Közösség

Vélemény:

 

85 Pillangó-hatás

(2004)

A lepke szárnyának lebbenései

 
Berto49   2019.04.05 21:10
0

Majdnem 10 évvel ezelőtt láttam először ezt a filmet, akkoriban még sokkal jobbszívű voltam, egy másik filmes oldalon jóra értékeltem. Most bezzeg erősen billeg a rossz és a gyenge között. Az ilyen „időugrálós” filmeket („Forráskód”, „Időhurok”, „Mr. Nobody”, stb.) nem kedvelem, most kivételként a „Különvélemény” jut az eszembe. A gyerekszereplős filmek, különösen, ha szinkronizáltak, sem a kedvemre valók, mert vagy a hallásommal van baj, vagy rosszul választják ki a magyar gyerekhangokat. Mivel már kétszer láttam ezt a filmet, bizton állíthatom, hogy többet az életben nem akarom megnézni, ez természetesen vonatkozik a sokak szerint ótvar folytatásaira is. Nehezen tudom megérteni azokat az értékelőket, akik szerint „Ez minden idők 158. legjobb filmje!” Persze találóan igaz az a mondás, hogy „ízlések és pofonok különböznek”. Tán az idő múlásával az adott személy véleménye is változhat. Egy videómegosztón utólag a film négy befejezését néztem meg, nekem a rendezői változat tetszett a legjobban, de ha ez valósult volna meg, nem lett volna film.