28 nappal később

28 Days Later...

Az ismert író Stephen King nagy rajongója a filmnek, ezért is vásárolta meg annak idején a New York-i filmes bemutatásának a jogait!Szerző: Márton

A film bekerült az Empire Magazin olvasói által megszavazott "minden idők 301 legjobb filmje" közé, 299-ik helyezettként. Szerző: phanzetomox

Cillian Murphy a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

A filmbéli vírus tulajdonképpen nem öli meg az áldozatokat, mint a legtöbb zombi filmben, csak felerősíti a bennük amúgy is meglévő haragot.Szerző: kázsé

A londoni jelenetek forgatásához délután 4-kor lezárták az utakat és 1 óráig forgattak. Mivel tudták, hogy ez nagy felháborodást fog kiváltani az autósok között, ezért néhány nagyon vonzó hölggyel jelentették be a dolgot, köztük a rendező, Danny Boyle lányával. Az autósok jól fogadták.Szerző: kázsé

A jelenetet, amiben Jim, Selena, Frank és Hannah ünnepelnek, 2001 szeptember 11.-én forgatták.Szerző: kázsé

Ewan McGregor és Ryan Gosling is esélyes volt Jim szerepére.Szerző: kázsé

A kórházi jeleneteket egy igazi kórházban forgatták, ami csak hétköznapokon van nyitva. Az üzemeltetők hétvégén kiadják az épület filmforgatásokhoz, az ebből befolyó pénzt pedig jótékonyságra fordítják.Szerző: kázsé

Christopher Eccleston és a filmbeli többi katona egy három napos kiképzésen esett át, hogy hitelesen játszhassák a szerepüket.Szerző: kázsé