2024.03.05 SzimikeésBéci Nézhetetlen

Kézikamerás alkotás, amit végig se bírtunk nézni. Annyira túlértékelt film, hogy meg is lepődtünk saját magunkon, mert ezt a „remekművet” bizony kikapcsoltuk, ami nagyon ritkán fordul elő nálunk. Bármennyire is rossz, legtöbbször végignézzük, hátha k... Több

2023.09.11 Erik Csok

Kézikamerás szörnyfilm!

Eredetileg mára nem ezt a filmet terveztem megnézni, de a sors így hozta. Röviden, nem volt ez egy rossz film! Az első 15 perc, az olyan, hogy már azon gondolkodtam, hogy igenis történhetne már valami, de utána a film beindul. Maga a kézikamerás stílus szerintem nagyon kreatív, ráadásul egy szörnyfilmről beszélünk! Engem nem zavart, inkább értékeltem ezt a kézikamerás stílust, hiszen akkor, 2008-ban hasonlót még nem láttunk (és most sem igazán), ezért pedig ez egy igazán új megoldásnak számított szerintem. Vannak nagyon jó jelenetek, és feszült egy film, az meg, hogy alig több 1 óránál, hát, erre szokás mondani, hogy rövid, de jó! Egy dolgot viszont sajnáltam: azt, hogy hogyan is lett a szörny, de igazából ennek ellenére is én adok neki egy 4 csillagot!

Jó kis horror. Élvezetes, és kikapcsol. Nem félelmetes, legalábbis nem annyira, de igenis érdemes megnézni. A kézi kamerázást van aki szereti, van aki nem.

2021.09.04 dailyfilmsan

Sosem volt a szívem csücske a handycames felvételekből készült film, emiatt nem csípem annyira ezt a filmet sem, ami nem azt jelenti, hogy nem értékelhető, a maga módján az elképzelés jó és érdekes, csak a sok kamerarángatástól a film végére hányinge... Több

2018.11.29 harnas1207

Az idegesítő kézi kamerás megoldástól eltekintve nagyon ütős kis film. Nem magyarázza túl a dolgokat, bedob a mély vízbe. egy egy jelenet igencsak látványos. Nem a katasztrófa megoldására összpontosít, hanem csak a szereplőket követi nyomon.

2016.04.16 Syracuse

Ilyen túlértékelt hulladékot is ritkán látni, remélem a folytatás még ezt is alulmúlja és lezárják az egészet örökre.

2023.02.05 Lóri Ádámcsik

Régi idők mozija

A maga idejében újdonságként hathatott a látvány és a kameramozgás, de így utólag mai szemmel nézve már kevésbé hat látványosnak, és a kameramozgás egyenesen frusztráló.

2021.07.01 jfruzsi97

Az elején elég nehézkesen indult be a film, de olyan 40 perc után egész izgalmasra sikeredett. Sajnálom, hogy kb. nem tudtunk meg semmit a szörnyről, mi az, honnan jött stb... Sajnos a vége is olyan semmilyen lett, lezáratlan számomra.

2017.10.22 Bazzzsi

Ravasz a film, mert az a bizonytalanság, ami a képrenyőről, a szereplőkről árad, ott van a nézőkben is, mert mi sem tudunk többet a történésekről. Nem is kell sok mindent mutatni mégis megvan a bizonytalanság.

2020.12.05 Ildikó Bacskai

Cloverfield

Többet vártam ettől a filmtől, de egyszer nézhető, a kamera ugrálása engem zavar, átlagos.

2018.05.10 JokerOmen

Gyomorfordulásig rezgő kamera, kevés, tiszta kép és végletekig sikítozó fiatal-felnőttek. Elsőre egy egyetemi film-klub félrészeg horror-projektjének hangozhat, de valójában annál sokkal több. A Cloverfield ott teljesít a legjobban, ahol egy kézikame... Több

2021.06.14 Kósa Bence

A Found Footage horrorkirálya

Ijesztő és izgalmas. Szinte semmi nem derül ki a lény eredetéről, de ez így jó. Pontosan bele tudjuk helyezni magunkat az eseményekbe. Mi is így reagálnánk egy hasonló incidensben (Ne adj isten!), és ez átérezhető. Persze Hud viselkedése a film alatt néha idegesítő, de nem zavaró. Néha tök jó elméletei vannak a lény eredetéről, akit egyszer láthatunk a teljes testfelépítésében. A film vége pedig önmagáért beszél.

2016.09.30 hell.l

Szerintem nagyon jó lett. Ezt láttam először az ilyen jellegű filmek közül, és nagy hatást gyakorolt rám. Nagyon jók lettek a szörnyes jelenetek, a színészek jól alakítanak benne.

2016.06.03 moov18

Szeretem a dokumentarista filmeket, de itt valahogy külön idegesítettek a kamerarángások. A rendezés sem volt betonerős, rengeteg ideje volt a nézőnek unatkoznia, képtelen a figyelem szinten tartására. Az indítás jó volt, a kezdőlöket, aztán valahogy... Több