A megtisztulás éjszakája: Anarchia

The Purge: Anarchy
Jack Conley
Jack Conley
Frank Grillo

Amerikai Új Alapító Atyái bevezették a Megtisztulás ünnepét, amit évente egyszer tartanak meg. Ezen az éjszakán 12 órára minden törvényessé válik, de sokan nem élhetik meg a hajnalt. A film néhány idegen sorsát követi nyomon, akiket a végzetes éjszakán összehozott a… Több

Forgatókönyvíró: James DeMonaco
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier: 2014.07.17.

2023.10.04 Jocpappa

10/6.5 – Az egyetlen nézhető epizód

Sajnálom ezt a szériát, mert a kiváló alapötlet ellenére ez az egyetlen epizód, ami megállja a helyét. Szerintem ez az évi egy alkalommal bármit szabad sztori egy TOP 10-es alapötlet, egy valamire való rendező kezében Terminátor vagy Mad Max szintű, széles körben elterjedt kult. B filmmé válhatott volna. Ehelyett sajnos a második rész kivételével az összes epizód végtelenül gyenge, fárasztó, idegesítőre sikerült. Természetesen azért megnéztem mindet... :) Ebben a részben fordul elő egyedül, hogy nem tökkelütött szerencsétlen az összes karakter, van motivációja a főhősnek, izgalmasan felépített jelenetekkel bombáznak. Miután megnéztem, viszonylag sokat beszélgettem róla a cimboráimmal, hogy vajon hogy nézne ki a valóságban, Magyarországon egy ilyen purge. Ki menne fosztogatni, milyen események lennének, milyen lenne a megítélése stb. Persze jogilag jó nagy marhaság az egész, szöges ellentéte annak, amit demokráciának hívnak, de ismét csak azt gondolom, filmes ötletnek óriási. Semmi esélyt nem látok rá, de egyszer talán jön valaki, aki kihozza belőle azt, ami benne van, és sikerül egy épkézláb, mélyebb, izgalmas néznivalót összehozni.

A sztori csillagos ötös, a kivitelezés pedig gyenge, többet lehetett volna kihozni ebből a horrorból. Nem rossz film, csak mintha hiányérzetem lenne ezzel kapcsolatban.Nézhető.

2017.10.14 Deku

Ez a film valami igazán frenetikus lett és emiatt nagyon szerettem is. Gyakorlatilag beszippantja a nézőt és emellett bőven van tartalma is amire érdemes mindenkinek odafigyelni hisz tanulságos.

2018.11.28 harnas1207

Sokkal látványosabb és izgalmasabb volt, mint az első rész. Az események is pörgősebbek voltak. Kicsit Mad Max beütése van a filmnek.

2015.05.06 hsanya182

Maga az események nem olyan érdekesek, nem teremtett olyan nagy feszültséget bennem, inkább az unalom tevékenykedett, nem kötött le oly mértékben... De elgondolkodtató, van benne pár meglepetés. Aki vérre, brutalitásra vágyik, lehet itt ki tudja élv... Több

A film költségvetése még mindig elég alacsony volt, közel 9 millió dollárból készülhetett el, és Amerikában közel 72 millió dollárt hozott össze, ami nagyban befolyásolta a készítőket és a gyártó stúdiót, hogy érdemes folytatni a Megtisztulás éjszakája című filmeket.Szerző: respect the movies

Az egyik bandita A holló (1994) című filmből ismerős jelmezt visel.Szerző: ps

A film 2023-ban játszódik. Hajnalban bejelentik, hogy legközelebb 364 nap múlva lesz újra Megtisztulás éjszakája. Csakhogy 2024 szökőév, így valójában 365 nap fog eltelni.Szerző: ps

Zach Gilford és Kiele Sanchez egy házaspárt alakít a filmben. A két színész a való életben is egy párt alkot.Szerző: ps