Alien: Covenant (2017)

Alien: Covenant

Alien: Covenant

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 01.
Rosszabb, mint a Prometheus, pedig az sem egy nagy szám

A 2012-es Prometheus amolyan „egynek jó, de nem kiemelkedő” érzése után úgy ültem be tegnap a filmre, hogy azért az elődjénél csak jobb lesz. Aztán amikor elhagytam a termet, úgy jöttem ki, hogy nem hogy nem jobb, egyenesen sokkal (!) rosszabb, mint a Prometheus! Így már az elején leszögezhetem: a Covenantnak annyi előnye van, hogy e filmnek a fényében, még az előző rész is jobban ragyog. Persze, valahol ez is teljesítmény…Én sosem voltam keményvonalas Alien-rajongó, s bár tetszett az első és a második rész, a harmadik, illetve a Prometheus már kevésbé (az Alien 4-et még nem láttam), így nem is azt emelném ki, hogy miképpen építi tovább a narratívát, hanem inkább úgy, hogy film önnön jogán m... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 05. 06.

Alien rajongó vagyok, de ez nem sikerült valami jóra. Az rendben van, hogy valahogyan fel kellett vezetni, valamint megmagyarázni jó pár dolgot a múlttal kapcsolatban, de egyáltalán nem mentség arra, amit kaptunk. Látvány, új környezetben hiányt nem szenved a film, de nagyon lassan indul be és az, hogy magával a lénnyel alig találkoztunk az édes kevés. Ripley utódját még nem sikerült megtalálni és az, hogy cowboy kalapos pilótát, valamint egy furulyázó androidot láthattunk azt nem mondanám pozitívumnak.

Szilonka   2017. 05. 28.

A látvány kicsit javított a filmen, de annyi logikátlan lépés volt benne, hogy én már csak nevettem. 2104-et írunk, de jön egy napkitörés és meghibásodik a fél hajó, belülről kigyullad a védőkabin, majd leszállunk egy tök ismeretlen bolygóra, holott előtte évekig kerestük a megfelelőt. Valószínű...........

Deku   2017. 11. 20.

Nekem kellemes időtöltést biztosított a film és ezáltal vált könnyen szerethetővé. Szerintem nagyon jó film. Jó pár embert hallottam akinek nem tetszett a film én pedig ennek ellenére is kedveltem és javaslom is általában mindenkinek.

indingo   2017. 06. 03.

Sokat kellett egy új Alien filmre várni, de nem érte meg. A története sok helyen üres és ellentmondásos, ok-okozati összefüggést pedig ne is keressen az ember.

Amy Seimetz
Benjamin Rigby
Demián Bichir
James Franco
Katherine Waterston

Ez itt bizony egy rutinból odalökött blockbuster, amely ugyan nagyon kegyetlennek mutatja magát, de nem mer igazán, ha úgy tetszik, savas lenni. több»

Úgy tűnik az Alien-saga visszatalált a gyökereihez, szerencsére. Ugyan a végeredmény valahol félúton van a Prometheus és egy “igazi” Alien-film között, de jó az irány. A filozófiai ömlengést hanyagolták, ami maradt, az sokkal jobban működik és releváns is. Rajongóknak természetesen kötelező! 7/10 több»

Az Alien: Covenant ugyan érzelmeket nem fog kiváltani, a nosztalgiafaktor mégis dolgozni fog, de mégsem olyan összetett vagy érdekes a történet. több»

A film összbevétele 240 891 763 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 234 044 721 forintot termelt. A hazai mozik összesen 158 500 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film szerint David és Walter egymás tükörképei,ezt demonstrálják a neveik kezdőbetűi is. A D a 4., míg a W hátulról a negyedik betű az angol ábécében. A két android neve egyúttal tisztelgés is a fil producerei, David Giler és Walter Hill előtt.

(Artemisia)

Az Alien filmek egyik sajátossága volt, hogy az androidok nevének kezdőbetűi alfabetikus sorrendben követik egymást részről-részre (Ash, Bishop, Call, David). A Covenantban azonban megszakad ez a hagyomány Walterrel.

(ArpiHajdu és Réci )

Míg a Prometheus 2093-ban játszódik, addig a Covenant 2103 környékén. Az 1979-ben debütáló Alien filmben fény derül Ellen Ripley születési dátumára is (2092), a xenomorph parazitával való első találkozására pedig 2122-ben kerül sor. Így a Covenant és az első Alien mozi között nagyjából 20 év a különbség.

(ArpiHajdu és Réci )