Kaptár 2. - Apokalipszis (2004)

Resident Evil: Apocalypse

drg0602   2020. 03. 10.

Az első részhez képest gyengébb, de önmagában meg egy nagyon jó horror-akció film. Érdemes kiemelni a főszereplőt Milla Jovovich, aki itt is jó szerepel. Igazi laza, aki ez mellett egy vagány csaj is. Imádom rá szabták ezeket típusú filmeket. Szóval szuper film, látványos, akciódús, pörgős. Jó film!

Artemisia   2017. 10. 26.

Fantasztikus folytatás! A rendezés profi, a zombik által feldúlt város megjelenités nagyon hiteles, az eddigi leghitelesebb a zombi-filmek közül. Milla Jovovich továbbra is remekel a főszerepben, Alice karaktere lehengerlő és sokszínű, minden részben... több»

Deku   2017. 11. 20.

Nagyon szerettem benne, hogy nem vitték túlzásba. Nagyon tetszett itt az, hogy nem volt benne semmi túlzó erős vonás a filmben ezért könnyedebb volt a hangulata és a szereplők sem voltak laposak unalmasak. Egyszerű és végtelenül nagyszerű volt.

NGN   2019. 11. 25.

A T-vírus utat tör Raccoon City-be

Második felvonásához érkezett a Resident Evil széria, itt már bizony sokkal nagyobb a tét, mint az első részben volt. Hiszen kiszabadult a vírus Raccoon City-be, és most már minden lakos potenciális zombijelöltté vált. Alice (Milla Jovovich), felébre... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

És itt a folytatás...pörög a film, kaszabolnak, robbantanak, folyik a vér, repülnek a húscafatok, de nem érzem az egészben a nagy áttörést. Nézhető.

respect the movies   2018. 02. 14.

Szerintem egy jó film és egy jó folytatás lett! A Kaptár 2-ben tulajdonképpen egy nagy eltérés található csak az első részhez képest! Miszerint az első Kaptár film nem elsősorban az akcióra épít, hanem sokkal inkább a történetben rejlő bezártságra ös... több»

Ms. Akárki   2019. 06. 16.

Imádtam az első részt is és hálisten nem rontották el a folytatást. Király mellékszereplőket is bevontak és genetikai mutánsokat is, akik ellen harcolnak. Nagyon látványos csatajelenetek vannak végig. Sienna Guillory volt a kedvenc mellékszereplőm. I... több»

Milla Jovovich

A film rendezője Alexander Witt egy cameo jelenetben feltűnik a film végén egy mesterlövész szerepében!

(respect the movies)

A filmben L. J. szerepét felkínálták Snoop Doggnak, aki el is vállalta a szerepet, de végül mégis kilépet a projektből!

(respect the movies)

A film költségvetése 45 millió dollár volt és jelenleg 129 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Elvileg a film címe Resident Evil 2: Nemesis lett volna, azonban mivel van egy Nemesisre keresztelt Star Trek film is, így az alkotók jobbnak látták átkeresztelni a produkciójukat Resident Evil: Apocalypse-re.

(Menyét Ibolya)

Ez volt az első Resident Evil, amit kiadtak Blu-Rayen, és az utolsó, amit kiadtak videokazettán.

(kázsé)

Sienna Guillory úgy alakította ki a szerepét, hogy tanulmányozta Jillt a Resident Evil játékokban.

(kázsé)

A film trailere a legnézettebbek között van. 2003 novemberétől 2004 májusáig 8,5 millióan töltötték le az internetről.

(kázsé)

A kutyákat nem számítógéppel generálták, helyette kisminkelték őket.

(kázsé)

Raccoon City a valóságban Toronto.

(kázsé)

Oded Fehr-nek nem okozott nagy nehézséget a fegyverek kezelése, mivel az izraeli hadseregben szolgált.

(kázsé)

A magam részéről pedig bevallom, hogy egészen ez idáig, nem is foglalkoztam a sorozattal, sőt maga a tény, hogy még mindig fut kissé meg is lepett. Na, de persze lehet, hogy bennem van a hiba, mert valamit csak tudhat Milla Jovovich és tisztelt férje, ha eddig húzta a sorozat. több»