Élet

(Life)
Élet

TribeBubu  2017. 03. 26. 21:48

Remek sci-fi horror. A CGI effektekért nem rajongok túlzottan, (sőt, a horrorokat szerintem tönkreteszik,) de itt nem volt zavaró. Volt egy kis Nyolcadik utas a Halál beütése (azaz nem kicsi :D), de annál sokkal pörgősebb film. A szereplőgárda tagjait nagyon jól összeválogatták, de nem hiszem, hogy bármelyiküknek mérföldkő lenne az Élet című film a karrierjében.
Lehet, hogy öt év múlva senki nem fog már emlékezni erre a filmre, azért szerintem egyszer érdemes megnézni, mert a sci-fi-horror elegyhez szükséges hangulat maradéktalanul megvan benne.

MMcFly2015  2017. 03. 23. 22:03

Ahogy azt az előzetesből is sejteni, nagyon durván a Nyolcadik utas a halál koppintása. De ha ilyen minőségbe szállítják, el lehet nézni. Nagyon bejött, és egy-két jelenetnél, beugrott a gondolat: anno ilyersmi érzés lehetett az Alien film moziba. Hasonlóan izgalmas, kegyetlen és drámai. Látványban nincs hiány, mikor az űrhajón kívül forog a kamera, igazi moziélmény, viszont a film nagy részében jelen van a klausztrofóbia érzése... A lény felépítésére sincs panasz, a film haladtával egyre brutálisabb! Nem sok egyediség szorult a filmbe, talán a vége tért el a többitől, viszont egyszer kötelező. Feszültséggel teli sci-fi thriller.

dulkap  2017. 03. 31. 16:46

Technikailag jól van megcsinálva és időnként a feszültség is rendben van, de sajnos annyi logikátlanság és baki van benne, hogy ha ez így lenne a valóságban kb hetente zuhanna a fejünkre egy űrállomás. Pedig a színészek jól lettek összeválogatva és az atmoszféra is jó, csak egyrészt nincs konkrét főszereplője a filmnek, aki kicsit vinné a hátán a filmet és hát a forgatókönyv is tele van lyukakkal. Nem mondom, hogy rossz film, de nem is jó.

indingo  2017. 04. 11. 10:49

Elég kis bénácska volt. Logikátlan döntések sorozata követte egymást, a szereplők tettei érthetetlenek. Kiszámítható volt a vége. Kár érte pedig nagyon vártam.

Orosz István  2017. 07. 19. 20:48

Nekem nem igazán nyerte el a tetszésemet. Feltehetőleg lesz folytatás csak remélni tudom, hogy az jobban fog remekelni. A látvánnyal, és a szereplőkkel nem volt baj, de végig egy űrhajóban játszódik a történet, és ez kicsit unalmassá teszi.

Ariyon Bakare
Ariyon Bakare
Movieaddicts: Élet
Egyszer nézhető, klisés, gyors tempójú sci-fi-horror. A fordulatokkal szúk markúan bánik, de legalább azok is kitalálhatóak. Soha nem lesz egy klasszikus, de nem is kell minden filmnek annak lennie. Gondoljunk rá előételként az Alien: Covenant előtt, és akkor az emésztése is könnyebb lesz. Bon Appetit! 5,5/10
Kultúrpart: ÉLIENT KAPTUNK, LÁJF!
Lehet létjogosultsága egy huszadik (százhuszadik) olyan filmnek, amelyben az űrhajósok utastársa a Halál? Hát, ha így csinálják, akkor lehet. Élet. Kritika.
VOX.hu - Élet
A teljes játékidő alatt gravitáció nélkül mozgó karakterekkel együtt itt-ott mi is szívesen belesikoltanánk az űrbe (letojván, hogy azt úgysem hallja senki), ráadásul a finálé sem szokványos, mindez pedig kielégítő kárpótlás lesz azoknak, akik az ártó szándékú idegen helyett inkább attól félnek, semmi eredetit nem látnak majd itt. 70/100

Az idegen lény létrehozásában nem csak CGI-t használtak, hanem gyakran alkalmaztak bábot is.

A színészek szinte a film teljes hossza alatt dróton lógtak.

A film világpremierje a South by Southwest filmfesztiválon volt 2017. március 18-án.