Élet (2017)

Élet

Ariyon Bakare
Ariyon Bakare
Ryan Reynolds

Nagy Ádám   2021. 10. 18.

Nagyon szuper film.

Kóborló   2020. 04. 15.

A szegény ember logikai buktatókkal kikövezett Alienje

Mikor eme film 2017-ben megérkezett a magyarországi mozik kínálatába, szinte az elsők közt akartam lenni, akik láthatják ezt a sci-fi elemekbe burkolt horrort. Emlékszem, szinte minden filmes kritikát kerültem róla a megtekintése előtt, de még az elő... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 11.

Elég kis bénácska volt. Logikátlan döntések sorozata követte egymást, a szereplők tettei érthetetlenek. Kiszámítható volt a vége. Kár érte pedig nagyon vártam.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 24.

Na végre.Ezt vártam, hogy egy film az elejétől a végéig hatással legyen rám, és magával szippantson. Jake Gyllenhaal és Ryan Reynolds nagyot játszik, de a többiek sem maradnak el tőlük, és a rendezés is zseniális...vannak benne kisebb logikai bakik, de hát semmi sem tökéletes. Ez a film majdnem. Erősen ajánlott.

Deku   2017. 10. 22.

Kicsit nem ezt vártam és itt most meglepett mert ez nagyon jól szólt szerintem. Csúcs volt. Na ez a film nagyon aranyos és szuper lett, tipikus tévében nézős fajta amit jó többször is megtekinteni.

dulkap   2017. 03. 31.

Technikailag jól van megcsinálva és időnként a feszültség is rendben van, de sajnos annyi logikátlanság és baki van benne, hogy ha ez így lenne a valóságban kb hetente zuhanna a fejünkre egy űrállomás. Pedig a színészek jól lettek összeválogatva és a... több»

Yosihiro   2017. 12. 13.

A film felépítése csak az első részben jó. A Sci-Fi horror jellegű filmek néha mindig ebbe a hibába esnek hogy amit elkezdenek azt nehezen tudják jól folytatni. Kicsit átírnám a felétől a filmet de amit láttam az nem igazán tetszett. A vége már túler... több»

A film összbevétele 100 541 806 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 90 908 003 forintot termelt. A hazai mozik összesen 62 876 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film bemutatása előtt felreppentek olyan pletykák a készülő produkcióról, hogy a híres Marvel karakter, Venom előzményfilmje lesz. Ezt végül magának a forgalmazó stúdiónak kellett cáfolnia.

(Kóborló )

Rebecca Ferguson eleinte nem akarta elfogadni a neki szánt szerepet, viszont a film rendezőjének, Daniel Espinosának végül sikerült meggyőznie a színésznőt.

(Kóborló )

Az idegen lény létrehozásában nem csak CGI-t használtak, hanem gyakran alkalmaztak bábot is.

A színészek szinte a film teljes hossza alatt dróton lógtak.

A film világpremierje a South by Southwest filmfesztiválon volt 2017. március 18-án.

Ha elfogadjuk, hogy a természet egyik legfőbb törvénye az álcázás, akkor most elégedetten biccenthetünk: az utóbbi hónapokban ez a második olyan film, amelynek előzetese értelmes, összetett sci-fit ígért. Közepes horror lett belőle. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. több»

Lehet létjogosultsága egy huszadik (százhuszadik) olyan filmnek, amelyben az űrhajósok utastársa a Halál? Hát, ha így csinálják, akkor lehet. Élet. Kritika. több»

A teljes játékidő alatt gravitáció nélkül mozgó karakterekkel együtt itt-ott mi is szívesen belesikoltanánk az űrbe (letojván, hogy azt úgysem hallja senki), ráadásul a finálé sem szokványos, mindez pedig kielégítő kárpótlás lesz azoknak, akik az ártó szándékú idegen helyett inkább attól félnek, semmi eredetit nem látnak majd itt. 70/100 több»