28 héttel később

28 héttel később

28 Weeks Later
drg0602

Már hat hónapja teljesen kihalt a brit főváros. Az egykori londoniak megfertőződtek, és a vírusnak köszönhetően feldühödve meggyilkolták egymást. Az USA megpróbált a segítségükre sietni. A várost különböző egységekre osztották, fertőzöttségtől függően. A maroknyi egészséges csapat, többek… Több

Forgatókönyvíró: Rowan Joffe, Juan Carlos Fresnadillo
Ország: Egyesült Királyság, Spanyolország
Premier (HU): 2007.11.06. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.11.29 drg0602

Ez már nem olyan jó, mint az első rész, de azért ez se rossz horrorfilm. Jeremy Renner nagyot szerepel ebben a film is. Amúgy sincs gond a színészi teljesítményekkel, minden színész jól teljesít szerintem. Mint folytatás, nem sikerült rosszul, de azt... Több

Jó film. Az első perctől az utolsóig a hatalmában tart, és elhiteti velem, hogy itt a világvége... Jó a rendezés, szépen megkomponált képsorok, és jól sikerült a színészi játék. Ajánlom mindenkinek.

2015.07.02 dulkap

Ha nem lenne benne az a rengetek logikai buktató és a végére már öncélúvá váló brutalitás, akkor adnék rá egy 8-ast. Így viszont csak 4,5 egy 10-es skálán.

2019.03.01 dailyfilmsan

Kicsivel gyengébb mint az első rész. A legnagyobb baja a filmnek a logikátlansága, és jó sok kellett hogy újra be tudják indítani a járványt. Mindenesetre ha az első rész tetszett akkor nézd meg mert az elemek és a mozgatórugó az egy és ugyan az mint a 28 nappal később -ben, de nem lesz annyira jó mint az.

2020.10.29 elekm90

Szerintem egész jó volt, bár elmaradt az első résztől. Kicsit más is volt a koncepció, itt már látszott a nagyobb költségvetés, ezáltal sokkal inkább az akciókra helyezte a hangsúlyt az egyedi hangulat rovására.

A DVD extráiból kiderül, hogy minden, fertőzöttet alakító statiszta valamilyen mozgásformát űz, így például táncos, tornász vagy artista. Szerző: jakedave

A film egyik jelenetét a Wembley Stadionban szándékoztál felvenni, de az építmény felújításával nem végeztek időben, így a cardiffi Millennium Stadion vált a színhellyé. Szerző: jakedave

Danny Boyle nem tudott beülni a rendezői székbe, mert korábban már elvállalta a Napfény rendezését.Szerző: elekm90

A filmet 15M $-ból forgatták le 2006 őszén Angliában, Walesben és Franciaországban.Szerző: dulkap