Holtak naplója

Holtak naplója

Diary of the Dead

Egy csapat fiatal filmes amatőr zombi filmet akar leforgatni az erdőben. A forgatás akaratukon kívül valósággá válik, mivel az erdőben éppen ekkor kel életre egy csapat valódi zombi. Ezek rávetik magukat a filmes társaságra, akik meg is örökítik a véres eseményeket.

Premier (HU): 2008.10.08.
Több

2024.01.18 Gamehun638

Valami új irányba nyitott ez az egész, de nem volt kiforrott. Talán a REC-ben tudták ezt rendesen kidolgozni, és felhasználni a kézi kamerás játékot.

2018.08.12 erahurka

Abszolút low budget, még a korábbi "Holtak" filmekhez képest is, pedig nyilván azok sem kaptak több száz milliós költségvetést. Az öreg Romero azért még így is tudott némi értelmet pakolni bele, de ennek ellenére is felejthető darab.

A Mester emlékére. R.I.P.

Amit már előttem többet leírtak, a Mester ötödik zombieposzát forgatta le. Az első négy hasított és híveket szerzett magának, nem is keveset. 1968: Night of the Living Dead... A világ talán legismertebb horrorfilmje, szinte mindenki hallott már róla,... Teljes kritika

2019.10.19 Kóborló

Romero élőhalottai ötödszörre

George A. Romero (1940–2017) immáron ötödször merül el az élőhalottak világában, de számomra a legfontosabb kérdés az volt, hogy mennyire volt szükség erre a filmre, főleg a 2005-ös A holtak földje után. 1968-ban műfajteremtő, Az élőhalottak éjszakáj... Teljes kritika

2016.01.25 Cercei

Én nagy zombi-film rajongó vagyok, de a műfaj megszégyenítőjének tartom ezt a filmet. Annyira rossz volt, hogy nem is bírtam végignézni. A történet nagyon gáz, a színészek is, de maguk a jelenetek is abszolút egymás mellé vannak csak dobálva, semmi logika, semmi odafigyelés a folytonosságra. Borzalom.

Kronológiailag a film története a 2005-ös Holtak földje előtt játszódik.Szerző: Kóborló

A filmben feltűnik egy apróbb jelenet során George A. Romero, a film rendezője. Ő alakította a rendőrkapitányt a tévében, aki nyilatkozik a sajtónak az élőholtakról.Szerző: Kóborló

A filmben olyan ismert horror rendezők, írók vagy éppen ismert szereplők tűnnek fel cameoszerepben felolvasóként, mint Quentin Tarantino, Stephen King, Simon Pegg, Guillermo del Toro és Wes Craven.Szerző: rbernadett

A filmet 23 nap alatt forgatták. Szerző: rbernadett