Gyilkos tudat

Gyilkos tudat

Possessor
KCintia

Jennifer Jason Leigh

Tasya Vos egy titkos szervezet ügynöke. A cég agyimplantátumok segítségével vonja ellenőrzése alá az embereket, s végül merényletek végrehajtására ösztönzi őket.

(qwer)

Ország: Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2021.04.15. | Telekom TVGO (2021.04.15.)

2021.12.11 Interfectorem Sabnock

David Cronenberg és a Légy!

David Cronenberg legzseniálisabb alkotása a Légy című testhorror volt, amit nem lehet, és nem tudok megkerülni és nem kiemelni. A fia, Brandon Cronenberg, aki eddig semmi értelmeset és maradandót nem tudott lerakni a testhorrorok atyjának gyermekekén... Teljes kritika

2020.12.01 elekm90

Disztópia

Úgy tűnik, Brandon Cronenbergre mint filmkészítőre saját édesapja munkássága gyakorolta a legnagyobb hatást, ugyanis új filmje nagyon emlékeztetett David néhány korai alkotására (pl. Videodrome). Tasya Vos (Andrea Riseborough) lényegében egy bérgyilk... Teljes kritika

2021.04.16 KCintia

Nem nyűgözött le

Be kell valljam, hogy amikor a leírást olvastam és az előzetest megnéztem, akkor valami nagyobb durranásra számítottam. Maga az elképzelés remek, a filmtéma tetszett, de ez így ennyi is. Lassú volt, néhol felesleges szálakkal.

2021.05.19 Eastern79

Az apa nyomdokain

Brandon Cronenberg le sem tagadhatná a vérvonalát: bár még nem olyan biztos kezű rendező, mint hírhedt édesapja, de már megvan az a képessége, hogy letaglózzon. Cyberpunk horrorja a technológia oltárán tett tisztelet és áldozat egyben. Szürreális, véres, pszichedelikus vízió. Csakis erős idegzetűeknek.

2020.11.16 Soma

Tudjuk, kitől örökölte Brandon Cronenberg a tehetségét. Ezen az úton tényleg érdemes tovább menni. Jó volt ez, de még milyen jók lehetnek a következő filmjei.

A film összbevétele 911 180 dollár volt (imdb.com).

A filmet Torontóban és a Revival Film Studiosban (Ontario, Kanada) forgatták.Szerző: hp

A rendező, Brandon Cronenberg saját elmondása szerint Dario Argento filmjeiből merített ihletet a film készítésekor, különösképpen az Opera című alkotásából.Szerző: elekm90

(2022. 01. 23.)
Zs kategóriás magyar címmel nem szerencsés agyoncsapni egy látszólag trashbe forduló, de annál jóval gondolatgazdagabb sci-fi-horrort. Pláne úgy, hogy árulkodó vezetéknevű rendezője nemcsak az apai trón méltó örököse, de önálló hangú, saját jogán érvényesülő szerzőként is felkavarja az állóvizet. Több

(2021. 01. 14.)
Kik vagyunk valójában? Mik tetteink valódi mozgatórugói? Mi lenne, ha valaki látná a teljes valónkat, azt, amit lehet, még mi sem ismerünk teljesen? Mit tenne? Mit érezne? Hogy tekintene ránk azt követően? Csupán pár kérdés, amit felvet a mozi, és amiken a megtekintése nélkül is érdemes lenne néha elgondolkoznunk. Több