Hang nélkül

Timike   2020. 09. 21.

A téma nem új. Jönnek a földönkívüliek, nem ismerjük őket, félünk tőlük. Maga a hangulata jó volt a filmnek, a család aki bújkál és fél az ismeretlentől.

Artemisia   2020. 05. 07.

Némaság

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: Hang nélkül... A film, ami 2018-ban feladta a leckét minőség terén a horrorrajongóknak, és megváltoztatta a véleményt a műfajról. A film, ami megmutatta, hogy puszta hanghatásokkal is el lehet érni t... teljes kritika»

HETEDIK   2018. 05. 11.

Borzalmas. Se eleje, se vége, telis tele logika hibákkal, a lényekről semmit nem tudunk meg, egy ilyesztgetős tucatfilm. Ja és persze az sem tűnik fel senkinek, hogy még az alapötlet is lenyúlás. Rémlik egy bizonyos Ahová lépek szörny terem???

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 24.

Hatások hang nélkül

A Hang nélkül esetében egy igazi meglepetésről beszélhetünk, amely ékes iránymutatója lehetne minden kis költségvetésű horrornak/thrillernek. A koncepciója pofonegyszerű, de a hatásmechanizmusai annál jobbak: lehetőség szerint ne csapj zajt, különben... teljes kritika»

Deku   2018. 05. 13.

Ez a horror nem a látványról és a véres jelenetkre épít mint drámai pszicho thriller elemekre. Azzal, hogy a csenddel játszik nagyobb hatást ér el mintha törne zúzna minden jelenetben. Ha jól visszaemlékszem én gyerekkoromban pont ettől féltem. Csend... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 05. 05.

Ebben az évben sok horror - thrillerben csalódtam már, ezáltal úgy ültem be a moziba, hogy nem számít mennyi jót és rosszat olvastam a filmről, úgy voltam vele inkább nem várok tőle semmit. Azt leszámítva, hogy semmi magyarázatot nem kaptam a filmről... több»

indingo   2018. 05. 13.

Nekem az tetszett személy szerint a filmben, hogy az alaptörténete eléggé minimál. Nincs több szál, nincs benne ezer szereplő, visszatekintés a múltra, felesleges hatásvadász gyilkolászás, csak a családra koncentrál a történet, az ő túlélésük áll a k... több»

Cade Woodward
John Krasinski

A film összbevétele 332 583 447 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 153 832 087 forintot termelt. A hazai mozik összesen 114 651 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Evelyn azt mondja Lee-nek, hogy kisfiuk született, viszont a kisbaba, aki az újszülöttet "alakítja", egy kislány, Evangelina Cavolinak hívják.

(Artemisia )

A filmben csak a család 2 idősebb gyerekének, Regannek és Marcusnak hangzik el a neve. A szülők (Evelyn és Lee) nevét és a család vezetéknevét (Abbott) a stáblistáról tudjuk meg.

(Artemisia )

John Krasinski elmondása szerint egyáltalán nem néz horrorfilmeket.

(Artemisia )

A film 2020-ban játszódik, ez a dátum szerepel ugyanis Beau fejfáján.

(Artemisia )

A film során csak a 40. percben szólalnak meg hangosan, és mindössze 2 dialógus hangzik el.

(Artemisia )

A forgatókönyv mindössze 67 oldal volt, ami alap esetben egy sorozat epizód forgatókönyv hosszának felelt meg.

Emily Blunt és John Krasinski éppen a második lányuk születése után készítették a filmet, így maguk is átgondolhatták szülői szerepük lényegét.

Kezdetben úgy tervezték, hogy nem feliratozzák a moziban a jelnyelves beszédet, de hamar rájöttek, hogy ez gátolná a megértést.

Stephen King tweet üzenetben méltatta a filmet.

A Paramount Pictures kezdetben a Cloverfield franchise-ba szerette volna beilleszteni a filmet, végül elvetették az ötletet.

Nem kell gigaprodukciót várni, hatalmas látványvilággal, és nem kell nagy elvárásokkal nekiülni. Csak csendben követni kell az eseményeket, és elgondolkodni egyvalamin: ha mi kerülnénk egy ilyen szituba, vajon csöndben tudnánk maradni? több»

A Hang nélkül egy nagyon jó film a szülő-gyerek viszonyról és arról, hogy mi mindenre vagyunk képesek a gyermekeink érdekében. Egy nagyon eredeti ötlet, igazán egyedi módon tálalva. Nem bánom hogy a stúdió már be is jelentette a folytatást. több»

Egy szörnyfilm, ami végső soron a család szentségéről szól. Meglepő módon pg-13 korhatár-besorolással fut (nálunk 16-os karikás), de ez ne tévesszen meg senkit. Durvább, letaglózóbb, mint sok magasabb besorolásba eső darab, és sokuknál érettebb közönséget is kíván. több»