordulatokkal teli thriller. Zseniális alkotás!

Deku   2017. 07. 26.

Ez számomra elég beteg lett, elvont és bénaság. Nagyon nem tetszett. A történet itt elég durva módon lehúzza az egész filmet. Nekem úgy tűnt mintha össze vissza lenne minden.

HercegPeter   2017. 02. 01.

SPOILER! Ez olyan mintha két filmet gyúrtak volna egybe, egy thrillert meg sci-fit. A film javát az első része adja, ami után talán úgy is érezhetnénk, hogy felesleges az ufós folytatás. Persze ez teszi lehetővé, hogy folytatás készüljön. Az azonban egyértelműen nem fog hasonlítani erre a filmre, hiszen ennek a nagy része olyan környezetben és szituációban zajlik, amit a másodikban nem lehet megismételni. Tetszett a színészi játék és hogy végig nehéz volt eldönteni, hogy mi miként cselekednénk a főszereplő helyében. Izgalmas és ötletes film a végén egy jó csavarral, ami talán nem is annyira csavar.

Ethan Coen
Amy Schumer

J.J. Abrams produceri tevékenysége legalább annyira izgalmas, mint a rendezői. Szinte példa nélküli, hogy pár hónapja még a Cloverfield Lane 10 létezéséről sem tudtunk, most pedig már itt van a tavasz talán legvagányabb eseményfilmje, ami új utat mutathat a franchise-rendszerben gondolkodó Hollywoodnak. 90/100 több»

Mi ez? Folytatás? Nem. Előzményfilm? Semmiképp. Spin-off? Majdnem, de mégsem. Minden bizonnyal új franchise variáns született. 8/10 több»

Egynek tökéletes, de meglátásom szerint elődjéhez hasonlóan ez sem lesz maradandó darab. Goodmant azért díjazhatnák valamivel, mert megérdemelné. 6,5/10 több»

A későbbiekben is lesz Cloverfield film J.J. szerint.

J.J Abrams világa fellelhető benne, például a Slusho jégkásáról, vagy a Super 8-ból ismert benzinkúthálózatról.

Hivatalosan nem a Cloverfield című film folytatása.