Közösség

Vélemény:

 

69 A megtisztulás éjszakája: Anarchia

(2014)

10/6.5 - Az egyetlen nézhető epizód

 
Jocpappa   2023.10.04 10:58
0

Sajnálom ezt a szériát, mert a kiváló alapötlet ellenére ez az egyetlen epizód, ami megállja a helyét. Szerintem ez az évi egy alkalommal bármit szabad sztori egy TOP 10-es alapötlet, egy valamire való rendező kezében Terminátor vagy Mad Max szintű, széles körben elterjedt kult. B filmmé válhatott volna. Ehelyett sajnos a második rész kivételével az összes epizód végtelenül gyenge, fárasztó, idegesítőre sikerült. Természetesen azért megnéztem mindet... :) Ebben a részben fordul elő egyedül, hogy nem tökkelütött szerencsétlen az összes karakter, van motivációja a főhősnek, izgalmasan felépített jelenetekkel bombáznak. Miután megnéztem, viszonylag sokat beszélgettem róla a cimboráimmal, hogy vajon hogy nézne ki a valóságban, Magyarországon egy ilyen purge. Ki menne fosztogatni, milyen események lennének, milyen lenne a megítélése stb. Persze jogilag jó nagy marhaság az egész, szöges ellentéte annak, amit demokráciának hívnak, de ismét csak azt gondolom, filmes ötletnek óriási. Semmi esélyt nem látok rá, de egyszer talán jön valaki, aki kihozza belőle azt, ami benne van, és sikerül egy épkézláb, mélyebb, izgalmas néznivalót összehozni.