Éjjel érkezik

It Comes at Night

A film elején látható festmény a flamand festő, Pieter Bruegel "A halál diadala" című alkotása.Szerző: elekm90

A film a Rotten Tomatoes (ami egyfajta kritikai gyűjtő oldal) oldalon 88%-on áll, míg a közönség szavazatai alapján 44%-ot ért el.Szerző: respect the movies

A film becsült költségvetése 5 millió dollár volt, ezt az összeget már a nyitóhétvégéjén visszahozta Amerikában a maga 6 millió dollárjával. Végül 14 millió dollárt hozott össze szintén csak Amerikában.Szerző: respect the movies

A film szám szerint 7 filmfesztiválon is jelölést kapott, igaz, végül díjjal nem jutalmazták.Szerző: respect the movies

A film a 2017-es amerikai Overlook Filmfesztiválon debütált.Szerző: respect the movies

Trey Edward Shults két filmre szóló exkluzív szerződést kötött az A24-gyel (produkciós cég és forgalmazó). Ennek keretein belül készült el az It Comes at Night.Szerző: hp

Az It Comes at Night forgatása 2016 augusztusában kezdődött meg New Yorkban. Szerző: hp

A film világpremierje 2017. április 29-én volt az Overlook Film Festival-on, Oregon államban. Szerző: hp