Hang nélkül 2

Hang nélkül 2

A Quiet Place Part II
Jerico

Senki sem tudja, honnan jöttek, de amint megszállták a bolygót, egyből a tápláléklánc tetejére kerültek. Minden apró kis neszre reagálnak, és azonnal megsemmisítik a "hangoskodót". Az Abbott család a jelnyelvnek köszönhetően maradt életben, de a családfő így is a betolakodók áldozatává… Több

Forgatókönyvíró: Scott Beck, Bryan Woods
Premier (HU): 2021.06.17. | HBO Max (2022.01.01.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.10.22 Erik Csok

Semmivel sem gyengébb, mint az első!

Ahogy a címben is látható, ez a film ritka azon kevés filmek közé tartozik, ahol vagy jobb a folytatás, vagy legalább olyan jó mint az első. Ez esetben szerintem, ez a rész ugyanolyan jó, mint az első. Semmivel sem lett gyengébb vagy rosszabb, bár őszintén szólva nem tudom melyik tetszett nekem jobban (Hiába az első rész az egyik kedvenc filmem). A film izgalmas, látványos, érdekes, és még mindig lehet izgulni a szereplőkért, csak úgy mint az első részben. Ez leginkább annak köszönhető, hogy a film remekül adagolja a feszültséget, ez egyik nagy előnye. Emily Blunt nagyon jól játssza a szerepet, konkrétan rá lett írva ez a karakter, és ebben a részben méltó partnere Cillian Murphy, aki mint mindenhol, itt is remek! Ha lesz harmadik rész (már pedig nagyon ügy tűnik), akkor én azt is megnézem, mert nekem nagyon bejönnek ezek a filmek, és szerintem szórakoztatóak!

2022.12.08 Zsolt Szabó

a nap véleménye

A nagysikerű első rész folytatása

A 2018-ban bemutatott nagysikerű film folytatása, ami személyes véleményem szerint jobb is lett, mint az első rész. Ezt csak annak tudom be, hogy most Krasinski rendezői székben ülve készítette el a filmet, és nem kellett főszerepet is alakítania, és... Teljes kritika

2023.09.17 Jerico

Méltó folytatás, több izgalommal

John Krasinski nem csupán azért szerencsés, mert 2010 óta a gyönyörű Emily Blunt férje lehet, hanem azért is, mert a Hang nélkül-filmek megrendezésével ország-világ előtt bizonyíthatta különleges direktori képességeit. Nekem a pasas először a „13 óra: Bengázi titkos katonái” című, 2016-os Michael Bay-akciófilmben tűnt fel mint kommandós (ebben a filmben színészként és nem rendezőként figyeltem fel rá), majd jött a Hang nélkül első, 2018-as és második, 2020-as része, melyekben már rendezői kvalitásai is szembeötlőek lettek. A hang nélkül 2 méltó folytatása az első fejezetnek, különösen rendezői szempontból, mert zseniálisan oldja meg a folytatólagosságot. Valamivel több akciójelenetet és izgulnivalót is kapunk, így bizonyos szempontból túl is szárnyalja a nyitó részt. Jobbak a szörnyek is, melyeket testközelből is megszemlélhetünk, és kifejezetten jót tett a filmnek a több helyszín és Cillian Murphy szerepeltetése. Értékelésem eléri a legelső epizódét, nálam mindkét fejezet erős 85%-os akciófilm. Bár megjegyezném, mindkettőt horrorként, néhol thrillerként sorolják be. Nálam akciófilmek.

2021.06.29 Eastern79

Zseniális folytatás

Kevés sikerfilmről mondható el, hogy a folytatás legalább olyan jól sikerült, mint az első, ezúttal azonban mindenből többet, jobbat, szebbet kapunk. Az első részhez méltón most sem a brutalitáson van a hangsúly, hiszen egy-egy jól időzített, darabjaira robbanó ajtó, vagy felröppenő madár éppen úgy ránk hozza a frászt, mint maguk a szörnyek. John Krasinski rendezői stílusát tanítani kellene, hiszen annyira a helyén van minden, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Nincsenek túltolva az effektek, az atmoszféra tökéletes, Emily Blunt és Millicent Simmonds játéka pedig messze felülmúl mindent, amit eddig a műfajon belül láthattunk. Cillian Murphyt sokáig fel sem ismertem, de nem is nagyon volt időm gondolkodni, mert minden perce lekötött. Látványos, izgalmas, profi munka.

2021.06.15 Artemisia

a nap véleménye

Néma csend

Az Abbott család és a hangra támadó szörnyetegek története 2018-ban indult hódító útjára, idén pedig méltó folytatást kapott. A Hang nélkül a tökéletes horror megtestesítője. Egyrészt újító a műfajban, hiszen a céltalan vérontás helyett nyomasztó ha... Teljes kritika

A film összbevétele 224 400 713 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 94 945 310 forintot termelt. A hazai mozik összesen 58 980 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az első filmek között volt, melynek premierjét a koronavírus-járvány miatt halasztották el. A 2020. március 8-ára tervezett bemutatót 2020 szeptemberére halasztották.Szerző: Artemisia

A Hang nélkül 2 Cillian Murphy második posztapokaliptikus filmje a 2002-es 28 nappal később után. Szerző: hp

A forgatás kedvéért a New York-állambeli South Grand Island hidat 13 órára lezárták. Szerző: hp

A Hang nélkül 2 egyik kulcsszerepét eredetileg Brian Tyree Henry alakította volna, azonban egy másik filmjének forgatása miatt az utolsó pillanatban kénytelen volt visszalépni. Ekkor már javában zajlottak a Hang nélkül 2 körüli munkálatok, de az alkotók még időben tudták helyettesíteni a színészt Djimon Hounsou szerződtetésével. Szerző: hp

(2021. 06. 24.)
Csendes harc a túlélésért
Kétségtelen, hogy a Hang nélkül 2. tisztességes munka, de hogy hozzátesz-e eleget az előzőhöz, abban nem vagyok biztos. Több

(2021. 07. 01.)
Odakint a világosság
... a Hang nélkül 2.-ben a reália utánozza a fikciót, a második rész nyitásközpontúsága a moziújranyitási lázban égő, továbblépést szorgalmazó, gyógyulni akaró valóságot is áthatja. Csak örülhetünk neki. Több

(2021. 09. 10.)
Mindent összevetve, a Hang nélkül 2. méltó folytatása az első résznek, erre pedig sajnos egyre ritkábban van példa manapság, úgyhogy meg kell becsülni. Ez a rész sem hibátlan, de ha mellőzzük a vélt vagy valós logikai bukfencek nagyítóval való kutatását, akkor egy feszültségteremtésben párját ritkító, szórakoztató élményben lehet részünk. Bátran pr... Több

(2021. 07. 15.)
A csendbontás horrorja
Holott az első két részben felvázolt posztapokaliptikus világ ezerszer eredetibb, mint az unásig túlnyújtott, évadról évadra egyre rosszabb The Walking Dead sorozaté, így jó lenne, ha Krasinski és Emily Blunt egy mozifilmtrilógiánál gazdagabb Hang nélkül-univerzumban gondolkodnának. Több

(2021. 06. 24.)
Talán kicsit csorbult az újdonság varázsa, ami természetes egy folytatás esetében, de az alkotók igyekeztek okosan tovább bővíteni a sztori határait, amivel alaposan megágyazták egy esetleges harmadik epizódnak. Több