2047-ben egy csapat űrhajóst indítanak útnak, hogy járjanak utána, mi történt az eltűntnek hitt Event Horizon nevű űrhajóval. Az Event Horizonnek hét éve egyszer csak minden előjel nélkül rejtélyes módon nyoma veszett. A Lewis and Clark elnevezésű felderítőhajón ott van Dr. Weir (Sam Neill) is, az eltűnt hajó tervezője. Feladatuk, hogy kiderítsék, mi történt, valamint az Event Horizontot magát is haza kéne vinniük, ugyanis a hajó egy csúcstechnológiával felszerelt kísérletű jármű. Azonban arra, amit találnak, senki sem volt felkészülve.
(ps)A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Paul W. S. Anderson mára klasszikussá érett horror sci-fije a maga idejében meglehetősen durva filmnek számított, és az akkoriban még gyerekcipőben járó CGI is jól sikerült, még mai szemmel nézve is. Maga a történet is meglehetősen egyedi lett a pokolba átjárót nyitó hajóról, és hát rendkívül erős lett a film atmoszférája. Az egyik legszebb és legbaljóslatúbb jelenetben a kereszt alakú Event Horizon sodródik lassan az űrben, mintegy utalva ezzel a szimbolikával a későbbi vallásos témára. A rendező megágyazott a sci-fi horror műfajának ezzel a filmmel, azon belül is a pszichológiai jellegű vonalat erősítve. A közelmúltban kiadott rendezői nyilatkozat alapján sokkal véresebbek voltak az eredeti jelenetek, de akkoriban a stúdió cenzorai nem hagyták ezeket jóvá, és a rövid forgatási idő miatt is végül egy jóval rövidebb verzió került a mozikba. Annyi bizonyos, hogy a mára klasszikussá vált alkotás még mindig kellemes borzongást ígér.
Talán az egyik legerősebb atmoszférával dolgozó sci-fi horror volt a 90-es években készült Event Hoizon (a "fantasztikusan" kreatív magyarországi fordítóknak hála, itthon a Halálhajó címmel mutatták be...no comment)! Jómagam egyszerűen imádom azt a f... teljes kritika»
Remek sci-fi film. A történet jó, a szereplők ugyan nem alkotnak kiemelkedőt, de mégis az az érzése az embernek, hogy élethűen játszanak. A képi látványra sem lehet panaszunk. A film cselekménye jól felépített, és ugyan egy folytatást el lehetne képzelni, ezt a filmet magában egy kis klasszikusnak mondanám. Nekem tetszett, és várnám is a folytatást. Összességében aki szereti a sci-fi filmeket, nem fog csalódni. A hangi és képi effektek ugyan nem kiemelkedők, de nem is rosszak. A szereplők néhol jót nyújtanak, néhol gyengén teljesítenek, ezért a filmben némi hullámzást érzek. A történet az, ami felhúzza a filmet. Mivel szeretem a sci-fit, négy csillagot erre az alkotásra. Csak ajánlani tudom mindenki számára. Üdv, Yosi
A film összbevétele 20 400 000 dollár volt (imdb.com).
Miller kapitány szerepérét felkínálták Arnold Schwarzeneggernek, Tommy Lee Jonesnak és Bruce Willisnek is.
(Márton)Az eredeti tervek szerint a film 130 perces lett volna, de több jelenetet is kihagytak. Kihagyták többek között a szerelmi szálat Starck és Miller között, vagy azt, amikor Miller egy kitépett emberi fogat talál az Event Horizonton.
(ps)A film elején látható karóra egy Omega Speedmaster. Ilyen karórát viselt az űrben Neil Armstrong is.
(ps)Azt, ahogyan Dr. Weir elmagyarázza a csillagközi utazás lehetőségét, szinte módosítatlanul emelték bele a Csillagok között (2014) című filmbe.
(ps)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »