Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

A kaptár: Megtorlás (2012)

Resident Evil: Retribution

A kaptár: Megtorlás

Sabnock Sanatory   2020. 08. 31.

Azért nem tudom értékelni,és sajnos nehezen érteni is,mert már összefolyt minden.Kik,és mit akarnak?Van-e megoldás,vagy ha nincs,miért a nagy hajcihő?CGI bő nyállal,de ezen kívül úgy valahogy semmi más,és értékelhető nincs a filmben.Gyenge eresztés.

Artemisia   2017. 12. 20.

A Kaptár- franchsice részeként ugyan nem viszi előbbre a széria a cselekményét, de önálló alkotasként egy izgalmas, akciódús, jól összerakott és látványos zombifilm,ami kétségkívül a legjobb a témában. A képi technika ultramodern, bár a vízalatti Um... több»

respect the movies   2018. 02. 15.

Szerintem nem volt rossz, de számomra mégis elmaradt az eddigi részek minőségétől ez a rész! Az egyetlen problémám ezzel a résszel, a történet volt! Míg az eddigi Kaptár részek történetileg követtek egyfajta sémát, addig ez a rész nyílegyenesen szemb... több»

phanzetomox   2016. 10. 18.

A harmadik részig úgy éreztem, hogy egyre kezd javulni és már-már kezdtem rajongóvá válni. A negyedik rész stagnálást mutatott számomra mint sztorit, mind izgalmat tekintve, viszont ez az ötödik rész, már határozottan megindult a leejtőn lefelé. A tö... több»

erahurka   2018. 08. 17.

Ez mi a franc volt? Valami föld alatti városokban flangáltak és lőtték egymást, te jó isten, fel sem igen fogtam mit látok.

kabel   2015. 08. 04.

Egy hihetetlenül gyenge, majdnem minden téren elbukni akaró, középszerű akcióval rendelkező, értelmetlen és üzenetmentes film volt a Kaptár: Megtorlás. Fájdalmasan rossz karakterek, a mégrosszabb történetvezetés, a karaktermtes főhősnő és a klissétömeg mind hozzájárul ahhoz, hogy ez a film nem érdemel két csillagot sem.

nagyniki987   2016. 04. 28.

Nekem ez a rész már nem tetszett annyira, kínosan erőltetettnek éreztem, minden mozdulat és jelenet inkább volt megjátszott és kapaszkodó, mintsem hiteles és izgalmas. Számomra ezek miatt csalódás volt. a magas költségvetés azért nyilván látszik.

Milla Jovovich
Boris Kodjoe

Ali Larter és Wentworth Miller karakterei eredetileg ebben a részben is megjelentek volna, de mivel a rendező kérésére két részre szerette volna osztani a utolsó Kaptár filmet, ezért az ők csak a Kaptár:Utolsó fejezetben jelentek meg végül!

(respect the movies)

A forgatókönyv szerint a negyedik és az ötödik rész története közt mindössze néhány hét telik el!

(respect the movies)

A film 2013-ban megnyerte a kanadai Screen filmfesztivál egyik díját, méghozzá a legjobb vizuális effektek kategóriáját!

(respect the movies)

Tulajdonképpen a Kaptár:Megváltás és a Kaptár:Utolsó fejezet egy történet volt, de a rendező meggyőzte a forgalmazó stúdiót, hogy két részben kerüljön a mozikba a film!

(respect the movies)

Ez az első olyan Kaptár rész, ahol nem szerepelnek fertőzött kutyák a filmben!

(respect the movies)

A filmtörténet egyik legjobban koreografált harcjelenetét tartalmazza.

A kritikusoknak nem volt külön vetítést, többen igen negatív kritikákat fogalmaztak meg a filmmel kapcsolatban, elsősorban a karakterek meg a történet kidolgozatlansága miatt.

A film bevétele 221 millió dollár volt.

Tokióban a marketingkampány részeként egy forgalmas bevásárló-negyedben huszonhét zombinak öltözött egyén szórólapokkal hirdette a filmet.

A marketingkampány részeként Atlantában egy fekete, Umbrella-jelet viselő furgon egy napig a városban körözött, így reklámozva a filmet.

Az ember azt hiheti, hogy egy sorozat negyedik részénél már nem érhetik túlságosan nagy meglepetések. Én is ezt hittem. A Resident Evil Cinematic Universe harmadik része után úgy éreztem, hogy most valami minimális fejlődés elindult a szériában, ám tíz perccel később kiderült, hogy ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna. több»