28 nappal később (2002)

28 Days Later...

elekm90   2020. 10. 29.

Nagyszerű ötlet, a témájához mérten realisztikus történet és remek rendezés Danny Boyle-tól. Egészen egyedi a hangulata, aki klasszikus zombihorrorra számít, az meglehet, hogy csalódni fog benne.

Deku   2017. 07. 25.

Szeretem az ilyen feszült félelemkeltő horror filmeket de ez nem lett elég erős és félelmetes. Eme alkotás nem lett túl vonzó jelenés számomra de azért nem olyan rossz. A története eléggé megkapó és fantasztikus lenne de nem lett.

dailyfilmsan   2018. 10. 24.

Szerintem ez elég jó zombis film. Nincs benne fölösleges bugyuta részlet és nincs olyan érzésed sem hogy a szereplőket csak a csoda tartja életben. Nagyon jó előkészítés amúgy a következő részhez. Nem mellesleg a szereplők is nagyon hitelesek. Valahogy így képzelem el én is a zombi apokalikszist.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Szuper kis film, apokaliptikus képsorokkal megspékelve...valóságosnak hat, és ez sokat számít, mert könnyebben beleélheted magad a filmbe. Aki szereti a zombis horrort, kötelező darab!

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

Imádom a zombis filmeket, és ez teljesen olyan volt, mint vártam egy ilyesmi filmtől. Izgalmas volt, peregtek az események, végig lekötötte a figyelmem. Az egyik legjobb film a kategóriájában, megéri megnézni

Fahéjgolyó   2016. 10. 12.

Végre egy zombis film ahol rohadnak a zombik :D Érdekes az alap szituáció, az meg még tovább javít rajta hogy végre nem 'Muricát támadja a jó isten. Alap zombis film.

Bazzzsi   2017. 10. 21.

Jól felépített történet, holott zombis filmekből aztán már mindent láttunk. Érdekes volt a története, végig pörgött a sztori és a színészek is kitettek magukért.

Az ismert író Stephen King nagy rajongója a filmnek, ezért is vásárolta meg annak idején a New York-i filmes bemutatásának a jogait!

(Márton)

A film bekerült az Empire Magazin olvasói által megszavazott "minden idők 301 legjobb filmje" közé, 299-ik helyezettként.

(phanzetomox)

Cillian Murphy a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

A filmbéli vírus tulajdonképpen nem öli meg az áldozatokat, mint a legtöbb zombi filmben, csak felerősíti a bennük amúgy is meglévő haragot.

(kázsé)

A londoni jelenetek forgatásához délután 4-kor lezárták az utakat és 1 óráig forgattak. Mivel tudták, hogy ez nagy felháborodást fog kiváltani az autósok között, ezért néhány nagyon vonzó hölggyel jelentették be a dolgot, köztük a rendező, Danny Boyle lányával. Az autósok jól fogadták.

(kázsé)

A jelenetet, amiben Jim, Selena, Frank és Hannah ünnepelnek, 2001 szeptember 11.-én forgatták.

(kázsé)

Ewan McGregor és Ryan Gosling is esélyes volt Jim szerepére.

(kázsé)

A kórházi jeleneteket egy igazi kórházban forgatták, ami csak hétköznapokon van nyitva. Az üzemeltetők hétvégén kiadják az épület filmforgatásokhoz, az ebből befolyó pénzt pedig jótékonyságra fordítják.

(kázsé)

Christopher Eccleston és a filmbeli többi katona egy három napos kiképzésen esett át, hogy hitelesen játszhassák a szerepüket.

(kázsé)

Ez a produkció nem csak egy lesajnáló "baromi jó a 9 milliós büdzsé ellenére is" értékelést érdemel, ugyanis ezt félretéve is az egyik legmeghatározóbb alkotás tudott lenni a műfajában. több»