Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel
A film összbevétele 38 122 165 dollár volt (imdb.com).
Logan Lermannak sötétbarna kontaklencsét kellet viselnie a forgatáson, hogy szemszíne megegyezzen Aston Kutcher szeme színével, ugyanis Lermannak égszínkék szeme van.
(dailyfilmsan)Minden börtönben leforgatott jelenet valódi börtönben, Washington állami börtönében, valódi foglyokkal forgattak.
(dailyfilmsan)A filmnek készült folytatása is Pillangó-hatás 2 címmel, ám ezt nem lehet klasszikus folytatásnak nevezni, hiszen nem a cselekmény folytatódik, illetve nem a történet van továbbgondolva, inkább amolyan remake-je az első résznek, avagy újragondolása. Pár évre rá elkészült a harmadik rész is.
(citizenfour99)A film költségvetése 13 millió dollár volt, és 96 060 858 dollárt termelt világszerte.
(citizenfour99)A filmet a kritika elég kedvezőtlenül fogadta. Ezt tükrözi a rottent. nevű kritikaösszegző oldal, melyen 33%-os a film. Méghozzá 55 pozitív és 114 negatívabb jellegű kritikával.
(citizenfour99)Sok kritikus szerint a film olyan, mintha a Vissza a jövőbe trilógiát és a Jákob lajtorjára c. filmeket ötvözték volna.
(citizenfour99)A film fő motívuma, metaforája az akar lenni, hogy ha egy dolgot megváltoztatunk, azzal rengeteg dolgot mozgásba indítunk az első dologtól függetlenül.
(citizenfour99)A filmre nagy valószínűséggel hatással volt Ray Bradbury Mennydörgő robaj c. novellája.
(citizenfour99)A pszichiáter irodájában villódznak a fények, miközben hipnotizálják Evant. Ez nem egy tervezett effekt volt, egyszerű áramproblémák merültek föl a kábeleknél, miközben forgott a film. A rendezők úgy gondolták, ez a véletlen hozzátesz a filmhez, így végül ezt a változatot választották a végső verzióban.
(SódóGA)Josh Hartnettet, Seann William Scottot és Joshua Jacksont is felkérték Evan szerepére, melyet végül Ashton Kutcher kapott meg.
(SódóGA)Evan egyik flashback-jelenetben a főszereplő egy Ray Bradbury novellából, A vihar hangjából hall egy részletet. Ebben a történetben egy csapat visszautazik a múltba, hogy dinoszauruszokra vadásszon. Az egyikük véletlenül rálép egy pillangóra, ami drámaian megváltoztatja a jövőt. A káoszelmélet lényege pont ez, hogy jelentéktelennek tűnő eseményeknek beláthatatlan következményei lehetnek a jövőre. Ezt példázza a film nyitójelenete, melyben egy pillangó szárnycsapása egy tájfunhoz vezet a világ túloldalán. Ez a második utalás a Bradbury-történetre.
(SódóGA)A forgatókönyv korai változatában Evan karakterét Chris Trebornnak hívták. Ha a "t" betűt áthelyezzük, ezt kapjuk: "Christ Reborn" (Krisztus feltámad). A nevet végül Evan Trebornra változtatták, ami az „Event Reborn” (újraélt esemény) szójátékot eredményezi. Innen már csak egy asszociációs ugrás, hogy összekapcsoljuk a film címadó témájával, a pillangó-effektussal.
(SódóGA)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »