Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

It Comes at Night

Griffin Robert Faulkner
Griffin Robert Faulkner
Riley Keough

respect the movies   2018. 02. 08.

Szerintem egész jó film lett! Már egy jó ideje figyelem az olyan híreket amikor egy horrorfilmről sokan úgy nyilatkoznak, idézem: "kihagyhatatlan" vagy "remekmű" vagy "az év horrorfilmje" mert hát valljuk be, ki az a horrorfilm kedvelő néző aki ilyen hangzatos szavakra nem kapja fel a fejét! Ezekkel és még hasonló jelzőket illették eme filmet is és azt kell hogy írjam, hogy nem teljesen hiábavalóan! Tény hogy ennyire erős atmoszférájú film ritkán lát napvilágot (vagy nincs körülötte nagy felhajtás)! A karakterek is nagyon jól lettek megírva, szinte érezhető az a fajta erő , ami mindenképp szükséges egy ilyen film karaktereinek! Sok emberrel találkoztam akiknek elsősorban az nem tetszett a filmben, hogy mert nem nagyon történik benne semmi! Ebben jómagam egyáltalán nem értek egyet, mert igaz, hogy a film nem a szó legszorosabb értelmében horror, sokkal inkább egy jó pszichológia thriller, kiváló színészi alakításokkal és nagyon jó jellemábrázolásokkal! Azért amikor először láttam a filmet én is vártam valami "pluszt" még, aztán a második megtekintésnél (főleg mert mivel már tudtam miféle filmmel van dolgom) sokkal jobban tetszett a film! Nem feltétlenül merném írni azt, hogy nagyon sok embernek fog majd tetszeni (bár remélem hogy tévedek majd e téren) de én úgy gondolom ez sokkal inkább egy rétegfilm és nem egy nagybetűs horrorfilm lett!

Bob   2018. 01. 25.

A film leírása nem stimmel, jó lenne átírni. Semmi természetfeletti dologról nincs szó. Annyi az alaptörténet, hogy egy vírus tizedeli az emberiséget és a túlélők próbálnak minél tovább életben maradni úgy, hogy a szeretteiket védik folyamatosan. A film végig leköt, a színészek hibátlanul játsszák az ijedt, elővigyázatos és egyben bátor szerepeiket.

Toldi   2017. 06. 19.

Egy szuper thriller a horror elmeivel, kiváló hangulat és decens feszültség...

FunBoi   2017. 06. 10.

Szerintem nagyon erős és teljesen a felszín alá férkőzött.

A karakterek, az őket alakító színészek, a díszletek, az atmoszféra, a zene, a rendezés, és az a szikár végjáték bőven elég, hogy kompenzálják az amúgy kissé sablonos és nem igazán túlbonyolított történetet. Arról nem is beszélve, hogy a játékidő egésze alatt alig mertem levegőt venni, annyira hátborzongató és feszült az egész. több»

Az év horrorfilmjének abszolút nem nevezném ezt az alkotást, vagy ha igen, akkor ma már teljesen mást jelent a horror műfaj, mint amikor én megszerettem.

7,5/10 több»

A film egész magas százalékon áll a Rotten Tomatoes (ami egyfajta kritikai gyűjtő oldal) 88%-on, míg a közönség szavazatai alapján 44%-ot "ért" a film!

(respect the movies)

A film becsült költségvetése 5 millió dollár volt, ezt az összeget már a nyitóhétvégéjén visszahozta Amerikában a maga 6 millió dollárjával! Végül 14 millió dollárt hozott össze szintén csak Amerikában!

(respect the movies)

A film szám szerint 7 filmfesztiválon is jelölést kapott, igaz ezeken végül díjjal nem jutalmazták!