Advertisement

Benjamin Rigby
Demián Bichir
James Franco

drg0602   2020. 02. 11.

Jól szórakoztam, nem úgy ültembe a moziba, hogy egy oscar díjas filmet láttok, ennek fényében jó film volt, szerintem izgalmas főleg az eleje, és persze nagyon látványos.

FilmFlash   2018. 06. 22.

Hardcore Alien rajongóként minden részt óriási kíváncsisággal vártam. A Bolygó neve halál szerintem a franchise legjobbja, szinte minden további rész ehhez mérhető. Így a Nyolcadik utas nálam ezüstérmes, az Alien 3 bronzérmes, majd jön az Alien 4, végül a Prometheus, illetve a két versus fejezet. A Covenant ebben a sorban sajnos hátul foglal helyet, mindössze csak a második versus részt előzi meg. A problémák közül az első, hogy nincs meglepetésekkel teli, kidolgozott alapsztori: Ridley Scott kicsit "megúszós" módon egyetlen karakterre testálta a minden rejtély mögött álló főgonosz szerepét. Ez a fantáziaszegénység főleg a Prometheushoz viszonyítva feltűnő, mely viszont nagyon is fantáziagazdag módon, kérdéseket és rejtélyeket felvetve, sőt új koncepciókat, elképzeléseket bemutatva fűzi tovább az Alienek és emberek közös történetét. Probléma az is, hogy a Covenant -ből hiányoznak a lendületes akciók, nagy menekülések, harcok illetve pozitív alakok, melyeket korábban mindig megkaphattunk. Nincs egy Ripleyhez hasonló karizmatikus, pozitív központi figura. Katherina Waterston sajnos alkatilag kevés a karakteréhez, hiányzik játékából az a fajta keménység ami Sigourney Weavert annyira jellemezte. Az alienek megjelenítése is szokatlan, hibridszerű és csak a film legvégén láthatunk valódi xenomorfot. Akkor is csak egyetlen egyet. Sajnos franchise-idegen, sőt szinte szürreálisan torzult jelenetek is akadnak a filmben, mint a furulyázó androidok scene -je, mely egy teljesen felesleges kísérlet a művészi megjelenítésre. Pozitívum Fassbender játéka, ami ugyanakkor túlzottan exponálja a színészt, mindenki mást háttérbe szorítva. Ugyanilyen erős egyéniség nincs a jók oldalán. Értékelésem: 3 csillag.

Artemisia   2017. 12. 21.

Nagyszerű rendezői teljesítmény

Ridley Scott végre ismét formában van, az Alien franchsihoz méltó eredetfilmet alkotott. Profi módon javította ki a Prometheusból hiányzó elemeket - bár szerintem a szériának szüksége volt egy sci-fi alapokon nyugvó,tudományos háttérre is. A forgatókönyv a franchise többi epizódjának stílusában zajlik, egy csapat terraformálásra váró bolygókat kereső tudós rádiójeleket fog egy közeli bolygóról, amely éppen alkalmas az emberi életre, jóval alkalmasabb, mint a célbolygó, ahová tartanak.A leszállás után nem sokkal elkezdi szedni az áldozatait az Idegen, a legénység nagy részének halála után pedig egy rázós menekülés után ismét szembe kell nézniük vele. Jól ki vannak aknázva a történetben rejlő ... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 01.

Rosszabb, mint a Prometheus, pedig az sem egy nagy szám

A 2012-es Prometheus amolyan „egynek jó, de nem kiemelkedő” érzése után úgy ültem be tegnap a filmre, hogy azért az elődjénél csak jobb lesz. Aztán amikor elhagytam a termet, úgy jöttem ki, hogy nem hogy nem jobb, egyenesen sokkal (!) rosszabb, mint a Prometheus! Így már az elején leszögezhetem: a Covenantnak annyi előnye van, hogy e filmnek a fényében, még az előző rész is jobban ragyog. Persze, valahol ez is teljesítmény…Én sosem voltam keményvonalas Alien-rajongó, s bár tetszett az első és a második rész, a harmadik, illetve a Prometheus már kevésbé (az Alien 4-et még nem láttam), így nem is azt emelném ki, hogy miképpen építi tovább a narratívát, hanem inkább úgy, hogy film önnön jogán m... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 05. 06.

Alien rajongó vagyok, de ez nem sikerült valami jóra. Az rendben van, hogy valahogyan fel kellett vezetni, valamint megmagyarázni jó pár dolgot a múlttal kapcsolatban, de egyáltalán nem mentség arra, amit kaptunk. Látvány, új környezetben hiányt nem szenved a film, de nagyon lassan indul be és az, hogy magával a lénnyel alig találkoztunk az édes kevés. Ripley utódját még nem sikerült megtalálni és az, hogy cowboy kalapos pilótát, valamint egy furulyázó androidot láthattunk azt nem mondanám pozitívumnak.

Ez itt bizony egy rutinból odalökött blockbuster, amely ugyan nagyon kegyetlennek mutatja magát, de nem mer igazán, ha úgy tetszik, savas lenni. több»

Úgy tűnik az Alien-saga visszatalált a gyökereihez, szerencsére. Ugyan a végeredmény valahol félúton van a Prometheus és egy “igazi” Alien-film között, de jó az irány. A filozófiai ömlengést hanyagolták, ami maradt, az sokkal jobban működik és releváns is. Rajongóknak természetesen kötelező! 7/10 több»

Az Alien: Covenant ugyan érzelmeket nem fog kiváltani, a nosztalgiafaktor mégis dolgozni fog, de mégsem olyan összetett vagy érdekes a történet. több»

A film összbevétele 240 891 763 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 234 044 721 forintot termelt. A hazai mozik összesen 158 500 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film szerint David és Walter egymás tükörképei,ezt demonstrálják a neveik kezdőbetűi is. A D a 4., míg a W hátulról a negyedik betű az angol ábécében. A két android neve egyúttal tisztelgés is a fil producerei, David Giler és Walter Hill előtt.

(Artemisia )

Az Alien filmek egyik sajátossága volt, hogy az androidok nevének kezdőbetűi alfabetikus sorrendben követik egymást részről-részre (Ash, Bishop, Call, David). A Covenantban azonban megszakad ez a hagyomány Walterrel.

Míg a Prometheus 2093-ban játszódik, addig a Covenant 2103 környékén. Az 1979-ben debütáló Alien filmben fény derül Ellen Ripley születési dátumára is (2092), a xenomorph parazitával való első találkozására pedig 2122-ben kerül sor. Így a Covenant és az első Alien mozi között nagyjából 20 év a különbség.