Pillangó-hatás

The Butterfly Effect

2023.07.15 Erik Csok

Túlságosan ugrál már az időben!

Hát, amilyen sok embernek tetszett, nekem annyira nem nyerte el tetszésemet ez a film. Az eleje jól kezdődik, misztikus, érdekes, és még lehet követni a cselekményt, de utána egyszerűen nem lehet érteni a filmet. Vagyis hogy elsőre nem érti meg az ember, az már biztos. És szerintem már nagyon-nagyon túlcsavarja az időben ugrálást, olyannyira, hogy a néző helyenként csak néz ki a fejéből, hogy most mi van? És igen, közrejátszott ez is, hogy alig értettem, viszont egy 10 évre biztos le vagyok tudva ezzel a filmmel, de ki tudja, egyszer talán második nézésre már fog tetszeni is.

Jó film. Nem úgy kell leülni a fotelba, hogy na, akkor életem filmje jön, hanem hogy az adott témában mit mutat. Nem rossz, izgalmas, érdekes, pörgős. A. K. egyik legjobb mozija.

2016.02.17 indingo

Nagyon-nagyon szeretem ezt a filmet. Érdekes témát feszeget és drámai a vége, hogy jobb ha meg sem ismerik egymást. Készült 2. és 3. rész is , de azt senki se nézze meg, ha kedvez az élete.

2019.04.05 Berto49

A lepke szárnyának lebbenései

Majdnem 10 évvel ezelőtt láttam először ezt a filmet, akkoriban még sokkal jobbszívű voltam, egy másik filmes oldalon jóra értékeltem. Most bezzeg erősen billeg a rossz és a gyenge között. Az ilyen „időugrálós” filmeket („Forráskód”, „Időhurok”, „Mr. Nobody”, stb.) nem kedvelem, most kivételként a „Különvélemény” jut az eszembe. A gyerekszereplős filmek, különösen, ha szinkronizáltak, sem a kedvemre valók, mert vagy a hallásommal van baj, vagy rosszul választják ki a magyar gyerekhangokat. Mivel már kétszer láttam ezt a filmet, bizton állíthatom, hogy többet az életben nem akarom megnézni, ez természetesen vonatkozik a sokak szerint ótvar folytatásaira is. Nehezen tudom megérteni azokat az értékelőket, akik szerint „Ez minden idők 158. legjobb filmje!” Persze találóan igaz az a mondás, hogy „ízlések és pofonok különböznek”. Tán az idő múlásával az adott személy véleménye is változhat. Egy videómegosztón utólag a film négy befejezését néztem meg, nekem a rendezői változat tetszett a legjobban, de ha ez valósult volna meg, nem lett volna film.

2017.06.06 Szilonka

A témájában a legjobb. Sokan kísérleteztek már hasonló filmek elkészítésében, de ennél kompaktabbat nem lehet készíteni. A sztorija verhetetlen.

2019.04.01 dailyfilmsan

Az egész elgondolás agyament és képtelen. Viszont a kivitelezés megjárja. Itt teljesen érvényesül az a séma, hogy a film fikció, nem a valóság. Mivelhogy a valóságban ez nem állja meg a helyét. Szerintem egynek elmegy, érdemes megnézni. Viszont annyira azért nem nagy szám, hogy kedvenccé válhasson.

2019.04.28 Ms. Akárki

Az időutazós témájú filmek közül talán az egyik kedvencem. Érdekes, hogy minél többet ugrál, annál jobban összeáll a kép a gyerekkorával kapcsolatban, és, hogy mi történt az apjával. Ashton Kutcher nagyon jól elvitte a filmet.

2022.12.24 F79

Nem szabad Istent játszanod!

Mit tennél, ha egy nap ráeszmélnél, hogy tökéletesnek vélt életed esetleg mégsem olyan tökéletes, mint amilyennek eddig tartottad? Ha a gyerekkori naplóidat olvasva olyan emlékek törnek elő a tudatod mélyéről, amik nem hiába voltak eltemetve? Amikor ... Teljes kritika

2021.02.15 elekm90

Érdekes filmélmény, mert egy alapvetően nagyon jó ötletet visznek vászonra, de nem következetesen, gyenge színészekkel és tipikus 90-es évek vége/2000-es évek eleje tinifilmek stílusában. A rendezői változat befejezése miatt mégis jár a 4 csillag, az eredeti kicsit hollywoodi lett.

2021.12.22 Ildikó Bacskai

Pillangó-hatás (2004)

Az egyik legötletesebb történet, amit vásznon megjelenítettek, hiteles színészi játék, nagyszerű rendezés. Igazi mély dráma, megrázó és emlékezetes élmény.

2018.11.30 harnas1207

Csatlakozok az előttem véleményt nyilvánítókhoz. A film klasszikus, a folytatásai meg selejtek.

2017.10.22 Bazzzsi

Az elején nagyon zavaróak az ugrások a filmben, hogy a néző sem tud, meg többet a történésekről, mint a főszereplő. Amúgy brutál jó a története érdemes többször is megnézni.

2020.08.08 stevepisti

Ha egy pillangó meglebbenti a szárnyát!

Szerintem nagyon jó film. Már többször láttam, mindig lekötött. Érdekes elgondolás, hogy mi történne akkor, ha csak egy kis dolgot változtatnánk meg a múltunkban. Milyen eseményláncolatot indítana el az életünkben. Illetve lehet, hogy mások életére is befolyással lenne. Ezt látva ebben a sci-fi thriller ben különösen tetszett.

2016.05.05 TomÁcs

Elképesztően jó film, remek kivitelezéssel. A története valami fantasztikus, mindenképpen többször nézős igazi kultusz film. A 2. és 3. rész valami borzalom.