belavagyok   2020. 10. 20.

Rengeteg film készül arról, hogy milyen jövő vár ránk. Ez még a földhöz ragadtakhoz tartozik, sehol egy UFO vagy zombi. A története figyelemre méltó és elgondolkodtató.

Deku   2017. 07. 26.

A történet és amit taglal nekem általában tetszik, itt viszont nem tetszett ahogy megvalósították. Én legalábbis úgy éreztem, hogy nagyon nincs rendben valami. A színészek kihozták a lehető legjobbat, de a történet nekem nem jött be.

rbernadett   2015. 09. 08.

Érdekes elgondolás, de a legemlékezetesebb alakítást nekem Michael Caine hozta a hippi szerepében.

indingo   2017. 04. 10.

A film egy érdekes témát vetett fel. A történet végig lekötötte az ember figyelmét, nem tudtam rajta elaludni pedig elég későn néztem. A kezdetekről viszont keveset kaptunk.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 11.

Érdekes téma,tisztességesen megcsinálva,de azért nem lesz a kedvenc mozim.Clive Owen egy jó karakterszínész,itt is jól játszik.Nem rossz,izgalmas,érdekfeszítő,de nekem könnyen felejthető.

VvV   2016. 05. 10.

Érdekes film, főleg annak tudatában, hogy olyan kérdést feszeget, ami akár a közeljövőben 'el is érhet minket'.

Szilonka   2020. 02. 16.

Olvastam a könyvet, az egy hangyányit jobban tetszett. Érdekes témát feszeget a történet.

P.D. James, az eredeti történet írója megjelenik a filmben: Ő az idős hölgy a büfében Theoval.

(magyaristvan)

Az eredeti történet írója állítólag nagyon meg volt elégedve a végeredménnyel.

(magyaristvan)

Majdnem minden jelenetben látható állat, általában egy kutya.

(magyaristvan)

A filmben a meddőségi krízisben valamennyi nő meddő, az eredeti novellában a férfiaknak nincs spermája.

(magyaristvan)

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Számos olyan művészeti alkotás látható a filmben, amely a társadalmi konfliktusokra hívja fel a figyelmet.

(wintermat)

A híres autós jelenethez egy különleges kameramozgató készüléket építettek, amit a preparált kocsi tetejére szerelve mozgattak. Az autóban az összes ülés lehajtható volt, a képen éppen nem látszó színészek pedig ki-be mászkálhattak, hogy ne legyenek a kamera útjában a mozgások során.

(SódóGA)

Theo pulóvere a 2012-es londoni olimpiát idézi.

(SódóGA)

Az ember gyermeke P.D. James könyve alapján készült, amely 1992-ben jelent meg.

(SódóGA)

Clive Owen a játékidő egésze alatt egyszer sem nyúl fegyveréért.

(SódóGA)

Ám az igazi értékek a felszín alatt rejtőznek, mert bár hiába is egy gyöngyszem filmtechnikai szempontból a mexikói direktor sci-fi drámája, a mondanivaló az, amely a látszatra botegyszerű sztorit elviszi a hátán. több»