Hetedik   2018. 08. 11.

A film maximálisan hozza, amit ígér, sőt sokszor átmegy vígjátékba, ugyanis rengeteg humoros jelenet van benne. Ez tényleg egy laza nyári mozi, pazar látványvilággal, de 150 millió dollár mellett ez el is várható. Statham meg sosem lesz De Niro vagy Nicholson, de őt nem is ezért szeretjük. Karizmája és kidolgozott felsőteste, no meg szigorú nézése mindig jól mutat az ilyen filmekben, de bizonyította ő már nem egyszer, ha komolyabb hangvételű filmbe csöppen( Banki meló, Kolibri kód) igenis tud átlagon felül színészkedni. Persze itt leginkább az úszása az, ami fontos, a megalodonos részek nagyon jók, főleg a végén mikor ráront a Sanya öböl fürdőzőire, a dagatt kisgyereknél pedig szem nem marad szárazon. Talán lehetett volna kicsit véresebb, bár Turteltaub lenyilatkozta, meg kellett felelni a 12-es karikának, de így sem panaszkodhatunk. Aki beül rá megnézni és elfelejti a film valótlanságait, az piszok jól fog szórakozni.

AlBundy   2018. 08. 13.

Számomra ez a film a tökéletes popcorn mozi fogalma. Látványos, néhol humoros, minimális történettel, amire ha nem figyelek mindig oda, akkor sem maradok le semmiről. Pont azt hozta amit vártam, így ezt figyelembe véve megy az 5*, és máris bízok egy második részben.

erahurka   2018. 08. 14.

Nem vártam sokat, ahhoz képest elég jó lett. Pörög az akció, Statham pedig hozza a formáját. Az egész valahogy szerethetően bugyuta, meg ugye nagyobb költségvetésű cápás film se sok készül manapság. Abszolút nézhető darab.

abrahamzsoltimate   2018. 08. 11.

10/7! Izgalmas, helyenként kicsit félelmetes volt!

ovejuna   2018. 08. 12.

Tipikus guilty pleasure film, de nagyon bírtam a humorát és az akciót benne. Tökös, régivágású mozi, ami nagyon könnyen felejthető, de amíg tart, addig tagadhatatlanul szórakoztat. Én erre 3 csillagot adok, de erős hármast!

Rainn Wilson
Jessica McNamee
Rainn Wilson
Page Kennedy
Cliff Curtis

A Meg – Az őscápa nem gourmet burger, inkább egy jobban sikerült speciális ajánlat valamelyik burgerlánctól. Van benne minden, ehető is, nem üli meg a gyomrot, elsőre talán érdekes, de három nap múlva már nem emlékszel az ízére. több»

Ami az összhatást illeti: a MEG egy gyors tempójú, izgalmas és látványos film, de a hangsúly a látványon van és csak másodsorban az izgalmakon. A többi cápás mozihoz képest ugyanis meglepően kevés a véres jelenet, ellenben több a logikátlanság és meseszerűség. Mégis élvezhető és szórakoztató, HA nem vagyunk túl szigorúak vele szemben és a székben hátradőlve élvezni AKARJUK, nem pedig gyengeségeit figyelni. több»

Ha egy direct to DVD-s B-filmre 130 millió dollárt költenek, és a mozik vásznaira küldik, azt nem szabad kihagyni! Kár, hogy végül nem lett annyira trash, mint vártuk. több»

A filmből kivágták a véresebb jeleneteket, mivel meg kellett felelni az alacsonyabb korhatár besorolásnak.

(Hetedik )

Statham a film kedvéért valódi cápákkal is úszott védőfelszerelés nélkül.

(Hetedik )

A film költségvetése 150 millió dollár volt.