Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Alien: Covenant

(Alien: Covenant)

Milanman  2017. 05. 23.

A Covenant a 3. legjobb film az Alien franchise történetében, ami egyrészt jó dolog, hiszen az Alien 3-4-et és a Prometheust (nem beszélve az ide csak lazán és nem kánon szerűen kapcsolható Alien Vs Predator filmekről) minőségben megelőzi, a sorozat első 2 darabját pedig már úgysem fogja egyetlen újabb darab sem, mert azok filmtörténeti jelentőségű mesterművek. Miért jó? Kitágítja a mitológiát, többet megtudhatunk a Tervezők, valamint a címszereplő Alien múltjáról, jelenéről, szépen bővül, színesedik mind látványban, mind történetben a kánon. A történetmesélés, a suspense, a feszültség adagolása helyenként nagyon jól működik, amikor pl. először szabadul el igazán a pokol a filmben, az a jelenet tanítani való. A színészek ügyesek, a képi világ, az atmoszféra összességében erős és nézői szemmel is működik, nem érezni az öncélúságot. Miért nem annyira jó? Mert a felütés, a fundamentum nem elég bátor, nem mer (tudatosan, vagy nem tudatosan) elszakadni a sorozat korábbi filmjeiben már látott történeti száltól. Mert helyenként sajnos ellaposodik és mert bár közelebb kerülünk az igazsághoz, legalább ennyi új, megválaszolatlan kérdést hoz. De akkor mégis miért baromi jó valahol? SPOILER: Mert igazából az Alien-mítosz csak háttér és sokkal inkább azt a kérdést vitatja a maga módján, hogy az emberségünk honnan ered, hol vannak a határai és vajon egy gép és az ember között ezek a bizonyos határvonalak hol húzódnak? Biztos sokan lesznek, akik majd hibául róják fel, hogy bár címében Alien, mégis kevés a filmidő, amiben ténylegesen jelen vannak. Nos ezt a Prometheus óta tudjuk, Scottnak csak egyfajta háttér/álca/ürügy az Alienek jelenléte, hogy valami általa sokkal magasztosabbnak ítélt dologról, az ember létezéséről meséljen.

gyerekpeti  2017. 05. 20.

Bárki bármit mond nekem ez a film nagyon tetszett. "Sajnos" én azok közé tartozok akiknek tetszett a prometheus és ez a film is nagyon tetszett annak ellenére , hogy a film kapott hideget meleget a kritikusoktól. Néhányszor nagyon beszartam még így tapasztalt horror nézőként is (mondjuk ez lehet , hogy a mozi miatt volt).

TribeBubu  2017. 05. 18.

Hát, elég érdekes egy darab. Mindenesetre azt nem értem, miért a xenomorfokkal próbálták eladni a filmet, mivel alig szerepelnek benne és nem is ők képezik a központi témát. Elég lett volna a Covenant cím oly módon, minta Prometheus esetében. Viszont annak ellenére, hogy nem azt kaptam amit vártam, nem vagyok csalódott, hanem inkább kíváncsi a könyvváltozatra és a majdani folytatásra. A kivitelezésben nem volt semmi kivetnivaló. A színészek ügyesek, Fassbender egyenesen zseni, a rendezés profi, de ez nyilvánvaló Ridley Scottnál, a zenében öröm volt hallani, ahogyan felcsengenek A nyolcadik utas: a Halál és a Prometheus dallamai is. Viszont a forgatókönyv egy kicsit olyan volt, mintha nagyon meg kellett volna nyiszálniuk. Remélem, lesz rendezői változat is. Na, meg a vizuális effektek is eltérnek a Prometheuséitól. Ridley papa stábja ott ötvözte az ember irányította bábokat a CGI-jal, (ami szerintem, ha nem is fest szenzációsan, sokkal szebb, mint általában a csak számítógépes effektekkel felépített látványelemek,) itt pedig mintha már elhagyták volna a bábozást. Egy-két esetben működött a dolog, de többnyire nekem bántotta a szemem. De a lényeg: a történet gerince újszerű, jópofa és agyalós, a katarzis pedig méltó egy sci-fi horrorhoz (annak ellenére, hogy már jó pár perccel azelőtt kiszámítható, hogy elénk tárnák.)

Baleszmode  2017. 07. 17.

Napfényes moziban láttam a filmet,így talán elvett az élményből,de nem ezért 4 csillag.Az utálóknak és az imádóknak is igazuk van.Egyrészt az elején tényleg egy űrslasher 0 hangulattal aztán beindul és a végén és minden meg lett a filmnek bocsájtva.És tényleg a franchise 3. legjobb filmje.Az első két rész kultikus a 3-4. nem láttam de mondják hogy nem jók.Az AvP-ről meg ne is beszéljünk.

Cptn Jinbe  2017. 06. 20.

Véleményem szerint egész méltó folytatást kapott az Alien sorozat. Ennyi évvel az utolsó rész után szép visszatéréssel kecsegtet ez a film. Amellett, hogy izgalmas a története tényleg tudott ijesztő is lenni és ráhozni a frászt a nézőre.

Amy Seimetz
Benjamin Rigby
Demián Bichir
James Franco
Katherine Waterston
Kultúrpart: NESZTEK, EGY IGAZI ALIEN-FILM!
Ez itt bizony egy rutinból odalökött blockbuster, amely ugyan nagyon kegyetlennek mutatja magát, de nem mer igazán, ha úgy tetszik, savas lenni.
Movieaddicts: Alien: Covenant kritika
Úgy tűnik az Alien-saga visszatalált a gyökereihez, szerencsére. Ugyan a végeredmény valahol félúton van a Prometheus és egy “igazi” Alien-film között, de jó az irány. A filozófiai ömlengést hanyagolták, ami maradt, az sokkal jobban működik és releváns is. Rajongóknak természetesen kötelező! 7/10
24.hu - Eredettörténet-folytatás helyett egy Ripley-s Alien 5-tel is jobban jártunk volna
Az Alien: Covenant ugyan érzelmeket nem fog kiváltani, a nosztalgiafaktor mégis dolgozni fog, de mégsem olyan összetett vagy érdekes a történet.

Az Alien filmek egyik sajátossága volt, hogy az androidok nevének kezdőbetűi alfabetikus sorrendben követik egymást részről-részre (Ash, Bishop, Call, David). A Covenantban azonban megszakad ez a hagyomány Walterrel.

Míg a Prometheus 2093-ban játszódik, addig a Covenant 2103 környékén. Az 1979-ben debütáló Alien filmben fény derül Ellen Ripley születési dátumára is (2092), a xenomorph parazitával való első találkozására pedig 2122-ben kerül sor. Így a Covenant és az első Alien mozi között nagyjából 20 év a különbség.

A zuhanyzós jelenethez állítólag 150 liternyi művért használtak fel.