Legenda vagyok (2007)

I Am Legend

stevepisti   2021. 02. 01.

Ezzel a minimális szereplőgárdával nagyon jól sikerült megtölteni a játékidőt. Will Smith igencsak kitett magáért megint. Színészileg és akció téren is ott van a szeren. A CGI-t szidják sokan, ami valóban sok helyen kilóg (nem szépek a karakterek, ni... több»

Deku   2017. 07. 15.

Az ilyen kevés szereplős filmben általában kételkedek, ennél is így volt viszont csalódnom kellett mert nagyon remek lett. A rettegés is igen kiválóan jelen van a filmben.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 04. 21.

Will Smith, a legenda, vagyis a föld megmentője... utolsó nagy cselekedete!!!

Még a moziban néztem meg először ezt a posztapokaliptikus horrorfilmet, persze azóta számos alkalommal láttam, és csak utána jöttem rá, hogy a rendező Francis Lawrence nevéhez fűződik, aki Az éhezők viadala trilógia atyja egyben, vagy éppen, ami jobb... teljes kritika»

Thibo84   2016. 06. 22.

Will Smith bebizonyította, hogy egyedül is képes elvinni a hátán egy filmet.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

W.S. nagyon domináns ebben a modern,világvége hangulatú zombis horrorban... Mesterien tudja elhitetni nekünk, hogy ő legenda lesz....Jól sikerült film,érdemes megnézni.

Szilonka   2020. 02. 16.

Hihetetlen, hogy Will Smith amihez nyúl arannyá válik. Jobbnál jobb szerepek és történet. A legenda vagyok egy izgalmas és elgondolkodtató történet.

indingo   2017. 04. 10.

Will Smith színészként is énekesként is a toppon van. A történet érdekes, bár néha már nekem sok ez a zombi dolog, de az újfajta köntös bejött. A kezdetek bemutatása picit hiányzott.

Will Smith
Will Smith

A film költségvetése 150 millió dollár volt.

(Bob)

A filmben az épületeket benövő gyomokat Floridából szállították.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A Warner Bros stúdió 310. forgalmazott filmje.

2007-ben a 7. legtöbb bevételt hozó film volt.

Will Smith a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díját.

A filmben elhagzik Bob Marley egyik dala a 'Three Little Bird'. Ez a dal szerepelt Will Smith korábbi filmjében, a Cápamesében is.

CGI segítségével tüntették el a New York utcàin tömegben készített felvételekről az embereket.

Francis Lawrence úgy nyilatkozott, hogy John Ford inspiràlta őt a kihalt New York megvalósítàsàban.

A Legenda vagyok 150 millió dollàros költségből valósult meg, a bevétel vilàgszerte elérte az 584 milliót.

A filmet hazànkban 2008. januàr 3-àn mutattàk be moziban.

Ha nem is foglal helyet valószínűleg senki kedvencei között, mégis egy olyan produkció, amelyhez időről időre nyugodt szívvel vissza lehet térni. több»