Élet

indingo   2017. 04. 11.

Elég kis bénácska volt. Logikátlan döntések sorozata követte egymást, a szereplők tettei érthetetlenek. Kiszámítható volt a vége. Kár érte pedig nagyon vártam.

dulkap   2017. 03. 31.

Technikailag jól van megcsinálva és időnként a feszültség is rendben van, de sajnos annyi logikátlanság és baki van benne, hogy ha ez így lenne a valóságban kb hetente zuhanna a fejünkre egy űrállomás. Pedig a színészek jól lettek összeválogatva és az atmoszféra is jó, csak egyrészt nincs konkrét főszereplője a filmnek, aki kicsit vinné a hátán a filmet és hát a forgatókönyv is tele van lyukakkal. Nem mondom, hogy rossz film, de nem is jó.

Deku   2017. 10. 22.

Kicsit nem ezt vártam és itt most meglepett mert ez nagyon jól szólt szerintem. Csúcs volt. Na ez a film nagyon aranyos és szuper lett, tipikus tévében nézős fajta amit jó többször is megtekinteni.

Orosz István   2017. 07. 19.

Nekem nem igazán nyerte el a tetszésemet. Feltehetőleg lesz folytatás csak remélni tudom, hogy az jobban fog remekelni. A látvánnyal, és a szereplőkkel nem volt baj, de végig egy űrhajóban játszódik a történet, és ez kicsit unalmassá teszi.

Berto49   2017. 06. 07.

Sokan erős koppintásnak vélik, de szerintem nem az, hiszen a földön kívüli élet ábrázolásának csak két lehetősége van: vagy az idegenek a földi élet elpusztításra törekednek, vagy barátságosak, a velünk való kommunikációra, együttműködésre törekednek. Az utóbbi a ritkább. Ez a film nagyon mutatós képi feldolgozásban, sikeresen az első változatot mutatta be, ügyes húzással egy majdani folytatás lehetőségét is felvillantva.

Ariyon Bakare
Ariyon Bakare
Ryan Reynolds

Egyszer nézhető, klisés, gyors tempójú sci-fi-horror. A fordulatokkal szúk markúan bánik, de legalább azok is kitalálhatóak. Soha nem lesz egy klasszikus, de nem is kell minden filmnek annak lennie. Gondoljunk rá előételként az Alien: Covenant előtt, és akkor az emésztése is könnyebb lesz. Bon Appetit! 5,5/10 több»

Lehet létjogosultsága egy huszadik (százhuszadik) olyan filmnek, amelyben az űrhajósok utastársa a Halál? Hát, ha így csinálják, akkor lehet. Élet. Kritika. több»

A teljes játékidő alatt gravitáció nélkül mozgó karakterekkel együtt itt-ott mi is szívesen belesikoltanánk az űrbe (letojván, hogy azt úgysem hallja senki), ráadásul a finálé sem szokványos, mindez pedig kielégítő kárpótlás lesz azoknak, akik az ártó szándékú idegen helyett inkább attól félnek, semmi eredetit nem látnak majd itt. 70/100 több»

A film összbevétele 100 541 806 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 90 908 003 forintot termelt. A hazai mozik összesen 62 876 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az idegen lény létrehozásában nem csak CGI-t használtak, hanem gyakran alkalmaztak bábot is.

(ArpiHajdu és Réci )

A színészek szinte a film teljes hossza alatt dróton lógtak.

(ArpiHajdu és Réci )

A film világpremierje a South by Southwest filmfesztiválon volt 2017. március 18-án.