Pillangó-hatás (2004)

The Butterfly Effect

Pillangó-hatás

indingo   2016. 02. 17.

Nagyon-nagyon szeretem ezt a filmet. Érdekes témát feszeget és drámai a vége, hogy jobb ha meg sem ismerik egymást. Készült 2. és 3. rész is , de azt senki se nézze meg, ha kedvez az élete.

Szilonka   2017. 06. 06.

A témájában a legjobb. Sokan kísérleteztek már hasonló filmek elkészítésében, de ennél kompaktabbat nem lehet készíteni. A sztorija verhetetlen.

Berto49   2019. 04. 05.
A lepke szárnyának lebbenései

Majdnem 10 évvel ezelőtt láttam először ezt a filmet, akkoriban még sokkal jobbszívű voltam, egy másik filmes oldalon jóra értékeltem. Most bezzeg erősen billeg a rossz és a gyenge között. Az ilyen „időugrálós” filmeket („Forráskód”, „Időhurok”, „Mr. Nobody”, stb.) nem kedvelem, most kivételként a „Különvélemény” jut az eszembe. A gyerekszereplős filmek, különösen, ha szinkronizáltak, sem a kedvemre valók, mert vagy a hallásommal van baj, vagy rosszul választják ki a magyar gyerekhangokat. Mivel már kétszer láttam ezt a filmet, bizton állíthatom, hogy többet az életben nem akarom megnézni, ez természetesen vonatkozik a sokak szerint ótvar folytatásaira is. Nehezen tudom megérteni azokat az értékelőket, akik szerint „Ez minden idők 158. legjobb filmje!” Persze találóan igaz az a mondás, hogy „ízlések és pofonok különböznek”. Tán az idő múlásával az adott személy véleménye is változhat. Egy videómegosztón utólag a film négy befejezését néztem meg, nekem a rendezői változat tetszett a legjobban, de ha ez valósult volna meg, nem lett volna film.

dailyfilmsan   2019. 04. 01.

Az egész elgondolás agyament és képtelen. Viszont a kivitelezés megjárja. Itt teljesen érvényesül az a séma, hogy a film fikció, nem a valóság. Mivelhogy a valóságban ez nem állja meg a helyét. Szerintem egynek elmegy, érdemes megnézni. Viszont annyira azért nem nagy szám, hogy kedvenccé válhasson.

Fahéjgolyó   2016. 11. 25.

elgondolkodtató film. gyorsan pörögnek benne az események, végig figyelni kell, hogy rendesen követni tudjuk az eseményeket. többszöri megnézésre is jó, nem lesz unalmas, és még újabb dolgokat is felfedehetönk benne, amit először nem vettünk észre.

Ethan Suplee
John Patrick Amedori
Eric Stoltz
Jesse James
Ashton Kutcher

A Pillangó-hatás című filmben az a legszebb, hogy bár erős sci-fi körítéssel van tálalva a cselekmény, mégis inkább mondanám az alkotást egy kőkemény drámának, mintsem tudományos fantasztikumnak, melynek legfőbb üzenete, hogy bármennyire is érezzük kilátástalannak a jelenünket, nem tanácsos belepiszkálnunk a múltunkba. több»

Logan Lermannak sötétbarna kontaklencsét kellet viselnie a forgatáson, hogy szemszíne megegyezzen Aston Kutcher szeme színével, ugyanis Lermannak égszínkék szeme van.

(dailyfilmsan )

Minden börtönben leforgatott jelenet valódi börtönben, Washington állami börtönében, valódi foglyokkal forgattak.

(dailyfilmsan )

A filmnek készült folytatása is, Pillangó-hatás 2 c. , ám ezt nem lehet folytatásnak nevezni, hiszen nem a cselekmény folytatódik, ill.: nem a történet van továbbgondolva, inkább amolyan remake-je az első résznek, avagy újragondolása. Pár évre rá elkészült a harmadik rész is.

(citizenfour99)