A kolónia (2013)

The Colony

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 07. 17.

Egy jó alapötlet, aztán kevés volt a fűszer hozzá...

Maga az alapötlet nagyon is jó, miszerint a klímaváltozás után pár tucat ember próbál túlélni több kolóniában a föld alatt, és minél több élelmiszert felhalmozni, valamint a betegségeket visszaszorítani. A szereplőgárdával sincs probléma, hiszen Laurence Fishburne, Bill Paxton és a gyönyörű Charlotte Sullivan voltak a főszereplők. Nagyon izgalmasnak indult, látványosnak, és a szereplők is jól bújtak bele a rájuk szabott karakterekbe. A felvezetésre és a történet bemutatásával sem volt probléma, jól építették fel és mutatták be az egész sztorit. A fűszerezéssel volt probléma szerintem, amiért kicsit lapos volt a cselekmény a film közepe fele, ott semmi érdemleges nem történt. Aztán szembetalálkoztak egy érdekes csoporttal, hogy zombik voltak vagy csak mutáns emberek, ezt nem tudtam eldönteni, de ott voltak végre izgalmas jelenetek. A vége fele is egészen felpezsdült izgalomból és akcióból a film, és lehet, hogy ez megmentette valamelyest, de összességében nem volt egy nagy durranás.

harnas1207   2018. 12. 27.

Unalmas tucat horror, minden létező sablonnal megtűzdelve. Valamiért sokkal többet vártam tőle, de csalódnom kellett. Igazából csak Fishburne miatt akartam megnézni.

Filmelemző   2018. 04. 01.

Alul értékelt, ám valójában izgalmas, fordulatos és érdekes akcióthriller, kicsit zombis feelinggel, Laurence Fishburne, Bill Paxton és a szexi Charlotte Sullivan főszereplésével. Szerintem jó a sztori: adott egy klímaváltozás utáni telep (talán régi... több»

kabel   2015. 08. 06.

Egy borzasztóan gagyi és fantáziamentes klisséhalmaz volt A kolónia. Valamért torz emberformák tmáadják meg a havas föld utolsó lakóit.... igazából van oka, azért, mert az olcsó. A béna zöldháttér használat és a lezáratlan konfliktus csak rosszabbít ... több»

fagitta   2015. 08. 20.

Kétségtelenül nem hozták ki a filmből a maximumot, de ennek ellenére izgalmas és fantáziadús. Nagyon sötét az alapötlet, depresszív a hangulata, továbbgondolásra késztet.

Filmzabáló   2015. 08. 20.

A kolónia kissé kezdetleges és bugyuta, de végül is szórakoztató, egyszer nézhetős lett. Jellemzők: Izgalmas. Sablonos. Kevés. Este nézzétek lehetőleg. Ha többen nézitek, akkor néhány pillanatban komolytalanná is válhat. 18-as karika erősen ajánlott!

Imádom Nagy Antalt   2015. 08. 19.

Ritkán láthatunk olyan filmet, amely egyszerre gagyi és izgalmas. A kolónia ékes példája ennek a „műfajnak”. A mozi legnagyobb problémája, hogy annyi mindent ki lehetett volna hozni még belőle, hogy maradéktalanul felsorolni igen nehéz.

A film összbevétele 321 310 dollár volt (imdb.com).

Az első film, amit a NORAD nevű katonai támaszponton forgattak.

(kázsé)

A hely koordinátái, ahol Sam "olvadást" fedez fel, 45É 2' 33" és 122Ny 53' 35". Ez Silverton városában van, Oregon államban.

(kázsé)

A film elején a menekülő férfi kabátja el- és feltűnik a vágások között.

(kázsé)

A filmben látható turbina képtelen olyan irányú mozgásra, mint amit látunk.

(kázsé)

Még órákkal azután, hogy a szereplők elbújtak a helikopterben, követni tudják őket a nyomaik alapján, pedig a hónak addigra teljesen be kellett volna fednie azokat.

(kázsé)

Összességében, véleményem szerint a Colony egy nagyon jól sikerült első évadon van túl, jól felépített kerettörténettel, életszerűnek mondható karakterekkel és megfelelően adagolt sztorivonallal. 2017 januárjában érkezik a folytatás, ami reményeink szerint hasonlóan színvonalas marad.
Értékelés: 8.5/10 több»