Gyilkos tudat (2020)

Possessor

stomachh   2021. 04. 19.

A plotot olvasva valami egészen lenyűgözőre számítottam. Nagyon nem nyűgözött le, nem volt sodrása, vergődő hal volt a parton. Végigültem, de nem esett jól.

elekm90   2020. 12. 01.

Disztópia

Úgy tűnik, Brandon Cronenbergre mint filmkészítőre saját édesapja munkássága gyakorolta a legnagyobb hatást, ugyanis új filmje nagyon emlékeztetett David néhány korai alkotására (pl. Videodrome). Tasya Vos (Andrea Riseborough) lényegében egy bérgyilk... teljes kritika»

KCintia   2021. 04. 16.

Nem nyűgözött le

Be kell valljam, hogy amikor a leírást olvastam és az előzetest megnéztem, akkor valami nagyobb durranásra számítottam. Maga az elképzelés remek, a filmtéma tetszett, de ez így ennyi is. Lassú volt, néhol felesleges szálakkal.

Soma   2020. 11. 16.

Tudjuk, kitől örökölte Brandon Cronenberg a tehetségét. Ezen az úton tényleg érdemes tovább menni. Jó volt ez, de még milyen jók lehetnek a következő filmjei.

A film összbevétele 745 796 dollár volt (imdb.com).

A filmet Torontóban és a Revival Film Studiosban (Ontario, Kanada) forgatták.

A rendező, Brandon Cronenberg saját elmondása szerint Dario Argento filmjeiből merített ihletet a film készítésekor, különösképpen az Opera című alkotásából.

(elekm90 )

Kik vagyunk valójában? Mik tetteink valódi mozgatórugói? Mi lenne, ha valaki látná a teljes valónkat, azt, amit lehet, még mi sem ismerünk teljesen? Mit tenne? Mit érezne? Hogy tekintene ránk azt követően? Csupán pár kérdés, amit felvet a mozi, és amiken a megtekintése nélkül is érdemes lenne néha elgondolkoznunk. több»