It Comes at Night (2017)

It Comes at Night

BoBamburg   2021. 02. 07.

Nagyon erős atmoszféra, állandó borzongató hangulat, jól időzített jumpscare-ek. Egyszóval minden, ami egy jó horrorhoz kell. Nagyon jól áll neki a kimondottan lassú történetvezetés és a titokzatosság, aminek hála a film végén is rengeteg kérdés marad a nézőben.

respect the movies   2018. 02. 08.

Szerintem egész jó film lett! Már egy jó ideje figyelem az olyan híreket amikor egy horrorfilmről sokan úgy nyilatkoznak, idézem: "kihagyhatatlan" vagy "remekmű" vagy "az év horrorfilmje" mert hát valljuk be, ki az a horrorfilm kedvelő néző aki ilyen... több»

elekm90   2020. 11. 11.

Egyedi atmoszférájú alkotás, végig éreztette a nézővel a feszültséget és paranoiát. Annak, aki konvencionális horrorfilmre vágyik, nem biztos, hogy tetszeni fog, mivel teljesen más a felépítése, viszonylag kevés jumpscare-rel operál. Lassan építkezik, nálam mégis elérte a kívánt hatást.

Bob   2018. 01. 25.

A film leírása nem stimmel, jó lenne átírni. Semmi természetfeletti dologról nincs szó. Annyi az alaptörténet, hogy egy vírus tizedeli az emberiséget és a túlélők próbálnak minél tovább életben maradni úgy, hogy a szeretteiket védik folyamatosan. A f... több»

Toldi   2017. 06. 19.

Egy szuper thriller a horror elmeivel, kiváló hangulat és decens feszültség...

FunBoi   2017. 06. 10.

Szerintem nagyon erős és teljesen a felszín alá férkőzött.

Griffin Robert Faulkner
Griffin Robert Faulkner
Riley Keough

A film elején látható festmény a flamand festő, Pieter Bruegel "A halál diadala" című alkotása.

(elekm90 )

A film a Rotten Tomatoes (ami egyfajta kritikai gyűjtő oldal) oldalon 88%-on áll, míg a közönség szavazatai alapján 44%-ot ért el.

(respect the movies)

A film becsült költségvetése 5 millió dollár volt, ezt az összeget már a nyitóhétvégéjén visszahozta Amerikában a maga 6 millió dollárjával. Végül 14 millió dollárt hozott össze szintén csak Amerikában.

(respect the movies)

A film szám szerint 7 filmfesztiválon is jelölést kapott, igaz, végül díjjal nem jutalmazták.

(respect the movies)

A film a 2017-es amerikai Overlook Filmfesztiválon debütált.

(respect the movies)

Trey Edward Shults két filmre szóló exkluzív szerződést kötött az A24-gyel (produkciós cég és forgalmazó). Ennek keretein belül készült el az It Comes at Night.

Az It Comes at Night forgatása 2016 augusztusában kezdődött meg New Yorkban.

A film világpremierje 2017. április 29-én volt az Overlook Film Festival-on, Oregon államban.

A karakterek, az őket alakító színészek, a díszletek, az atmoszféra, a zene, a rendezés, és az a szikár végjáték bőven elég, hogy kompenzálják az amúgy kissé sablonos és nem igazán túlbonyolított történetet. Arról nem is beszélve, hogy a játékidő egésze alatt alig mertem levegőt venni, annyira hátborzongató és feszült az egész. több»

Az év horrorfilmjének abszolút nem nevezném ezt az alkotást, vagy ha igen, akkor ma már teljesen mást jelent a horror műfaj, mint amikor én megszerettem. több»