Mélytengeri szörnyeteg

Mélytengeri szörnyeteg

DeepStar Six

Az amerikai haditengerészet egy titkos tengeralatti laboratóriumot hozott létre, ahol Dr. John Van Gelder vezetésével tizenegy tudós dolgozik az emberek esetleges vízalatti életének kutatásán. A haditengerészet csak abban az esetben vállalta a kutatás finanszírozását, ha Van Gelder-ék felépítenek egy mélytengeri rakétabázist. A kutatócsoport már közel jár munkájának befejezéséhez, amikor egy napon hatalmas barlangra bukkannak az óceán fenekén. Van Gelder azt az utasítást adja, hogy a barlangot a rakétabázis befejezése érdekében robbantsák fel. A borzalom azonban csak ekkor kezdõdik el: a robbantás hatására valami különös lény jön fel a mélybõl, és sorra szedi áldozatait a tenger fenekén rekedt tudósok közül.

Forgatókönyvíró: Lewis Abernathy
Premier (HU): 1990.01.04.

2022.04.14 Kóborló

Egy vízalatti szörnyfilm, minimális szörnyjelenléttel

Mindig is kedveltem az úgynevezett vízalatti szörnyfilmeket, és szomorúan kostatálom, hogy Hollywood sem régen, sem mostanában nem bombázza a horror rajongóit, effajta alkotásokkal (pedig mivel annyira nem készült oly sok belőlük, szerintem lenne ben... Teljes kritika

2022.02.21 BoBamburg

Egész szórakoztató, B kategóriás sci-fi horror. Nem egy kiemelkedő darab a maga műfajában (habár ha azt nézzük, becsületére váljék, hogy ahhoz képest, hogy '89-es, elég korrektül összerakták), de egynek jó.

2019.01.26 Márton

A mélytengeri

Rengeteg rossz véleményt hallottam már jelen filmünkről, sőt tulajdonképpen még nem is nagyon találkoztam olyan személlyel, aki kimondottan szerette volna ezt a filmet! Pedig a maga nevében egyáltalán nem volt egy rossz film, én amolyan átlagosnak ne... Teljes kritika

2016.11.14 Ronin

nagyon gyenge horror, naiv sztori, rossz szineszek, érdektelen szereplők, béna effektek

A film rendezője és producere, Sean S. Cunningham már 1987-ben kidolgozta a film történetét.Szerző: Kóborló

Eredetileg Chris Walast szerették volna leszerződtetni a lény megtervezésére, de végül ezt a munkát Mark Shostrom és Greg Nicotero látták el.Szerző: Kóborló

Eredetileg Robert Harmont szerették volna meggyőzni a film rendezésére.Szerző: Kóborló

A film kaszkadőrkoordinátora az a Kane Hodder volt, akit a legtöbb horrorrajongó a Péntek 13-filmekből Jason Voorheesként ismert meg.Szerző: Kóborló

(2020. 06. 24.)
Kinek ajánljuk? Akik szívesen a retróznak vagy csak szeretnének egy tengeri szörnyes filmet elővenni a praktikus effektek korából. Több