Holtak földje (2005)

Land of the Dead

elekm90   2021. 03. 29.

Nálam ez egy gyenge és meglehetősen buta zombifilm, az egy évvel korábbi Zack Snyder-féle Holtak hajnalához képest például jóval gyengébb. A borzalmas befejezése pedig tényleg feltette az i-re a pontot (az az eszmefuttatás, amit lefuttat Simon Baker, te jóóóóó ég).

Kóborló   2019. 10. 18.

Mikor már a holtak is csak egy otthont keresnek

George A. Romero (1940–2017) neve nemcsak a horror műfajjal forrt össze, hanem az úgynevezett élőhalott, avagy zombis réteg horrorokkal is. Ami alapjaiban nézve nem is olyan meglepő, hisz a mester már 1968-ban, Az élőhalottak éjszakájával kikövezte a... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 08. 19.

Jaj, bocsi, kedves Romero, de nekem ez a mozi nagyon nem jött be. Silány ötletek és silány kivitelezés. A tűzijátékot bámuló zombik, akik okosodnak? Köszönöm, de erre nincs az agyam igazán ráállva. A színészi gárda is roppant gyenge és totálisan hiteltelen. Azért két csillag, mert csak Romero, és csak zombis film.

erahurka   2018. 08. 12.

Ezúttal már a látvány is rendben van Romero korábbi filmjeihez képest, ráadásul most is kapunk mondanivalót, sok-sok zombit és élvezhető cselekményt, ám valahogy mégsem áll össze igazán. A zombik tanulékonysága nekem túlságosan a semmiből jött, a tör... több»

ollókéz   2014. 12. 26.

Sima zombifilm, aki ezekből meg bírja nézni az ötvenezrediket is, annak biztos tetszeni fog, de szerintem ebből a témából bőven nem lehet annyit kihozni, mint amennyit manapság szórakoznak vele. Azért egyszer megnézhető éppenséggel, ha valaki kis vérengzős akció-horrort szeretne nézni.

Hitman   2014. 11. 22.

Szerintem ez egy átlag alatti zombifilm. Meg sem közelíti minőségben a műfaj nagy klasszikusait, amikből azért akad jó pár, amik elég magasra teszik a mércét. Ez viszont elég sablonos, a történet, a szereplők érdektelenek, ez az egész zombi koncepció sincs rendesen kialakítva, egy szóval összecsapott és gagyi.

Dennis Hopper

A filmet megjelenésekor Ukrajnában betiltották.

(Kóborló )

A film főszereplője, Simon Baker két dolog miatt vállalta el a szerepet. Az egyik, hogy korábban soha nem szerepelt horrorfilmben, a másik pedig, hogy mindenképp szeretett volna egyszer együtt dolgozni a film rendezőjével, George A. Romeroval.

(Kóborló )

Egy interjúban George A. Romero, a rendező elárulta, hogy a filmben szereplő Dennis Hopper szivarjai, melyeket elszívott a felvételek alatt, többe kerültek, mint az egész 1968-as Az élőhalottak éjszakájának költségvetése.

(Kóborló )

Négy cím közül választották ki a Holtak földjét.

(Kóborló )

George A. Romerot annyira lenyűgözte Simon Pegg és Edgar Wright filmje, a Haláli hullák hajnala, hogy a rendező megkérte őket, szerepeljenek a filmben, amibe bele is egyeztek. Ők a zombik a fotókabinban.

(kázsé)

A Tom Savini által alakított motorbiciklis bandita zombija, akit A holtak hajnala c. filmben ölnek meg, látható az egyik jelenetben.

(kázsé)

Részben az 1985-ös A holtak napja eredeti forgatókönyvén alapul a film.

(kázsé)

George A. Romero lánya is megjelenik a filmben mint a katona, aki lelövi a zombit az elektromos kerítésen.

(kázsé)

Ez az első film George A. Romero sorozatában, ami digitális effekteket használ.

(kázsé)

Dennis Hopper karakterének megformálásához Donald Rumsfeldet vette alapul.

(kázsé)

Érdekes megfigyelni azt a tendenciát, hogy az egykor klasszikusnak és megkerülhetetlennek tartott rendezők pályafutásuk végére mintha elfelejtenének rendezni - legalábbis közönségük szerint. több»

"Lehet, hogy Romero a felelős, hogy a mostanra klasszikus zombie elterjedjen a filmművészetben, de ő is verte bele abba a koporsóba az első szögeket, amellyel azután az egész horror-műfaji leágazást végül eltemethetjük majd." több»