28 héttel később (2007)

28 Weeks Later

Dinácska   2022. 03. 10.

Szerintem ez a rész sokkal jobb lett az előzőnél.ebben rengeteg jó rész volt, a másikban nem sok volt, bár ez a kamera ide-oda "dobálás" nagyon nem jött be, ahogy Carlyle alakítása sem. Ő volt a legrosszabb benne. Egy jó átlagos zombis-üldözős-menekülős film.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 24.

Jó film. Az első perctől az utolsóig a hatalmában tart, és elhiteti velem, hogy itt a világvége... Jó a rendezés, szépen megkomponált képsorok, és jól sikerült a színészi játék. Ajánlom mindenkinek.

dulkap   2015. 07. 02.

Ha nem lenne benne az a rengetek logikai buktató és a végére már öncélúvá váló brutalitás, akkor adnék rá egy 8-ast. Így viszont csak 4,5 egy 10-es skálán.

dailyfilmsan   2019. 03. 01.

Kicsivel gyengébb mint az első rész. A legnagyobb baja a filmnek a logikátlansága, és jó sok kellett hogy újra be tudják indítani a járványt. Mindenesetre ha az első rész tetszett akkor nézd meg mert az elemek és a mozgatórugó az egy és ugyan az mint a 28 nappal később -ben, de nem lesz annyira jó mint az.

elekm90   2020. 10. 29.

Szerintem egész jó volt, bár elmaradt az első résztől. Kicsit más is volt a koncepció, itt már látszott a nagyobb költségvetés, ezáltal sokkal inkább az akciókra helyezte a hangsúlyt az egyedi hangulat rovására.

Márton   2018. 11. 26.

Egy jó folytatás, de...

A 2002-ben bemutatott Danny Boyle által rendezett 28 nappal később című film, nagy kedvencem volt, ezért az öt évre rá érkező folytatásával szembe, nagyok voltak az elvárásaim és tulajdonképpen nem nagyon okozott csalódást a film! Persze nem venném e... teljes kritika»

Zsceeeka   2016. 04. 21.

Nagyon tetszett a film , nem is olyan régen láttam először . Nem igazán szeretem ezeket a zombis- apokaliptikus filmeket, de ezt kiemelném a többi közül, mert nagyon-nagyon tetszett. Elgondolkodtató, izgalmas.

A DVD extráiból kiderül, hogy minden, fertőzöttet alakító statiszta valamilyen mozgásformát űz, így például táncos, tornász vagy artista.

(jakedave)

A film egyik jelenetét a Wembley Stadionban szándékoztál felvenni, de az építmény felújításával nem végeztek időben, így a cardiffi Millennium Stadion vált a színhellyé.

(jakedave)

Danny Boyle nem tudott beülni a rendezői székbe, mert korábban már elvállalta a Napfény rendezését.

(elekm90)

A filmet 15M $-ból forgatták le 2006 őszén Angliában, Walesben és Franciaországban.

A film eleji farm, ahol Don és Alice elbújik, látható Az ember gyermeke (2006) című filmben is.