Alien: Covenant (2017)

Alien: Covenant

Alien: Covenant

drg0602   2020. 02. 11.

Jól szórakoztam, nem úgy ültembe a moziba, hogy egy oscar díjas filmet láttok, ennek fényében jó film volt, szerintem izgalmas főleg az eleje, és persze nagyon látványos.

FilmFlash   2018. 06. 22.

Hardcore Alien rajongóként minden részt óriási kíváncsisággal vártam. A Bolygó neve halál szerintem a franchise legjobbja, szinte minden további rész ehhez mérhető. Így a Nyolcadik utas nálam ezüstérmes, az Alien 3 bronzérmes, majd jön az Alien 4, vé... több»

Artemisia   2017. 12. 21.

Nagyszerű rendezői teljesítmény

Ridley Scott végre ismét formában van, az Alien franchsihoz méltó eredetfilmet alkotott. Profi módon javította ki a Prometheusból hiányzó elemeket - bár szerintem a szériának szüksége volt egy sci-fi alapokon nyugvó,tudományos háttérre is. A forgatók... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 01.

Rosszabb, mint a Prometheus, pedig az sem egy nagy szám

A 2012-es Prometheus amolyan „egynek jó, de nem kiemelkedő” érzése után úgy ültem be tegnap a filmre, hogy azért az elődjénél csak jobb lesz. Aztán amikor elhagytam a termet, úgy jöttem ki, hogy nem hogy nem jobb, egyenesen sokkal (!) rosszabb, mint ... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 05. 06.

Alien rajongó vagyok, de ez nem sikerült valami jóra. Az rendben van, hogy valahogyan fel kellett vezetni, valamint megmagyarázni jó pár dolgot a múlttal kapcsolatban, de egyáltalán nem mentség arra, amit kaptunk. Látvány, új környezetben hiányt nem... több»

Deku   2017. 11. 20.

Nekem kellemes időtöltést biztosított a film és ezáltal vált könnyen szerethetővé. Szerintem nagyon jó film. Jó pár embert hallottam akinek nem tetszett a film én pedig ennek ellenére is kedveltem és javaslom is általában mindenkinek.

Szilonka   2017. 05. 28.

A látvány kicsit javított a filmen, de annyi logikátlan lépés volt benne, hogy én már csak nevettem. 2104-et írunk, de jön egy napkitörés és meghibásodik a fél hajó, belülről kigyullad a védőkabin, majd leszállunk egy tök ismeretlen bolygóra, holott előtte évekig kerestük a megfelelőt. Valószínű...........

Amy Seimetz
Benjamin Rigby
Demián Bichir
James Franco
Katherine Waterston

A film összbevétele 240 891 763 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 234 044 721 forintot termelt. A hazai mozik összesen 158 500 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film szerint David és Walter egymás tükörképei,ezt demonstrálják a neveik kezdőbetűi is. A D a 4., míg a W hátulról a negyedik betű az angol ábécében. A két android neve egyúttal tisztelgés is a fil producerei, David Giler és Walter Hill előtt.

(Artemisia )

Az Alien filmek egyik sajátossága volt, hogy az androidok nevének kezdőbetűi alfabetikus sorrendben követik egymást részről-részre (Ash, Bishop, Call, David). A Covenantban azonban megszakad ez a hagyomány Walterrel.

Míg a Prometheus 2093-ban játszódik, addig a Covenant 2103 környékén. Az 1979-ben debütáló Alien filmben fény derül Ellen Ripley születési dátumára is (2092), a xenomorph parazitával való első találkozására pedig 2122-ben kerül sor. Így a Covenant és az első Alien mozi között nagyjából 20 év a különbség.

A zuhanyzós jelenethez állítólag 150 liternyi művért használtak fel.

Az Alien: Covenant egyike annak a három, 2017-ben bemutatott filmnek, amely IMAX 70 mm-es film formátummal készült (a másik kettő a Dunkirk és a Star Wars - Az utolsó jedik). A három közül ennek volt a legkorábban a premiere.

Amikor az első Covenant-meghallgatások zajlottak, akkor Katherine Waterston éppen a Legendás állatok és megfigyelésüket forgatta Ezra Millerrel, akinek a filmbéli frizurája nagyon megtetszett a színésznőnek, s többször is felpróbálta a parókáját, amelyet megmutatott Ridley Scottnak is, aki ezt ép megfelelőnek tartotta Daniels frizurájához.

Michael Fassbenderre Peter O'Toole játéka az Arábiai Lawrence-ből volt hatással akkor, amikor az androidokat megformálta. Konkrét utalás is van a filmre: ugyanazt a dalt énekli, mint O'Toole David Lean alkotásában.

A film munkacíme Paradise Lost volt, magyarul az Elveszett paradicsom. Ez a cím utalás John Milton híres regényére, amely az emberiség bukását, bűnbeesését és az Édenkertből való kiűzetését boncolgatja. Ridley Scott sokáig kardoskodott amellett, hogy ez legyen a film végleges címe.

Ridley Scott egy interjújában elmondta, hogy jövőbeli Alien-filmjeiben örömmel látná Sigourney Weavert, akit a produkció kedvéért digitálisan fiatalítana meg

A filmben fény derül a xenomorphok eredetére.

Ez itt bizony egy rutinból odalökött blockbuster, amely ugyan nagyon kegyetlennek mutatja magát, de nem mer igazán, ha úgy tetszik, savas lenni. több»

Úgy tűnik az Alien-saga visszatalált a gyökereihez, szerencsére. Ugyan a végeredmény valahol félúton van a Prometheus és egy “igazi” Alien-film között, de jó az irány. A filozófiai ömlengést hanyagolták, ami maradt, az sokkal jobban működik és releváns is. Rajongóknak természetesen kötelező! 7/10 több»

Az Alien: Covenant ugyan érzelmeket nem fog kiváltani, a nosztalgiafaktor mégis dolgozni fog, de mégsem olyan összetett vagy érdekes a történet. több»