High-Rise

A luxuskörülmények között élő toronyház lakói egyre inkább eltávolodnak a valóságtól, és a környezetükben megtalálható jólét válik meghatározóvá a mindennapjaikban. Odakint az életben azonban a gazdasági recesszió hatalmasodik el, ami úgy tűnik lassan beszűrődik a toronyházba is, ez… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2015.09.13.
Elisabeth Moss
Elisabeth Moss
Sienna Miller

2018.08.23 BoBamburg

Kimondottan az a fajta film, amit csak nézünk és sodródunk az árral miközben próbálunk rájönni mi is történik itt-ott. Hangulata és a kivitelezés nekem bejött, de sajnos volt benne valami (vagy pont hogy nem) ami miatt mégse tudom azt mondani rá, hogy igen, ez az a film amire vártam.

2016.05.23 Katyvasz

Ennek a filmnek a 70-es, 80-as években kellett volna elkészülnie, más rendezőtől (pedig a Vérturisták milyen jó) vagy tőle (időgéppel :D) egy kicsit összeszedettebben -- most igazi kultfilm lenne. Érdekes film, de aki a teljes élményt szeretné, inkáb... Több

2016.04.20 philboy

A forma győzelme a tartalom felett! :)

2016.01.28 juliS

Whealthy filmjét nézve, nem kellett csalódnom. De be kell valljam, sokkal mélyebb, hidegebb és kevésbé ironikus filmet vártam.

A jeleneteknek hozzávetőleg nyolcvan százalékában valaki dohányzik.Szerző: ps

Amikor 1975-ben Jeremy Thomas, a producer megvásárolta a film jogait, arra gondolt, hogy a filmet Nicolas Roeg rendezhetné.Szerző: ps

Tom Hiddleston a forgatás kedvéért eltöltött egy kis időt egy törvényszéki patológussal, a szerepe szerint ugyanis egy patológust alakít.Szerző: ps

Jeremy Thomas, a producer évtizedeik dolgozott ezen a filmen, volt amikor félretette, és volt amikor újult szenvedéllyel vetette magát a project megvalósításába. Korábban egyszer azt állította, hogy ez "megfilmesíthetetlen."Szerző: ps

(2016. 07. 26.)
Törj a magasba, zuhanj a mélybe
Egy tökéletesnek látszó, elegáns toronyház, ahol egyszer csak egymásnak esnek az emberek, a brutalitás pedig megállíthatatlan. J. G. Ballard regényéből Ben Wheatley forgatott filmet. 8/10 Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 05. 15.)
Aki veszi a bátorságot, és belevág a High-Rise-ba, az inkább egy emlékezetes, mint egy igazán jó élményre számítson. 6,5/10 Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 04. 25.)
Az őrületbe forduló luxus-toronyházas katasztrófafilmet ajánlani lehet mindazoknak, akik nem átallnak megmártózni a szokatlan filmélményekben. Több