Cloverfield (2008)

Cloverfield

Ildikó Bacskai   2020. 12. 05.

Cloverfield

Többet vártam ettől a filmtől, de egyszer nézhető, a kamera ugrálása engem zavar, átlagos.

Syracuse   2016. 04. 16.

Ilyen túlértékelt hulladékot is ritkán látni, remélem a folytatás még ezt is alulmúlja és lezárják az egészet örökre.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Jó kis horror. Élvezetes, és kikapcsol. Nem félelmetes, legalábbis nem annyira, de igenis érdemes megnézni. A kézi kamerázást van aki szereti, van aki nem.

Bazzzsi   2017. 10. 22.

Ravasz a film, mert az a bizonytalanság, ami a képrenyőről, a szereplőkről árad, ott van a nézőkben is, mert mi sem tudunk többet a történésekről. Nem is kell sok mindent mutatni mégis megvan a bizonytalanság.

harnas1207   2018. 11. 29.

Az idegesítő kézi kamerás megoldástól eltekintve nagyon ütős kis film. Nem magyarázza túl a dolgokat, bedob a mély vízbe. egy egy jelenet igencsak látványos. Nem a katasztrófa megoldására összpontosít, hanem csak a szereplőket követi nyomon.

JokerOmen   2018. 05. 10.

Gyomorfordulásig rezgő kamera, kevés, tiszta kép és végletekig sikítozó fiatal-felnőttek. Elsőre egy egyetemi film-klub félrészeg horror-projektjének hangozhat, de valójában annál sokkal több. A Cloverfield ott teljesít a legjobban, ahol egy kézikame... több»

hell.l   2016. 09. 30.

Szerintem nagyon jó lett. Ezt láttam először az ilyen jellegű filmek közül, és nagy hatást gyakorolt rám. Nagyon jók lettek a szörnyes jelenetek, a színészek jól alakítanak benne.

A zárójelentben, mikor a kamera a tengert veszi a Coney Island-i óriáskerékről, látható a meghibásodott műhold, amely a tengerbe zuhanva felébreszti az évezredek óta szunnyadó szörnyeteget.

(kázsé)

A film április 27-én 6:42-kor kezdődik és Május 23-án 6:42-kor fejeződik be.

(kázsé)

Az egyik lövöldözős jelenetben, amelyet egy New York-i utcán forgattak éjjel, a katonákat játszó statiszták először vaktöltényeket lőttek, azonban az este 10 után – a csendháborítást elkerülendő – felvett jelenetekhez már utólag vették fel a fegyverropogást.

(kázsé)

A film elején feltűnik a Pokoli éden című sorozatból ismert Dharma-logó.

(kázsé)

A jelenetben, mikor a Szabadság Szobor feje az utcára zuhan, az egyik producer, Bryan Burk hangja hallható, amint azt kiabálja, "Úristen! Úristen!".

(kázsé)

A trailert még a tényleges forgatás megkezdése előtt elkészítették.

(kázsé)

Sok jelenetet Panasonic HVX200 típusú digitális kamerával forgattak, a speciális effekteket tartalmazó jeleneteket főleg Thomson Grass Valley Viper Filmstream és Sony F23 kamerával rögzítették.

(kázsé)

A Cloverfield ha nem is emelte új szintre a szörnyhorrorokat, egy új szemszögből mutatta meg őket, egy pazar és (egyelőre) utánozhatatlan filmélményt hozva létre ezzel. 8,5/10 több»

Néhány szerencsétlen fiatal, rosszkor van rossz helyen, és egy földönkívüli (?) támadás közepébe csöppen, amit egészen az utolsó leheletükig rögzítenek. Semmi másról nem szól ez a film, és szerintem jól is van ez így. 7/10 több»

Összességében véve, úgy gondolom, a Cloverfield az egyik legerősebb darabnak számít a found footage filmek területén, többszöri újranézés után is biztos szórakozást nyújtva. Jó hír azoknak, akinek a film elnyerte a tetszését, hiszen márciusban érkezik a “folytatás”, amely a 10 Cloverfield Lane nevet viseli. Értékelés: 8/10 több»