Agyfürkészők

Agyfürkészők

Scanners

Az Agyfürkészők című horror történetének középpontjában az agyfürkészők, vagyis a szkennerek állnak, akik telepatikus és telekinetikus képességekkel rendelkeznek. Közéjük tartozik Cameron Vale is, akit elfognak egy bevásárlóközpontban a ConSec emberei. A fegyverekkel és biztonsági… Több

Ország: Kanada
Premier: 1981.01.14. | HBO Max (2023.04.07.)

2023.04.09 erahurka

A vége elég gyorsan lett lezárva, na meg mindfuck is, addig viszont nagyon menő!

Robbanó cukor

1981-ben David Cronenberg eldöntötte, hogy csinál egy igazi, olyan jó véres, de eközben agyalós filmet. Így elkészítette az Agyfürkészőket, de mielőtt írnék egy kis kommentet, vagy inkább nevezzük kritikának, azért felsorolnék egy pár filmet, amit a ... Teljes kritika

2015.07.11 papaja

Az eleje tetszett, aztán már nem annyira tudott lekötni. Vannak jobb filmjei is a rendezőnek.

2016.03.11 Penge

Klasszikus, amit még gyerekkoromban VHS-en láttam. Cronenberg megfogott.

A felrobbanó fej receptje David Croenberg szerint: végy egy latex fejet, töltsd meg kutyakajával, maradék ebéddel, művérrel és nyúlmájjal, majd hátulról lődd szét az egészet egy 12-es kaliberű sörétes puskával.Szerző: magyaristvan

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított, "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben (2009).Szerző: dulkap

(2019. 06. 07.)
A Scanners az a film, amit ha nem az elmúlt héten, hanem a ’80-as vagy a ’90-es években nézek meg, biztosan jobbra értékeltem volna. Néhány meghatározó képkockán és számos kiaknázatlan lehetőségen kívül azonban mást sajnos nem képes felmutatni. Több